Zavrieť

Porady

Nákupy Maďarsko/Poľsko

Dobrý deň,
chcela aby som sa spýtať, aké máte skúsenosti s nákupmi v Maďarsku/Poľsku, týkajúce sa oblečenia! Poprosila by som Vás ak je to možné, aby ste mi uviedli aj názovy obchodov v ktorých nakupujete.
Ďakujem
Usporiadat
katka010 katka010

katka010 je offline (nepripojený) katka010

ahoj pivko, prosim ta mas nejake skusenosti s kupou oblecenia v miskolci,,, chystam sa tam s ockom o par dni a chcela by som si kupist nejake znackove tenisky rifle popripade svtre a oco zas nieco elegatne do prace.... vies poradit nejake obchody?? ... resp. napr nejake tenisky nike vyjdu tak isto ako tu alebo je to tam lacnejsie?::. dakujem krasne za pripadnu odpoved:)
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
katka010 Pozri príspevok
ahoj pivko, prosim ta mas nejake skusenosti s kupou oblecenia v miskolci,,, chystam sa tam s ockom o par dni a chcela by som si kupist nejake znackove tenisky rifle popripade svtre a oco zas nieco elegatne do prace.... vies poradit nejake obchody?? ... resp. napr nejake tenisky nike vyjdu tak isto ako tu alebo je to tam lacnejsie?::. dakujem krasne za pripadnu odpoved:)
Žena si kupuje v obchodných domoch Plaza a Szinvapark,/obchod AMNESIA/ do mesta na pešiu zónu sa ani neoplatí chodiť .
0 0
marosc marosc

marosc je offline (nepripojený) marosc

V Miskolci na výpadovke do Košíc oproti Metru je veľké nákupné centrum Auchan. Maďari mu hovoria "Óšan". Je tam všetko. Na opačnej strane, smer Kazincbarczika je Tesco, Obi, Vogel, Intersport atd. Topánky som si aj s maželkou kúpil v centre v starom obchodnom dome Skála. Prajem príjemný nákup.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
marosc Pozri príspevok
V Miskolci na výpadovke do Košíc oproti Metru je veľké nákupné centrum Auchan. Maďari mu hovoria "Óšan". Je tam všetko. Na opačnej strane, smer Kazincbarczika je Tesco, Obi, Vogel, Intersport atd. Topánky som si aj s maželkou kúpil v centre v starom obchodnom dome Skála. Prajem príjemný nákup.
Auchan je dobrý akurát tak na potraviny, Skála je original obchod ako za sociku a Tesco ten isty treťotriedny tovar ako u nás. V OBI si možeš kúpiť akurát tak príklepovú vŕtačku
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Slováci nakupujú v pohraničí: Maďari, učte sa po slovensky!

24.03.2009 10:54
Maďarskí podnikatelia si mädlia ruky! Výhodný kurz eura oproti forintu plní parkoviská nákupných centier autami so slovenskými evidenčnými číslami. Nový Čas zisťoval v Mošoni - vzdialenom len 15 km od Bratislavy, ako sú obchodníci na našincov pripravení.
Tisícky slovenských áut tiahnu každú sobotu do malého pohraničného mestečka Mošoň. Parkoviská pred nákupnými strediskami praskajú vo švíkoch. Zo zaparkovaných áut má 60 až 70 percent slovenské evidenčné číslo.
Nový Čas zaujímalo, ako sú na našinca maďarskí obchodníci pripravení. Čakalo nás však nemilé prekvapenie. Aj keď Slováci tvoria väčšinu klientely, nenájdete tu žiadne informačné tabule v slovenčine a nenatrafíte tu ani na jedného slovenčinou vyzbrojeného zamestnanca, ktorý by vám v núdzi pomohol.
„Naše eurá sú im dobré, ale bez maďarčiny alebo aspoň nemčiny si neporadíte. Aj anglicky tu rozpráva málokto,“ sťažuje sa Petržalčan Elo (32). Inú skúsenosť majú Slováci pri návšteve miestnych kúpeľov. „Pri vstupe vás pozdravia po slovensky a spýtajú sa, ako sa máte. Informácie sú aj v slovenčine. Tam už pochopili, kadiaľ vedie cesta,“ pochvaľuje si Kamil (27) z Rače.
V tom, ako sa naši susedia popasujú s jazykovou bariérou, sú analytici optimistickí. Nízke ceny totiž budú do Maďarska lákať čoraz viac Slovákov.

zdroj:http://www.euromena.sk/aktuality-slo...y-/1611s12043c

No čo už dodať, slovenskí obchodníci si nemädlia ruky, ... ale onedlho budú rovnakým tempom smerovať na úrady práce pre sociálne dávky, ... len je otázne, či ich bude z čoho platiť.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Kto by mi vedel poradiť, kde v Budapešti sa nachádza nákupná oblasť (niečo na spôsob Shoping City vo Viedni)? Chceme ísť na výlet do Budapešti, a keď už tam budeme, aj by sme sa pomotali po obchodoch.
0 0
katka010 katka010

katka010 je offline (nepripojený) katka010

pivko... a este som sa chcela spytat.. to nakupne centrum Szinvapark je kde prilizne?.. niekde na vjazde od kosic alebo niekde v centre?, ... totizto pozeram na mapy ale nejak som zatial z toho nevisla... dik
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
katka010 Pozri príspevok
pivko... a este som sa chcela spytat.. to nakupne centrum Szinvapark je kde prilizne?.. niekde na vjazde od kosic alebo niekde v centre?, ... totizto pozeram na mapy ale nejak som zatial z toho nevisla... dik
Prídeš do Miškolca a ideš stále rovno ako keby po starej ceste na Budapešť až dojdeš na T križovatku, do prava sa ide na Banreve -tam je pri MC Donald Plaza a do ľava smer Budapešť maš na ďalšej križovatke po 200m Szinvapark.
Vlastne je to začiatok pešej zóny .
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Žabinka Pozri príspevok
Kto by mi vedel poradiť, kde v Budapešti sa nachádza nákupná oblasť (niečo na spôsob Shoping City vo Viedni)? Chceme ísť na výlet do Budapešti, a keď už tam budeme, aj by sme sa pomotali po obchodoch.
Nakoľko si zo Zvolena tak asi prídeš do budapešti po M3 dialnici , nákupné centra ktoré poznám ja su keď prejdeš celú Budapešt od M3 smer Szolnok-Viedeň-Bratislava-Balaton-Gyor- dialnica M0 a po ľavej a pravej strane , potom ešte po rozdvojení dialnice/ smer Balaton a smer Gyor-Bratislava/tak keď pojdeš smerom na Bratislavu tak je obrovský autlet schoping.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

pivko Pozri príspevok
Nakoľko si zo Zvolena tak asi prídeš do budapešti po M3 dialnici , nákupné centra ktoré poznám ja su keď prejdeš celú Budapešt od M3 smer Szolnok-Viedeň-Bratislava-Balaton-Gyor- dialnica M0 a po ľavej a pravej strane , potom ešte po rozdvojení dialnice/ smer Balaton a smer Gyor-Bratislava/tak keď pojdeš smerom na Bratislavu tak je obrovský autlet schoping.
Ďakujem za odpoveď, už len aby sa počasie polepšilo.
0 0
evinasa evinasa

evinasa je offline (nepripojený) evinasa

do Gyoru chodim nakupovat aj ja, je tam v tom OC Arkadia jeden skvely obchod - Jeans Club, kde maju oblecko za par euro. Inak su tam podobne znacky ako u nas - Zara, HM, CA, Reserved a pod. A nemam pocit, ze tie by boli lacnejsie. Ale oplati sa aj ten trh, byva to doobeda, aj ked teda tam moc modne vychytavky clovek nenajde
0 0
Zlulu Zlulu

Zlulu je offline (nepripojený) Zlulu

kde sú tie trhy v Gyory
0 0
evinasa evinasa

evinasa je offline (nepripojený) evinasa

v starom centre mesta, ked pojdete autom, tak hned z príchodu je to SC Arkadia (tam mozte napr. zaparkovat) a potom sa uz len vydat uličkou kolmou priamo na to SC... a po par minutach ste tam. Su tam aj tabule - Centrum, takze to urcite neminiete. Alebo sa treba orientovat podla toho, kam hufne kraca najviac ludi
0 0
katka010 katka010

katka010 je offline (nepripojený) katka010

ahoj evinasa..... si spominala ten jeans club shop a ze tam dostat celkom lacne oblecko... predpokladam ze ked sa to vola jeans club tak tam budu navyber nejake tie rifle a to sa ta chcela spytat ze po kolko asi tak vyjdu??.. dikes moc
0 0
evinasa evinasa

evinasa je offline (nepripojený) evinasa

ahoj katka, no ja som si tam kupovala vacsinou tricka, svetriky - to tam mali tak (v prepocte) od 1 do 7 eur. Ale na rifle tam mali taky specialny "kamrlik" kde boli povesane na vesiakoch, no na mraky rifli Niektore boli aj v akcii, vysli okolo 10-14 eur, takze vybrat sa tam urcite da.
0 0
Mariana42 Mariana42

Mariana42 je offline (nepripojený) Mariana42

Žabinka Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, už len aby sa počasie polepšilo.

..... asi je reč o Premier Outlets Center......
/prikladám link/
http://www.premieroutletscenter.hu/


Mariana
0 0
Mariana42 Mariana42

Mariana42 je offline (nepripojený) Mariana42

Žabinka Pozri príspevok
Kto by mi vedel poradiť, kde v Budapešti sa nachádza nákupná oblasť (niečo na spôsob Shoping City vo Viedni)? Chceme ísť na výlet do Budapešti, a keď už tam budeme, aj by sme sa pomotali po obchodoch.

.... a priamo v meste v Pešti je WestEnd City Center, tiež sa tam dá celkom dobre nakupovať.

http://www.budapestagent.com/west-en...-budapest.html
http://www.westend.hu/hu/vasarlas/uzletek-abc-szerint


M.
Naposledy upravil Mariana42 : 03.04.09 at 10:49
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

ešte je v centre Arena Plaza, to je podla mna najkrajsie nákupné centrum
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

V Poľsku v Krosne na trhu je lepšie kupovať za EURa alebo za zlote?
0 0
PatusM PatusM

PatusM je offline (nepripojený) PatusM

awojky a prosím ta ke je ten jeans club shop?? v budapesti??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať