Zavrieť

Porady

DPH na kovový odpad

kaba kaba

kaba je offline (nepripojený) kaba

Dobrý večer, prosím o radu ohľadne zmien v DPH.
Týka sa to §69 a nového odseku 12, kde sa hovorí, že pri dodaní
kovového odpadu a kovového šrotu v tuzemsku je povinný platiť
daň platiteľ, ktorému je tento tovar dodaný.
Živnostník, platiteľ DPH nakupuje kovový odpad bez DPH / od občanov /
a s DPH z výroby alebo od iných firiem zaoberajúcimi sa zberom druhotných
surovín. Všetok tovar ďalej predáva tuzemským spracovateľom odpadu s DPH.
Ako sa bude jeho týkať §69 odsek 12 ?
Ďakujem
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

a nehrozí tu také, že česká firma by sa mala stať platiteľom dph na slovensku?

No ja osobne by som asi dala dotaz na danove riaditelstvo, normálne cez stranku danoveho portalu
0 0
Pebbles Pebbles

Pebbles je offline (nepripojený) Pebbles

to už neviem, ako sú na tom... asi to veru tak urobím, lebo je to fakt zvláštny prípad.... ďakujem za pomoc
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pozerala som aj toto http://www.cus.sk/manualy/read/2012-...%20obchody.pdf ale len tak zbežne. Ale takýto prípad som tam nenašla. Oni samozdanenie podľa mňa nemôžu robiť, lebo nemajú naše Ičdph. A ty to ako vývoz tiež nemôžeš robiť, lebo to neprekročí hranice.
1 0
Tunco Tunco

Tunco je offline (nepripojený) Tunco

Aký doklad prosím vás vystavujete ked kupite od občana odpad, resp. šrot??? Podľa ktorého paragrafu ste oprávnený vystavovať iba výdavkový doklad?? Riešim dilemu s výkup poloníckeho tovaru od občanom, myslíte že je možné sa odvolať na § podľa ktorého môžu zberné suroviny pri výkupe od občanov poskytovať ako doklad iba výdakový doklad?
0 0
MartinaDom MartinaDom

MartinaDom je offline (nepripojený) MartinaDom

No a teraz čo s Kontrolným výkazom? Samozrejme ma zaujímajú fa vystavené, prijaté pri predaji a kúpe kovového odpadu. Firma je platcom DPH. Do ktorých riadkov KV sa budú uvádzať? A výkup od obyvateľstva bude niekde v KV figurovať? Co fa vystavené napr. neplatcovi a platcovi DPH?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no, poviem svoj názor
- faktúra vystanená platitelovi, t.j. prenos danovej povinnosti do KV nevstupuje,
- predaj sukromnej osobe je s DPH, takze to vstupuje do D2
- výkup od obyvatelstva nemá kam vstupovať
- nákup šrotu od iného platiteľa - prenos daňovej povinnosti samozdanenie B2
0 0
MartinaDom MartinaDom

MartinaDom je offline (nepripojený) MartinaDom

Dakujem pekne, tak som si to aj myslela. Teraz som sa uistila, keďže gro činnosti firmy sú takéto obchody. Este snáď otázka, ale tá nesúvisí so šrotom, napr. bločky za nákup PHM alebo dalšie nákupy sa vyskytnú v ktorej kolonke? Ide o odpočet dane. My neevidujeme tržby cez ERP. Vďaka
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

b3
0 0
Pebbles Pebbles

Pebbles je offline (nepripojený) Pebbles

dovolím si nesúhlasiť, nákup šrotu od iného platiteľa - prenos daňovej povinnosti je predsa B1
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pebbles
dovolím si nesúhlasiť, nákup šrotu od iného platiteľa - prenos daňovej povinnosti je predsa B1
suhlas, teraz neviem, či to je u mňa iba preklep, alebo som sa fakt pomýlila. Aj ked odoslaný KV mám v poriadku
0 0
Pebbles Pebbles

Pebbles je offline (nepripojený) Pebbles

to bude už asi profesionálna deformácia, kedy správne informácie sa menia na nesprávne
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať