Zavrieť

Porady

umiestnenie umyvacky riadu

ake je spravne umiestnenie umyvacky riadu? linka bude v tvare pismena L. najprv bude drez, potom umyvacka a vedla (v roku) bude sporak so sklokeramickou platnou. umyvacka sa bude so sporakom dotykat jednou hranou (nie celou stenou). mozu byt takto vedla seba? nie su tam nejake bezpecnostne poziadavky, kvoli ktorym by taketo umiestnenie nepripadalo do uvahy?
Usporiadat
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...v návode na obsluhu umývačky máš napísané presne pokyny aj čo sa týka umiestnenia, aj bezpečnosti, takže keď sa ich budeš držať, nič nepokazíš...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
feron feron

feron je offline (nepripojený) feron

myslím, že by to nemal byť problém, za imývačkou nemôže byť ventil vody, odpad a el.zásuvka, aby sa mohla umývačka úplne zasunúť k stene. Takýmto umiestnením šporáka vzniká doť veľký nevyužitý prietor za ním a okolo neho.
Naposledy upravil feron : 11.03.09 at 09:13
0 0
slnecnicaa slnecnicaa

slnecnicaa je offline (nepripojený) slnecnicaa

teraz sme v stadiu rozmyslania a rozvrhovania kuchyne, takze umyvacku nemame este kupenu, a teda nemame ani navod.....
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
slnecnicaa Pozri príspevok
ake je spravne umiestnenie umyvacky riadu? linka bude v tvare pismena L. najprv bude drez, potom umyvacka a vedla (v roku) bude sporak so sklokeramickou platnou. umyvacka sa bude so sporakom dotykat jednou hranou (nie celou stenou). mozu byt takto vedla seba? nie su tam nejake bezpecnostne poziadavky, kvoli ktorym by taketo umiestnenie nepripadalo do uvahy?
Pokiaľ dodržíš všetky podmienky montáže oboch spotrebičov, môžu sa dotýkať nielen jednou hranou, ale aj celou bočnou plochou. Pri umiestnení ako píšeš, však budeš mať problém s otváraním dvierok oboch spotrebičov súčasne, a k otvoreným dvierkam rúry nebudeš mať prístupa ani sprava ani zľava, ale iba spredu, čím si skomplikuješ manipuláciu......mňa osobne by to dosť rušilo. Asi ti s návrhom kuchyne nepomáhal niekto znalý.....
0 0
slnecnicaa slnecnicaa

slnecnicaa je offline (nepripojený) slnecnicaa

toto ma nenapadlo, ze sa to bude zle otvarat..... a myslela som to takto (vid obrazok)
kuchyna2-pohlad1.jpg  
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

Musím úplne súhlasiť so Zalobaba. Mám to navrhnuté ako Ty a pri najbližšej možnej príležitosti myčku posuniem doľava. Manžel sa teší....
Vadí mi zlý prístup, zhoršená manipulácia.
Bohužiaľ nám "to nedošlo" v čase robenia návrhu
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
slnecnicaa Pozri príspevok
toto ma nenapadlo, ze sa to bude zle otvarat..... a myslela som to takto (vid obrazok)
...... no a ja som si to presne takto predstavila a nemýlila som sa..... skús to ešte prehodnotiť. Rozhodne umývačka + drez čo najbližšie seba. Rozhodne varná doska + dostatočná pracovné plocha vedľa seba. Pozor na otváranie všetkých dvierok (dostatočný priestor, ľahký prístup a aby si dvierka navzájom neprekážali). Vždy je dôležité nielen rozmiestnenie nábytku, ale aj dostatok miesta na pohyb okolo neho alebo napr. aj na vysunutie stoličky a pod. a ľahký prístup).
0 0
denisadam denisadam

denisadam je offline (nepripojený) denisadam

ahoj, ak môžem poradiť rúru na pečenie si daj inde, pravda ak je to zabudovatelna, my ju máme akokeby položenú na spodných skrinkách, je to super nápad a nemenila by som to za nič, či kôli deťom - nepopália sa, lebo tam nedočiahnu, tiež kôli sebe - vždy ked prejdeš okolo rúry vidíš ako sa ti tvoja dobrotka pečie, nemusíš sa toľko zohýnať.. to je len dobre mienená rada
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

slnecnicaa Pozri príspevok
toto ma nenapadlo, ze sa to bude zle otvarat..... a myslela som to takto (vid obrazok)
TO nie je dobré rozmiestnenie - stačí 1 cm a nebudeš môcť otvárať dvierka buď na umývačke alebo na trúbe. Ešte keby boli v jednej línii vedľa seba... ale takto nie.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
slnecnicaa Pozri príspevok
teraz sme v stadiu rozmyslania a rozvrhovania kuchyne, takze umyvacku nemame este kupenu, a teda nemame ani navod.....
Tiež mám kuchynskú linku do tvaru L a mám tam zabudovanú umývačku riadu. Neviem, kto pri rozhodovaní sa o umiestnení umývačky poznamenal: keď vkladaš riad do umývačky, je dobre zbytly jedla opláchnuť. A to rozhodlo. Medzi umývačkou riadu a drezom mám rohovú skrinku, čím mám zabezpečený dostatočný priestor na otváranie dvierok umývačky a zároveň môžem opláchnuť riad bez toho, aby som špinila kuch. linku, alebo kvapkala po podlahe. Šporák mám umiestnený na druhej strane drezu a teda pri varení nemám ďaleko k vode. Nemyslím si, že mám dokonalú kuchyňu, ale pri varení a upratovaní sa zbytočne nenabehám. Dnes, keď sa používajú umelohmotné trubky, nie je to problém, aby si človek urobil kuchyňu na mieru.
Pri rozmiestnení pamätaj aj na to, aby si mala vedľa šporáka miesto na odloženie, resp.na preloženie hrnca z platne.
Naposledy upravil tutiola : 11.03.09 at 16:27
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
slnecnicaa Pozri príspevok
teraz sme v stadiu rozmyslania a rozvrhovania kuchyne, takze umyvacku nemame este kupenu, a teda nemame ani navod.....
Umývačku rozhodne kupuj na 12 súprav nie na 8. Neoľutuješ. Mne poradila priateľka, ktorá mala na 8 súprav a je to veľmi malá. Poslúchla som a neľutujem.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

slnecnicaa Pozri príspevok
toto ma nenapadlo, ze sa to bude zle otvarat..... a myslela som to takto (vid obrazok)
Nie je to dobré riešenie. Pre rúčku na rúre nemusíte otvoriť umývačku. Záleží, koľko cm bude zasahovať rúčka do priestoru a kde bude umiestnená.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Pre praváka by podľa mňa mala umývačka byť vľavo od drezu. Keď budeš vysýpať zbytky, alebo oplachovať riad bueš ho držať ľavou rukou. S miestom treba počítať už pri budovaní kuchyne. Elektrická zásuvka by mala byť mimo miesta, kde frká voda, nie však ďaleko,kábel nebýva dlhý. Mala by mať prúdový chránič. Na pripojenie vody treba rohový kohút radšej s filtrom. Sifón pre napojenie odpadu musí byť tiež čo najbližšie.
0 0
slnecnicaa slnecnicaa

slnecnicaa je offline (nepripojený) slnecnicaa

Dakujem za vsetky prakticke postrehy a rady. v navrhu som si uz prehodila umyvadlo s umyvackou. a samozrejme este porozmyslame nad inymi variantami. dakujem.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

slnecnicaa Pozri príspevok
Dakujem za vsetky prakticke postrehy a rady. v navrhu som si uz prehodila umyvadlo s umyvackou. a samozrejme este porozmyslame nad inymi variantami. dakujem.
Neviem, či to tiež nebude zlé. Nepôjdu ti náhodou po prehodení prívod vody a odtok za umývačkou? Na to pozor, lebo za umývačkou nie je priestor na potrubia. čiže umávačka nemôže byť medzi drezom a miestom vývodu potrubia zo steny.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Chobot Pozri príspevok
Neviem, či to tiež nebude zlé. Nepôjdu ti náhodou po prehodení prívod vody a odtok za umývačkou? Na to pozor, lebo za umývačkou nie je priestor na potrubia. čiže umávačka nemôže byť medzi drezom a miestom vývodu potrubia zo steny.
Ja mám potrubie odpadu a tiež vodu za umývačkou. Veď oboje k tomu patrí. Nie je to problém. Dnes sú trubky na vodu plastove, tak si ich potiahnem kde potrebujem. Všetko je za kuch.linkou. Je tam priestor tak akurát. Veď spodné skrinky sú od steny asi 10-12 cm a preto netreba sekať do steny
0 0
kaps kaps

kaps je offline (nepripojený) kaps

ZŤP, ekonóm práce
Ahoj. Problém takto umiestniť umývačku nie je. Je však otázne, ako ju budeš prakticky používať, nakoľko potrebuješ otvárať na nej dvere - mať ich trvale pootvorené a zároveň sa pohybovať okolo sporáka a taktiež keď aj občas otvoriť dvere na rúre, resp. odkladacej zásuvke pod sporákom. Podľa mňa je to nepraktické ich stavať k sebe do rohu. Vedľa seba by to bolo OK. Máme umývačku a viem ako to chodí s jej prevádzkou.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
dad111 Pozri príspevok
Pre praváka by podľa mňa mala umývačka byť vľavo od drezu. Keď budeš vysýpať zbytky, alebo oplachovať riad bueš ho držať ľavou rukou. S miestom treba počítať už pri budovaní kuchyne. Elektrická zásuvka by mala byť mimo miesta, kde frká voda, nie však ďaleko,kábel nebýva dlhý. Mala by mať prúdový chránič. Na pripojenie vody treba rohový kohút radšej s filtrom. Sifón pre napojenie odpadu musí byť tiež čo najbližšie.
Ja som praváčka, ale vyhovuje mi na pravej strane, pretože ukladanie riadu do myčky ľavou rukou mi robilo problém a aj vyberanie.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

kaps Pozri príspevok
Ahoj. Problém takto umiestniť umývačku nie je. Je však otázne, ako ju budeš prakticky používať, nakoľko potrebuješ otvárať na nej dvere - mať ich trvale pootvorené a zároveň sa pohybovať okolo sporáka a taktiež keď aj občas otvoriť dvere na rúre, resp. odkladacej zásuvke pod sporákom. Podľa mňa je to nepraktické ich stavať k sebe do rohu. Vedľa seba by to bolo OK. Máme umývačku a viem ako to chodí s jej prevádzkou.
Plne súhlasím s kaps a ešte doplním, že medzi umyvačkou riadu a sporákom, je vhodné nechať voľný priestor, aby sa vzájomne oba spotrebiče nedotýkali. My sme to vyriešili tak, že v priestore 15 cm máme umiestnemé drevené lopáriky a podnosy.
Čo sa týka veľkosti umyvačky závisí od počtu osôb v domácnosti. Ja zasa som plne spokojná s menšou umývačkou,lebo sa mi utvoril ten voľný priestor, do typovej rady skriniek.
Na vedenie potrubia vody stačí síce priestor za linkou, (ale ako Chobot vraví, nemalo by prechádzať ža umyvačkou riadu. No vedz jedno, a na to musíš dohliadnúť, sú elektrické káble od sporáka aj od umyvačky -kde ho budeš viesť poza linku, aby sa nekrižoval a nedotýkal vedenia vody a neboli k zásuvke príliš vzdialené. Ani na jeden spotrebič sa nesmie použiť predlžovacia šmúra. To sa musí dodržať a je to úplne jedno, či je potrubie z plastu, alebo kovu.
Naposledy upravil Zitulda : 13.03.09 at 11:44 Dôvod: doplnené
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

zalobaba Pozri príspevok
Pokiaľ dodržíš všetky podmienky montáže oboch spotrebičov, môžu sa dotýkať nielen jednou hranou, ale aj celou bočnou plochou. Pri umiestnení ako píšeš, však budeš mať problém s otváraním dvierok oboch spotrebičov súčasne, a k otvoreným dvierkam rúry nebudeš mať prístupa ani sprava ani zľava, ale iba spredu, čím si skomplikuješ manipuláciu......mňa osobne by to dosť rušilo. Asi ti s návrhom kuchyne nepomáhal niekto znalý.....

Neviem, ale málo kto asi súčasne otvára umývačku a zároveň ruru .

Neviem, ja mám len dve ruky, čiže bud má otvorenú umývačku, alebo ruru. Bud vyberám jedlo z rúry, alebo vkladám riad do umývačky,...

čiže argument ako sviňa
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať