Zavrieť

Porady

vratenie vodicskeho preukazu

Nevie mi nahodou niekto poradit ako ziadat naspat vodicsky preukaz. Zobrali mi ho koli havarii . Dakujem.
Usporiadat
macabea macabea

macabea je offline (nepripojený) macabea

Aj ja by som bola vďačná za odpoveď na otázku týkajúcu sa kolku.
Keď pošlem žiadosť na súd bez kolku, aký je postup? Vrátia mi žiadosť, alebo len požiadajú o dodanie kolku? V každom prípade sa to zrejme zbytočne zdrží, tak ak niekto viete, poraďte prosím.
0 0
xmilans xmilans

xmilans je offline (nepripojený) xmilans

Uz mam ziadost o podmienecne upustenie od zvysku trestu, na sude podatu skoro 3 mesiace a zatial mi nic odtial neprislo, kolko to asi tak moze trvat kym mi nieco odtial pride ?
Naposledy upravil xmilans : 11.06.12 at 08:21
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Závisí od vyťaženosti súdu. Môžte nahliadnuť do spisu a zistíte, ako vec postupuje. Navyše na vyhotovenie rozhodnutia je 30 dní, pričom je možné túto lehotu ešte predĺžiť.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Je treba sa obrátiť listom na sudcu ,ktorý vydal rozsudok o odobratí VP, resp. zákaz činnosti a

požiadať ho o podmienečné vydanie VP, ak uplynula 1/2 trestu.

Netreba žiaden kolok.

Sudca vytýči pojednávanie , kde si Vás predvolá a rozhodne o podmienečnom vydaní VP.
0 0
xmilans xmilans

xmilans je offline (nepripojený) xmilans

draik Pozri príspevok
Závisí od vyťaženosti súdu. Môžte nahliadnuť do spisu a zistíte, ako vec postupuje. Navyše na vyhotovenie rozhodnutia je 30 dní, pričom je možné túto lehotu ešte predĺžiť.
Aby som mohol nahliadnut do toho spisu, musim o to nieako pisomne poziadat? Alebo staci ak pridem osobne na sud a tam pozriem ako to postupuje ?
0 0
xmilans xmilans

xmilans je offline (nepripojený) xmilans

Indeed Pozri príspevok
Je treba sa obrátiť listom na sudcu ,ktorý vydal rozsudok o odobratí VP, resp. zákaz činnosti a

požiadať ho o podmienečné vydanie VP, ak uplynula 1/2 trestu.

Netreba žiaden kolok.

Sudca vytýči pojednávanie , kde si Vás predvolá a rozhodne o podmienečnom vydaní VP.
No ten sudca je uz na dochodku...
0 0
dheko dheko

dheko je offline (nepripojený) dheko

Prosím o radu ohľadom upustenia od zvyšku trestu.
Dostal som zákaz viesť vozidlá na 12 mesiacov. V januári 2012 mi zadržali VP kvôli alkoholu nad 1‰, lenže súd vydal rozhodnutie až v máji 2012. Odkedy začína plynúť trest? VP potrebujem čím skôr vzhľadom na to, že pracujem v inom okrese, mám problém s dochádzaním a zamestnávateľ mi hrozí výpoveďou.
Ďakujem.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Od zadržania VP. Nečakajte, že vrátenie VP Vám súd povolí rýchlo; pokojne sa môže stať, že po podaní návrhu začiatkom leta rozhodnutie dostanete na jeseň alebo ku koncu roka. Navyše, ak ste už mali v minulosti opletačky kvôli návykovej látke, nárok na podmienečné upustenie od výkonu zvyšku trestu nemáte.
0 0
andyl11 andyl11

andyl11 je offline (nepripojený) andyl11

znamy cakal na rozhodnutie pol roka
0 0
dheko dheko

dheko je offline (nepripojený) dheko

draik Pozri príspevok
Od zadržania VP
Vďaka za odpoveď.
Nečakám, že povolenie získam do týždňa, ale pol roka dúfam, že čakať nebudem. S nárokom na upustenie od zvyšku trestu problém by nastať nemal. Až na tento prečin som bezúhonný, vediem slušný, usporiadaný život.
Ešte raz ďakujem za odpoveď, nikto mi doteraz nevedel s istotou povedať odkedy trest začína plynúť.
0 0
xmilans xmilans

xmilans je offline (nepripojený) xmilans

Ja uz cakam skoro 3 mesiace, a zatial moj pripad nema este prideleny ani sudca ...
0 0
Lukas T-pack Zapach Lukas T-pack Zapach
Zdravim vas...ja mam polovičku trestu/2roky/ za sebou až 4.9 žiadosť o zrušenie si mam dat už pred alebo až po uplynuti polovičky....žiadosť musim poslať samosudcovy ktory ma riešil alebo len na sud?za odpovede vopred dakujem...
0 0
capesnik capesnik

capesnik je offline (nepripojený) capesnik

AHojte!!! prosim o radu!!!!!!
Dna 27.7.2010 MI BOL ODOBRANY VODICSKY PREUKAZ ZA ALKOHOL DOSTAL SOM 5ROKOV ZAKAZ PLUS 1000EUR POKUTU ,KTORU SOM UHRADIL ,NO CO CERT NECHCEL V ZIME 25.12.2010 SOM SIEL AUTOM SOM IDIOT VIEM ...A ZASTAVILA MA HLIADKA ALE NENAFUKAL SOM NIC LEN SAMOZREJME SOM MAL ODOBRANY VO ,TAKZE SOM DOSTAL ESTE DALSI ROK ZAKAZ CINNOSTI PLUS PODMIENKU :CHCEM SA SPYTAT TREST OD SUDU TJ.PODMIENKA PLUS ROCNY ZAKAZ VIES MOT.VOZIDLA MI UZ UBEHLA ,A TERAZ AKO SA TIE TRESTY POCITAJU??DOKOPY ALEBO TREST OD SUDU MA VACSIU MOC AKO SOM DOSTAL V LETE 27.7.2010 ????DAKUJEM !!!!! A ESTE SOM PRED TYM NIKDY NEBOL TRESTANY A NIC PODOBNE ,A MAM SANCU NA POLOVICNY TREST POTREBUJEM VASU RADU DAKUJEM PEKNE!!!!
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Neopakujte príspevky, nepíšte veľkými písmenami. Odpoveď ste dostali do prvého Vášho príspevku ešte predtým, než ste napísali tento druhý rovnaký príspevok.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


capesnik
A písanie veľkými písmenami (Caps) sa považuje za výkrik. Teda na nás láskavo neziap!
0 0
Pavol Hantsok Pavol Hantsok

Pavol Hantsok je offline (nepripojený) Pavol Hantsok

Dobrý deň,

bolo tu veľa reakcií ale chcem sa spýtať na priamu situáciu.

Odobrali mi vodičský preukaz 19.decembra 2011 na dobu 16 mesiacov. 19.augusta mi upbehne polovička trestu. Vodičský preukaz mi bol odobratý kôly "ujdeniu z miesta činu". Sudca nebol pridelený, resp. trestný čin riešil len dopravný inšpektor, ktorý mi aj vymeral trest. Žiadosť som zaslal dnes. Chcem sa spýtať či sa mám zastaviť aj priamo za dopravným inšpektorom aby som mu túto skutočnosť oznámil alebo mám len čakať na vyjadrenie ? Za odpoveď vopred ďakujem.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Keďže o treste zrejme rozhodol ODI (pravdepodobne šlo o priestupok, nie trestný čin), tak žiadosť adresujte tam. Vyjadrenie Vám príde. Ak Vám VP zadržali na mieste, zákaz činnosti plynie od tohto momentu.
0 0
smariana smariana

smariana je offline (nepripojený) smariana

Ahojte, poradíte aj mne? 01/2011 som spôsobila dopravnú nehodu s ublížením na zdraví. 07/2011 ma súd odsúdil - 18 mesiacov podmienka + 18 mesiacov zákaz viesť akékoľvek motorové vozidlo. Vodičský preukaz mi policajti neodobrali - čiže ho mám doma. Nechcem ani skrátiť trest ani nič podobné - len ma zaujíma čo mám robiť po uplynutí tých 18 mesiacov....
Žiadosť o vrátenie VP asi nie - keďže ho mám....
Mám ísť na nejaké preskúšanie?

Mám z toho trošku hokej...
0 0
Tibike De Lakatos Tibike De Lakatos
dobry den , stalo sa mi taka vec soferoval som v podnapytom stave stalo sa to presne pred rokom ,predomnou isly policajti vyzeralo to tak ze ma nezastavia tak som odstavil auto na parkovisko , isel som do bloku no nestihol som otvorit branu hmm to sa mi stalo osudnym policajt ma zavolal k sebe a pytal odomna doklady , dal mi fukat pritom som nafukal 2,14promile , chcem sa spytat ci mal nato pravo odobrat mi VP ked ma nepristihol za volantom ked som soferoval ,bolo to zakonne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tibike De Lakatos Pozri príspevok
dobry den , stalo sa mi taka vec soferoval som v podnapytom stave stalo sa to presne pred rokom ,predomnou isly policajti vyzeralo to tak ze ma nezastavia tak som odstavil auto na parkovisko , isel som do bloku no nestihol som otvorit branu hmm to sa mi stalo osudnym policajt ma zavolal k sebe a pytal odomna doklady , dal mi fukat pritom som nafukal 2,14promile , chcem sa spytat ci mal nato pravo odobrat mi VP ked ma nepristihol za volantom ked som soferoval ,bolo to zakonne?
Pýtaš sa, či oni mali právo, ale aké právo si mal ty šoférovať opitý, to ťa nezaujíma? Hm, nedalo mi nezareagovať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať