Zavrieť

Porady

Výborný recept na jablkový koláč

Jablkový koláč s orechami


1 HERA; 18dkg práškového cukru; ½ prášku do pečiva; 4 žĺtky; 45dkg polohrubej múky;
Všetko spolu vymiesiť. Oddelíme 1/3 a dáme do mrazničky. Zbytok cesta rozgúľame a dáme na vymastený plech.

Plnka: 6 väčších jabĺk; škoricový cukor; 10dkg posekaných orechov; hrozienka; 4 bielka; 12dkg cukru; 1 vanilkový cukor;
Postrúhané jablká vytlačíme zo šťavy a rozložíme na cesto. Posypeme škoricovým cukrom, posekanými orechami a hrozienkami. Zo štyroch bielkov, 1 vanilkového cukru a 12dkg cukru ušľaháme tuhý sneh. Sneh rozotrieme na koláč a na vrch postrúhame cesto z mrazničky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    svetluška je offline (nepripojený) svetluška

    svetluška
    už ten recept aj v nedeľu skúsim,deti majú radi jablkové.Pekne ďakujem za nápad,nemusím rozmýšľať.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Je fakt dobrý .Ja ho robievam .

    SMatilda je offline (nepripojený) SMatilda

    SMatilda
    Koláč je výborný piekla som ho v nedeľu ale druhý krát budem sneh šlahať bez cukru lebo potom je koláč veľmi sladký.

    elena11 je offline (nepripojený) elena11

    elena11
    Správne to má byť: 18 dkg praškového cukru, 1/2 prášku do pečiva,4žltky, 45 dkg polohrubej múky. Všetko vymiesiť, rozdeliť na 3 časti. Jednú časť dať do mrazničký- tu potom postruháme na vrch koláča a dáme piecť. Pečieme pri 180 stup. asi 20 min.

    elena11 je offline (nepripojený) elena11

    elena11
    pol balička prášku do pečiva. Dnes som ho robila je naozaj výborný. Pozor na líniu.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    pridám moje overené recepty:

    Farebné jablkové rezy.


    1.cesto: 300g polohrubej múky,. 100g Hery,. 100g kryštál.cukru krupica,. 1 vajce,. 7 lyžíc vody,. 2 lyžice kakaa,. 1 prášok do pečiva.

    2.cesto: 300g polohrubej múky,. 3 vajcia,. 200g cukru,. 8 lyžíc vody,. 100ml oleja,. 1 prášok do pečiva

    Náplň: strúhané jablká, škorica, mleté orechy,cukor podľa chuti a kyslosti jabĺk

    - prvé cesto si dáme do mrazničky trochu ztuhnúť, potom ho vyvaľkám na papieri na pečenie (odmeriam si veľkosť podľa plechu) a položím papier s cestom na plech (cesto sa mi nepotrhá pri prenášaní na plech, ako pri klasickom vaľkaní na doske).
    Na cesto rozotriem jabĺčka a zalejem ich 2.cestom. Dám piecť ....
    -------------------------------------------------------------------------------------

    Jablčník

    350g kryšt.cukru krupica
    400g polohrubej múky
    4 vajcia,. 2dcl oleja
    1/2 kg postrúhaných jabĺk,.1 škoricový cukor a cukor podľa chuti
    2 lyžičky sódy bikarbóny
    (môžete pridať hrozienka)

    Vyšľaháme si vajcia, postupne pridáme cukor, olej, múku zmiešanú s bikarbónou a jablká so škoricovým cukrom. Vylejeme na plech, kde sme si dali papier na pečenie (menej umývania plechu), a pečieme .....Upečený koláč si môžeme len pocukrovať, alebo poliať roztopenou čokoládou ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.