Zavrieť

Porady

odmietnutie stravných lístkov

Rada by som zistila, či je nejaká legálna cesta, aby zamestnanec odmietol formou napr. čestného prehlásenia stravné lístky.
Čo v prípade, že to zamestnávateľ nemá legálne zdokumentované a zamestnanec str. lístky nedostane ? (pretože sám nechce)
Ďakujem veľmi za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Čo v prípade, že to zamestnávateľ nemá legálne zdokumentované a zamestnanec str. lístky nedostane ?
    je to problém, povinnosť zabezpečenia stravných lístkov / prípadne teplej stravy / vyplýva zo zákona

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Janapo100 Pozri príspevok
    Rada by som zistila, či je nejaká legálna cesta, aby zamestnanec odmietol formou napr. čestného prehlásenia stravné lístky.
    Čo v prípade, že to zamestnávateľ nemá legálne zdokumentované a zamestnanec str. lístky nedostane ? (pretože sám nechce)
    Ďakujem veľmi za pomoc.


    Zamestnávateľ uzavretím zmluvy so stravovacím zariadením, resp. s dodávateľom stravných poukážok uzavrie zmluvu. To ešte neznamená, že musí u nich aj nakupovať. Tým si svoju povinnosť pre začiatok splní. Zamestnanec nemá povinnosť zamestnávateľovu ponuku prijať, má právo ju odmietnuť a svoj nezáujem môže dať zamestnávateľovi "na papieri". Napríklad.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    § 152
    Stravovanie zamestnancov
    Na začiatok

    (1)Zamestnávateľ je povinný zabezpečovať zamestnancom vo všetkých zmenách stravovanie zodpovedajúce zásadám správnej výživy priamo na pracoviskách alebo v ich blízkosti. Túto povinnosť nemá voči zamestnancom vyslaným na pracovnú cestu, s výnimkou zamestnancov vyslaných na pracovnú cestu, ktorí na svojom pravidelnom pracovisku odpracovali viac ako štyri hodiny. Povinnosť zamestnávateľa ustanovená v prvej vete sa nevzťahuje na zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v zahraničí.

    ola je offline (nepripojený) ola

    ola
    Ja som nedávno riešila tiež jednu podobnú záležitosť ohľadom stravného. Ide o stravovanie vo vlastnom zariadení, kde sa zamestnanci odmietajú stravovať. Priložila som si k dokladom pokec, prispôsobený na firemné podmienky, ktorého riešenie mi nezištne poskytla ďalšia poraďáčka - Heni Dá sa to preformulovať aj na odmietnutie stravných poukážok, resp.lístkov.
    Zamestnávateľ nemôže donútiť zamestnanca ani jesť a ani si prevziať lístky, keď on sám nechce
    Naposledy upravil ola : 12.03.09 at 11:25 Dôvod: príloha

    odmietnutie stravných lístkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.