Zavrieť

Porady

vratenie vodicskeho preukazu

Nevie mi nahodou niekto poradit ako ziadat naspat vodicsky preukaz. Zobrali mi ho koli havarii . Dakujem.
Usporiadat
Lnovakova.tangis Lnovakova.tangis

Lnovakova.tangis je offline (nepripojený) Lnovakova.tangis

Treba ísť už zakaždým po odobratí VP na preskúšanie.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Musíš požiadať orgán, ktorý vydal rozhodnutie o odobratí VP. Aj keď si zmenil bydlisko, žiadosť musíš adresovať utvaru, ktorý je uvedený na papiri. Dobre si rozmysli čo urobiš. Ak VP bol zadržaný na základe rozhodnutia polície a po polovičke ho vrátia je to v pohode. Ak bol zadržaný na základe rozhodnutia súdu a vratia ho v skôr ako uplynie doba trestu, pri najmenšom priestupku ho zoberu znova a k vratia ho po uplynutí celého predošlého trestu, ku ktorému prirátajú aj nový trest.
1 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
kaco11 Pozri príspevok
nie je dôvod na nepreposlanie a nie je dôvod na preposlanie. Za pokus to stoji.

Obyčajne sa nepreposiela, ale ak občan slušne požiada môže tým len získať. Zmena trvalého bydliska do iného okresu by mohol byť dobrým dôvodom. Je to v ľuďoch a ich pochopeniu a individuálnemu prístupu.
1 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Závisí od toho na akú dlhú dobu vám ho vzali.
Ak ste už polovicu "odpykali" tak môžete Požiadať "orgán" o vrátenie, normálne rukou napíšte žiadosť o vrátenie a "orgán" rozhodne. (ten orgán o sebe povedal sám policajt, keď mal muž odobratý VP kvôli rýchlosti) a jasné neźabudnite ústrižok o zaplatení pokuty .
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Vodičsky preukaz je zaslany "organom" ne dopravny inspektorat v mieste bydliska. Policajt, ktory riesil dopravnu nehodu s vodicskym preukazom ucastnika dopravnej nehody nema nic. Len ho zabavuje v zmysle zakona a vydava potvrdenie o odobrati VP.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Súhlasím- najhoršie je, ak tí čo odobrali to ešte zdržujú a pošlú tak po 2 mesiacoch - už som videla expertov aj po troch to poslali tomu čo určí pokutu a kompletne to rieši. Potom pošle predvolánku pán "orgán" a až potom ide do tuhého - ak je to náhodou niekoho známy- tak nie do tuhého ale sa to ľahko vybaví
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Odobratý VP už z akéhokoľvek dôvodu sa nachádza na príslušnom ODI - správne konanie podľa trvalého bydliska. Ak bol VP zadržaný orgánom správneho konania, môžeš si napísať žiadosť o jeho vrátenie po uplynutí polovičky trestu. Nie je na to žiaden formulár, stačí napísať rukou s tým, že žiadaš o vrátenie VP po uplynutí polovičku trestu. Ak VP bol zadržaný súdom, dobre si rozmyslí, či po uplynutí polovičky trestu budeš žiadať vrátenie, lebo zvyšok trestu ti ostane, ako podmienka a stačí malý priestupok a VP ti zoberu znova.
0 0
janula08 janula08

janula08 je offline (nepripojený) janula08

chcela by som vediet od kedy sa rata odobratie vodicskeho preukazu.spravila som doprav.nehodu,bola som odsudena na 4roky a 5 rokov zakaz cinnosti viest motorove vozidlo.Spravila som to pod vplyvom alkoholu a chcela by som vediet odkedy mi ten zakaz viest motorove vozidlo plati.ci od dna dopravnej nehody alebo rozsudku alebo az ked ma prepustili.prosim viete mi poradit?
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Zákaz činnosti janula08 by sa mal počítať od nadobudnutia právoplatnosti v tvojom prípade rozsudku OS, no radšej si to ove na inšpektoráte.. Požiadať o vodický môžeš po polovici tj 2,5 roku, ale nemusia Ti vyhovieť. A ešte jedna maličkosť "Ak zákaz vedenia motorového vozidla trval viac ako dva roky, musí sa podrobiť preskúmaniu zdravotnej a psychickej spôsobilosti a preskúšaniu odbornej spôsobilosti v celom rozsahu."
Naposledy upravil jojom : 24.09.09 at 17:29
0 0
Luccy1012 Luccy1012

Luccy1012 je offline (nepripojený) Luccy1012

Dobry den,chcem sa Vas opytat,odobrali mi VP na jeden rok,uplynul pol rok,a idem si podat ziadost o jeho vratnie,je pravda ze od februara vysiel novy zakon ze sa budu robit testy po odobrati VP?dakujem za odpovede
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Zakon 8/2009 www.minv.sk

§ 91

5) Kto na základe rozhodnutia príslušného orgánu nesmel vykonávať činnosť vedenia motorového vozidla, je povinný pred vrátením vodičského preukazu, pred vrátením vodičského oprávnenia alebo obnovením jeho rozsahu podrobiť sa preskúšaniu odbornej spôsobilosti na vedenie motorového vozidla podľa § 79 ods. 2 písm. a); ak činnosť vedenia motorového vozidla nesmel držiteľ vodičského oprávnenia vykonávať viac ako dva roky, musí sa podrobiť preskúmaniu zdravotnej spôsobilosti a psychickej spôsobilosti a preskúšaniu odbornej spôsobilosti podľa § 79 ods. 2.


Skúška z odbornej spôsobilosti
§ 79

(2) Odborná spôsobilosť žiadateľa sa zisťuje skúškou z odbornej spôsobilosti, ktorá sa skladá z

a) predpisov o cestnej premávke,
b) náuky o vozidlách a ich údržbe u žiadateľov o udelenie vodičského oprávnenia skupiny C, C+E, D, D+E a T a podskupiny C1, C1+E, D1 a D1+E,
c) vedenia motorových vozidiel


A mimochodom prepáč, ale ako chceš žiadať o znovuvrátenie VP, keď nevieš o zákone, ktorý ti má byť alfou omegou keď VP máš.
Naposledy upravil kaco11 : 07.10.09 at 14:56
0 0
Lubo12 Lubo12

Lubo12 je offline (nepripojený) Lubo12

Ahojte,viem mi niekto poradit,kedy mozem ziadat o vratenie VP.zakaz cinosti mam od 20.12.2005.do 20.12.2009.ale 3.10.2008 ma zadrzali bez vodicskeho preukazu a dali mi dalsi zakaz na 18mesiacou..NAPOSIM1212@AZET.SK.alebo mi poslite kontak na neakeho pravnika,ktory by s tym vedel nieco urobit dakujem..
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
VP zadržaný na dobu 4 rokov t.z. zadržanie súdom. Ďalšia jazda v čase, keď bol VP zadržaný zn. Marenie výkonu úradného rozhodnutia...Pred vrátením musíte absolvovať preskúšanie z Pravidiel cestnej premávky na pozemných komunikáciach. Myslím si, že nemáte šancu na predčasne vrátenie VP a ak by sa tak stalo, stačí priestupok napr. zlé parkovanie a VP ide znova na odpočinok. Doba o ktoru by skrátili čas zadržania by sa prirátala k novému trestu.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Ja na tvojom mieste by som neprovokovala právnikom ani ničím podobným. Môžeš byť rád, že nemáš na krku trestný čin marenie výkonu úradného rozhodnutia, čo sa tiež dosť divím.
0 0
canndale canndale

canndale je offline (nepripojený) canndale

DObry den
chcel by som sa informovat, ci su nejake terminy na ukoncenie spravneho konania a vyjadrenie prislusneho uradu.

som zodpovedny za drobnu nehodu, ziadne skody na zdravi, ziadny alkohol, len plechy.. policajti mi zadrzali vodicske opravnenie a vyjadrili sa ze minimalne do dokoncenia spravneho konania mi ho nevratia, takze asi urcia vysku trestu na kolko ho odoberu.. moja otazka je, ci su nejake terminy do kedy sa maju vyjadrit, resp do kedy by malo byt konanie ukoncene, aby som aspon mal predstavu na ako dlho mi VP zadrzia.. mimo to, ze dokial nezaplatim pokutu, tak vodicovi, ktoremu som sposobil skodu poistovna nezaplati skodu z mojho PZP, takze aj z jeho strany som tlaceny zistit aspon nejake info..

Dalsou vecou je ze pre mna je vodicke opravnenie sucast prace, takze aj zamestanavatel by chcel vediet do kedy nemozem na 100% vykonavat svoje zamstnanie
dakujem za odpoved
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

policajt na mieste dopravnej nehody vyhotovil dokumentáciu a zadržal ti VP. On má /nie som si istá/ 30 dní, ale poväčšine sa to robí okamžite po skončení služby na to aby odoslal tvoj VP aj s papiermi na príslušné ODI v mieste tvojho bydliska. /policajt, ktorý bol na nehode nemá na starosti tvoje papiere. len ich zadržal. ja len kvoli tomu, ak nehoda bola v mieste bydliska/. A ODI má 30 dní na rozhodnutie. Na tvojom mieste by som sa zastavila na ODI doma a spýtala sa ich ako sa majú a čo ďalej. Čo sa týka pokuty a poistky, tak by to nemalo mať vplyv na vyplatenie poistky poškodenému. To je hlúposť. Čo doručíš poisťovni bločky a oni na základe bločkov vyplatia poškodeného??? Oni si majú dokumentáciu o nehode vyžiadať z polície a tá im ju bez problémov zašle.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Lubo12 Pozri príspevok
Ahojte,viem mi niekto poradit,kedy mozem ziadat o vratenie VP.zakaz cinosti mam od 20.12.2005.do 20.12.2009.ale 3.10.2008 ma zadrzali bez vodicskeho preukazu a dali mi dalsi zakaz na 18mesiacou..NAPOSIM1212@AZET.SK.alebo mi poslite kontak na neakeho pravnika,ktory by s tym vedel nieco urobit dakujem..
Lubo, na tvojom mieste by som oslavoval,že ešte niesi zabásnutý v diere a nie ešte provokovať...
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

ale potom nesmie šoférovať po oslave
0 0
canndale canndale

canndale je offline (nepripojený) canndale

kaco11: dakujem za reakciu..
k tomu plneniu poistneho ma nahanal majitel ktoremu som sposobil skodu, ze ci som uz zaplatil pokutu, lebo ze skor poistovna nemoze uvolnit prostriedky. tiez mi je to nejake zvlastne, preto sa pytam..

nehoda bola sposobena mimo trvaleho bydliska a s datumom druheho dna po nehode mi bola dorucena pisomnost o tom ze mi nevratia vodicak. A asi v suvislosti s tym to poslali na miesto trvaleho bydliska.. takze vravite ze 30dni?

este otazka.. tych 30dni sa zapocita do trestu zadrzania vodicskeho preukazu, alebo sa to pocita az od vyjadrenia?
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Az od vyjadrenia. Zastav sa na odi doma a popytaj sa kedy ti to vratia v akom je to stadiu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať