Zavrieť

Porady

Odmena pre stavebný úrad a pre ???

pracujem v stavebnej agende
Už som viac krát na mojej téme s linkom http://www.porada.sk/t101034-skusim-...gislative.html uviedol, že vlastník susednej nehnuteľnosti nedáva súhlas so stavbou na susednom pozemku. Stále sa to opakuje a stále sa na to pýtate.

VYZÝVAM VÁS

aby ste v spolupráci so stavebným úradom, alebo aj sami uviedli na tejto téme zákonný predpis, ktorý pojednáva o tom, že potrebujem súhlas suseda s mojou stavbou na mojom pozemku, keď nezasahujem do jeho nehnuteľnosti.

CIMOM

___________________________________________
Naposledy upravil Miloš Mičega - CIMOM TN : 16.03.09 at 15:37 Dôvod: chyba v písaní
Usporiadat
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
Ospravedlňujem sa, ale posúvam to trochu dopredu, aby sa na moju otázku zezabudlo.

Svojím spôsobom moja výzva je pravdepodobne aj v záujme ostatných a dal som ju hlavne pre Vás. Ja odpoveď viem a už som ju uviedol vo viacerých odpovediach, ale chcem v tom utrdiť aj ostatných.

CIMOM
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
tento týždeň si dovolím posunúť tému na začiatok. Potom ju nechám už spať.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
aby ste v spolupráci so stavebným úradom, alebo aj sami uviedli na tejto téme zákonný predpis, ktorý pojednáva o tom, že potrebujem súhlas suseda s mojou stavbou na mojom pozemku, keď nezasahujem do jeho nehnuteľnosti.
my laici robíme to, čo stavebný úrad prikáže -
súhlas suseda som "potrebovala" aj pri zmene v užívaní stavby
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
hanelie Pozri príspevok
my laici robíme to, čo stavebný úrad prikáže -
súhlas suseda som "potrebovala" aj pri zmene v užívaní stavby
Netvrdím, že to nevyžadujú.
Snažím sa všetkým dať do povedomia, že to je v rozpore so zákonom.
Najmä tým, od ktorých to požadujú aj vtedy, keď sa so susedom nebavia, nerozprávajú a pod.

Poznámka : Pri takom postupe dostávajú stavebníka do neriešitelnej situácie.


CIMOM
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
Posuniem to ešte 2 x a potom koniec.
Ak sa tu nič neobjaví, tak si každý môže s tým naložiť ako uzná za vhodné.

_________________________________________
CIMOM
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
Posledný krát to posúvam dopredu.

Ak sa tu zajtra nič neobjaví, tak poprosím ostatných poraďákov, aby do budúcna každému, kto na porade uvádza, že treba súhlas suseda dali link na túto tému.

Ešte mám jednu (1) povinnosť (sľub) na linku - tomu kto tam dal tú otázku a zatiaľ som neodpovedal mám odkaz, nezabudol som - odpoviem
http://www.porada.sk/t101034-skusim-...gislative.html

Potom budem pravdepodobne končiť. Často sa opakuju rovnaké otázky, často zlé rady a pod.
Myslím, že aspoň v niečom som Vám poradil.


CIMOM
0 0
ivankah ivankah

ivankah je offline (nepripojený) ivankah

CIMOM Pozri príspevok
Posledný krát to posúvam dopredu.
Potom budem pravdepodobne končiť. Často sa opakuju rovnaké otázky, často zlé rady a pod.
Myslím, že aspoň v niečom som Vám poradil.


CIMOM
Skoda myslim, ze ste poradili mnohym a este sa urcite vyskytnu otazky aj ineho charakteru ako standartne suhlasy susedov...
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
CIMOM Pozri príspevok
Už som viac krát na mojej téme s linkom http://www.porada.sk/t101034-skusim-...gislative.html uviedol, že vlastník susednej nehnuteľnosti nedáva súhlas so stavbou na susednom pozemku. Stále sa to opakuje a stále sa na to pýtate.

VYZÝVAM VÁS

aby ste v spolupráci so stavebným úradom, alebo aj sami uviedli na tejto téme zákonný predpis, ktorý pojednáva o tom, že potrebujem súhlas suseda s mojou stavbou na mojom pozemku, keď nezasahujem do jeho nehnuteľnosti.

CIMOM

___________________________________________


ĎAKUJEM za príspevky !

Ako vidno, za celý čas tejto témy sa nenašiel nik, kto by uviedol čo i len jeden zákonný predpis, ktorý by zakladal predpoklad pre vyžadovanie súhlasu suseda pri stavbe na susednom pozemku.

Ak chcete, tak môžete naložiť s týmto zistením ako uznáte za vhodné.

Zajtra zamknem túto tému a budem ju pokladať za ukončenú.

Každý, kto chce stavať si musí nechať poradiť v legislatívnej oblasti. Ja v nej pracujem a učím sa každý deň, každým novým prípadom. Učte sa aj Vy. Myslím to tak, že nenechajte sa "vydierať" susedmi a šikanovať pracovníkmi stavebných úradov, ktorí požadujú doklady v rozpore so zákonmi.

Táto téma bola založená pre všetkých poraďákov, aby som ich o svojom tvrdení vo viacerých mojich príspevkoch presvedčil, že to tak je.

Moje rady aj z iných oblastí su na linku :

http://www.porada.sk/t101034-skusim-...gislative.html

Ak pomôžu budem rád

_________________________________________________

Za ocenenie ďakujem, kto so mnou nesúhlasí, nech mi to prosím uvedie písomne na uvedenej téme.


CIMOM
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
Téme dávam zámok.


CIMOM
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
Odomkol som to. Napadlo ma to pri tejto téme : http://www.porada.sk/t114128-stavebne-povolenie.html

Mimo iného :
Našiel sa nejaký pracovník stavebného úradu, ktorý si zaslúži odmenu ?

PS : posúvam to hlavne pre tých, ktorí sú na porade noví.



CIMOM
Naposledy upravil Miloš Mičega - CIMOM TN : 18.06.09 at 22:00
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

ja som to nasiel az teraz ospravedlnujem sa.
zakon samozrejme o susedovi nehovori nic... ale hovori nieco o tom ze stavba nesmie byt v rozpore z verejnym zaujmom (alebo nieco take) a do toho predsa spadaju susedia.
predsa nemozem postavit dve podlazia a obytne podkrovie na hranicu susedovho pozemku. hoci to ziadny zakon priamo nezakazuje, obmedzil by som jeho prava pestovat na zahrade paradajky. predpokladam ze toto pravo mu zarucuje priamo ustava
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Dovolim si tvrdit po mojej skusenosti, ze u nas v Malackach si ziaden pracovnik stavebneho uradu nezasluzi odmenu, ba ani pochvalu. Hotova katastrofa. Ak sa mylim, rada sa pozriem aj na svetle priklady.

P.S. Dufam, ze som dobre pochopila otazku
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
chandler Pozri príspevok
ja som to nasiel az teraz ospravedlnujem sa.
zakon samozrejme o susedovi nehovori nic... ale hovori nieco o tom ze stavba nesmie byt v rozpore z verejnym zaujmom (alebo nieco take) a do toho predsa spadaju susedia.
predsa nemozem postavit dve podlazia a obytne podkrovie na hranicu susedovho pozemku. hoci to ziadny zakon priamo nezakazuje, obmedzil by som jeho prava pestovat na zahrade paradajky. predpokladam ze toto pravo mu zarucuje priamo ustava
Verejné záujmy chránia príslušné zákony a ich dodržanie, resp. súlad navrhovanej stavby so zákonmi má chrániť stavebný úrad. V tomto prípade aj "ochrana" suseda je vo verejnom záujme, resp. chránená zákonmi.

Ak je to konkrétne umiestnenie stavby na hranici alebo vysokej tak ako je uvedené v príspevku, tak túto konkrétnu vec chráni § 6 vyhl. č. 532/2002.

Je to potom tak, že ak by aj sused súhlasil so stavbou a stavba je v rozpore s právnymi predpismy, stavebný úrad ju nepovolí.


CIMOM
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

podla mna ide o to ze najviac o situacii v mieste buducej stavby vedia susedia, a preto sa k tomu vyjadruju. a urady presetria ci su ich namietky opravnene alebo nie. predpokladam, ze to ma takuto logiku.

ak sa so susedom dohodnem tak kludne mozem stavat aj na hranici jeho pozemku - inac by sa museli robit rozne zmeny a fiktivne predaje pozemkov atd. ved ako inac by sa dala stavat radova zastavba?
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
chandler Pozri príspevok
1. podla mna ide o to ze najviac o situacii v mieste buducej stavby vedia susedia, a preto sa k tomu vyjadruju. a urady presetria ci su ich namietky opravnene alebo nie. predpokladam, ze to ma takuto logiku.

2. ak sa so susedom dohodnem tak kludne mozem stavat aj na hranici jeho pozemku -

3. inac by sa museli robit rozne zmeny a fiktivne predaje pozemkov atd. ved ako inac by sa dala stavat radova zastavba?

K bodu č. :

1. Áno susedia sa vyjadrujú vrámci stavebného konania (alebo aj územného), kde si môžu uplatniť všetky svoje pripomienky a námietky a stavebný úrad sa snimi musí vysporiadať.

2. So susedom sa dá dohodnúť na všetkom, ale o všetkom rozhoduje stavebný úrad. Ak bude akákoľvek dohoda v rozpore so zákonom alebo vyhláškou (532/2002), tak stavebný úrad je povinný takúto dohodu negovať.

3. Tie fiktívne predaje pozemkov sú úplne irelevantné :


§ 59
Účastníci stavebného konania
- výňatok

(1) Účastníkmi stavebného konania sú:

b) osoby, ktoré majú vlastnícke alebo iné práva k pozemkom a stavbám na nich vrátane susediacich pozemkov a stavieb, ak ich vlastnícke alebo iné práva k týmto pozemkom a stavbám môžu byť stavebným povolením priamo dotknuté,


Podľa uvedeného môžete predať medzi svojou stavbou aj desať pozemkov, ak je v blízkosti stavba, ktorá môže byť stavebným povolením priamo dotknutá, tak jej vlastník je účastníkom konania. Týka sa to aj pozemku .


CIMOM
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

aha teraz mi doslo, ze ti islo o to ze v skutocnosti netreba suhlas suseda ale len jeho vyjadrenie. ako casto sa stava ze na urade chcu aby stavebnik priniesol pisomny suhlas suseda lebo inac nedostane stavebne povolenie?

s tym bodom 3 suhlasim. ale ja som hovoril o situacii kde by sa susedia dohodli a stavebny urad im to nechcel dovolit - vtedy by sa dalo sachovat s pozemkami. napr. kvoli vzdialenostiam domov od hranice pozemkov atd.
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

Cize,ak som to, co tu CIMOM naznacil, pochopila spravne, tak ak odomna bude stavebny urad ziadat suhlas suseda, tak v podstate to nema byt suhlas,ale len vyjadrenie suseda k mojej stavbe. A stavebny urad uz sam posudi, ci povoli stavbu alebo nie.
Cize aj keby sa sused naparoval neviem jak,tak stavebny urad stavbu moze povolit, samozrejme so zretelom na stavebny zakon. Ci?
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
Erika686 Pozri príspevok
Cize,ak som to, co tu CIMOM naznacil, pochopila spravne, tak ak odomna bude stavebny urad ziadat suhlas suseda, tak v podstate to nema byt suhlas,ale len vyjadrenie suseda k mojej stavbe. A stavebny urad uz sam posudi, ci povoli stavbu alebo nie.
Cize aj keby sa sused naparoval neviem jak,tak stavebny urad stavbu moze povolit, samozrejme so zretelom na stavebny zakon. Ci?
Takmer áno.

Stavebný úrad nemá od Vás požadovať súhlas a stanovisko suseda. Sused má ako účastník konania právo uplatniť svoje pripomienky a námietky v konaní.

Bavíme sa o stavbe na svojom a nie susedovom (ani sčati) pozemku.


CIMOM
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Plati to aj vtedy, ked sused je podnikatelsky subjekt, alebo statna organizacia?
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
wegamizi Pozri príspevok
Plati to aj vtedy, ked sused je podnikatelsky subjekt, alebo statna organizacia?

Samozrejme platí.

CIMOM
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať