Zavrieť

Porady

Rady do kuchyne a domácnosti

Anketa: Má sa táto téma uzavrieť?

Počet hlasujúcich
12. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • áno

    0 0%
  • nie

    12 100.00%
Každý sa potýka s drobnými opravami v domácnosti a rád uvíta radu ako si pomôcť, alebo vyriešiť daný problém. Pripájam prvé drobné rady. Verím, že mnohí z Vás majú v talóne rady aj od svojich babičiek a dedkov.
Pomôžme si drobnou radou.
Naposledy upravil Zitulda : 04.04.09 at 20:15
Usporiadat
pecosita pecosita

pecosita je offline (nepripojený) pecosita

Komunikačný zavisláč
a co s nimi potom? klasicky oprat v pracke?
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Ako zaviazať šál či šatku - zaujímavé

10 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

možno to tu už bolo
http://www.dobrarada.sk/?id_menu=18595
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://mirda22.atlasweb.cz/rady.htm
http://www.dobrarada.sk/?id_menu=185...__id_art=15558
Naposledy upravil lujza.j : 17.11.11 at 00:04
4 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Prikladám niečo, čo som dnes dostala, dúfam, že to už tu nie je. Ak áno prosím ss-kou ma upozornite- vymažem
4 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Ako očistiť cesnak za 10 sekúnd...

3 0
lt-pek lt-pek

lt-pek je offline (nepripojený) lt-pek

Voda sa do klobásky dava aby koreniny lepšie prešli do masa a pri údeni sa nevysušovala. Cukor už bolo spomenutie.
1 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

No ale potom tá cibula z mrazaku je nasladlá nie ? čiže je sladká.
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

ela77 Pozri príspevok
Možno nepridám nič nové, lebo pri začítaní sa tejto témy, ktorú niekto vytiahol dopredu (ani som o nej nevedela) samozrejme na niektorej strane som naďabila na MENTOS tému a pokračovala som so smiechom v nej tak mi potom nejak uniklo kde som skončila. Takže moja rada odskúšaná: Rezne, karfiol, huby, žampiony a iné veci na vyprážanie (hlavne tie menšie), obaľujem v igelit. alebo mikroten. vreckách. Múku aj struhánku dám do vreciek namiesto do misiek. Potrasiem vo vrecku potravinu, ktorú chcem vyprážať a mám ju obalenú. Keď robím napr. karfiol, mierne povarený vo vode takto poobaľujem, poukladám na pomastený plech , poprskám olejom a dám robiť do rúry .
Potom už iba raz pootáčam , dopečiem. Nie je to také mastné a hlavne nestojím pri panvici . To isté urobím aj keď je nás viac a chcem vypražiť viac porcií kurčaťa, tak ho obalené poukladám na pomastený plech a tiež poprskám olejom a pečiem (teda vyprážam)
A ešte jednu radu pre tých, čo neradi krájajú surovú cibuľu. Vždy mám niekoľko ošúpaných a rozpolených cibúľ v sáčku v mrazničke v rezerve. Ešte nerozmrazené, alebo len jemne rozmrazené (nie celkom) krájam . Dá sa veľmi dobre a aj na veľmi najemno nakrájať bez toho aby ste si poplakali. Možno aj nastrúhať.

No ale potom cibula z mrazaku nie je sladká v jedle ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Cibuľa "zosladne" len varením (teplom).
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Celkom dobré rady :
9 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Toto mi prišlo:
Čistenie automatickej práčky
Mnohé z vás určite zacítili z práčky čudný, nepríjemný zápach. Calgon je "daň na bláznov", ale aj ten ste určite vyskúšali, aby ste predĺžili život svojej vernej pomocníčke – ako nás presviedčajú agresívne reklamy. Riešenie problému – žiadne! Kto hľadá, nájde! Tu je rada od opravára práčok "z prvej ruky".
Práčku je nutné 2x do roka generálne očistiť. Potrebujete na to
1 kg kryštálovej sódy (natrium carbonat –washing soda) a dostanete ju kúpiť v predajniach poľnohospodárskych a vinohradníckych potrieb a aj v drogériách, plus 1 liter 8% octu.
POSTUP:
Priamo do bubna práčky nalejeme 3-4 lvody, potom k tomu prilejeme pripravený roztok kryštálovej sódy (natrium carbonat) s vriacou vodou. Zatvoríme práčku. Nastavíme na max. teplotu 95 °C (program na biele). NIE na predpranie! Len na hlavný dlhý program. Znamená to, že perie prázdna práčka na 95° C! Čím časovo dlhší program, tým lepšie. Program odperie do konca so všetkými funkciami. V priebehu prania sa môže v bubne mierne peniť. To sóda rozpúšťa všetky staré nánosy a zvyšky pracích a avivážnych prostriedkov. Na konci práčku vypnúť a vyčistiť filter. POSTUP treba ZOPAKOVAŤ, ale teraz s naším 8% ZÁZRAKOM – octom. Práčku znovu nastavíme na max. teplotu 95 °C a na najdlhší program bez predprania. 1 liter octu nalejeme priamo do dózovacieho otvoru na prací prášok. Ocot zlikviduje všetky možné plesne nahromadené na nedostupných miestach práčky. Takúto generálnu očistu sa odporúča urobiť 2x ročne. Je to efektívnejšie ako používať drahý a nie celkom osvedčený Calgon. Skúste!
Predpokladané náklady: sóda cca 1 euro, ocot cca 0,40 eur + cena vody a elektrickej energie. Skúste porovnať s cenou Calgonu do každého prania!!!
Zatiaľ som nevyskúšala, ale chystám sa.
7 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

A tene roztok kryštálovej sódy s vriacou vodou sa ako robí?
ivuliatko Pozri príspevok
Toto mi prišlo:
Čistenie automatickej práčky
Mnohé z vás určite zacítili z práčky čudný, nepríjemný zápach. Calgon je "daň na bláznov", ale aj ten ste určite vyskúšali, aby ste predĺžili život svojej vernej pomocníčke – ako nás presviedčajú agresívne reklamy. Riešenie problému – žiadne! Kto hľadá, nájde! Tu je rada od opravára práčok "z prvej ruky".
Práčku je nutné 2x do roka generálne očistiť. Potrebujete na to
1 kg kryštálovej sódy (natrium carbonat –washing soda) a dostanete ju kúpiť v predajniach poľnohospodárskych a vinohradníckych potrieb a aj v drogériách, plus 1 liter 8% octu.
POSTUP:
Priamo do bubna práčky nalejeme 3-4 lvody, potom k tomu prilejeme pripravený roztok kryštálovej sódy (natrium carbonat) s vriacou vodou. Zatvoríme práčku. Nastavíme na max. teplotu 95 °C (program na biele). NIE na predpranie! Len na hlavný dlhý program. Znamená to, že perie prázdna práčka na 95° C! Čím časovo dlhší program, tým lepšie. Program odperie do konca so všetkými funkciami. V priebehu prania sa môže v bubne mierne peniť. To sóda rozpúšťa všetky staré nánosy a zvyšky pracích a avivážnych prostriedkov. Na konci práčku vypnúť a vyčistiť filter. POSTUP treba ZOPAKOVAŤ, ale teraz s naším 8% ZÁZRAKOM – octom. Práčku znovu nastavíme na max. teplotu 95 °C a na najdlhší program bez predprania. 1 liter octu nalejeme priamo do dózovacieho otvoru na prací prášok. Ocot zlikviduje všetky možné plesne nahromadené na nedostupných miestach práčky. Takúto generálnu očistu sa odporúča urobiť 2x ročne. Je to efektívnejšie ako používať drahý a nie celkom osvedčený Calgon. Skúste!
Predpokladané náklady: sóda cca 1 euro, ocot cca 0,40 eur + cena vody a elektrickej energie. Skúste porovnať s cenou Calgonu do každého prania!!!
Zatiaľ som nevyskúšala, ale chystám sa.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

verads Pozri príspevok
No ale potom cibula z mrazaku nie je sladká v jedle ?
Cibuľa z mrazničky je dobrá a máš ju hneď po ruke. Ja už viacej rokov nedopestujem takú cibuľu ako voľakedy, keď som mala na povale povešanú vo vencoch a vydržala do novej. Teraz, keď kupujem na celú zimu, tak neodhadnem množstvo a na jar tú, ktorá začína klíčiť ošúpem, časť nechám v celku, napr. do pďolievky a ostatnú pomeliem na mäsovom mlynčeku a uskladňujem v krabičkách zo šalátov a nátierok. Dobre sa dajú uložiť a podľa toho, koľko potrebuhem použijem väčšiu, alebo menšiu krabičku.
3 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
bobino38 Pozri príspevok
A tene roztok kryštálovej sódy s vriacou vodou sa ako robí?
Tipujem, že asi nasypať sódu do nejakého hrnca, zaliať vriacou vodou a miešať, kým sa nerozpustí. Tak to mám v úmysle. Teraz som už len zvedavá, kedy sa k tomu dokopem
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Niečo užitočné o praní
3 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Prekvapilo ma tu žlté políčko, ktoré sa roluje s touto výzvou Ak bola vaša otázka zodpovedaná, môžete označiť najlepšiu odpoveď.

Myslíte si a súhlasíte? aby sa v téme mala označiť najlepšia odpoveď a tým by mala byť uzavretá? pridala som dnes anketu...prosím hlasujte...a ja ju uzavrem.

Prichádzam s otázkou a prosím poradiť.
Čo môže byť príčinou, že v nádržke automatickej pračky plnenej z boku v -násypke na prášok mi zostáva enormne veľa prášku...voda ho nezoberie. Nádržku vždy po každom praní vyberiem poumývam a po dosušení na vzduchu ju vložím späť. Toto robím už plných á rokov. Ale v poslednom čase asi mesiac a pol mi sa to stáva a potom pracne vyberám vlhký prášok, alebo ho jednoducho vypláchnem z nádržky. No a každé pranie tak zduplujem a ide to do vrecka, vyťahuje mi € na vodu aj prášok. Je to starobou práčky?, či slabým tlakom vody? alebo chyba je v prášku?...15 Kg balenie prášku "Persil" z Ruska lacnejšie ako by také množstvo bolo u nás, kto by nekúpil?
Ďakujem za radu
Naposledy upravil Zitulda : 20.03.12 at 22:49
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Zitka,niektore prasky sa horsie rozpustaju,ale chyba moze byt aj v slabsom tlaku vody a pod.

Ja som si zvykla uz davno prasok , ci gel davat priamo na bubon a basta
3 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Zitulda Pozri príspevok
Prekvapilo ma tu žlté políčko, ktoré sa roluje s touto výzvou Ak bola vaša otázka zodpovedaná, môžete označiť najlepšiu odpoveď.

Myslíte si a súhlasíte? aby sa v téme mala označiť najlepšia odpoveď a tým by mala byť uzavretá? pridala som dnes anketu...prosím hlasujte...a ja ju uzavrem.

Prichádzam s otázkou a prosím poradiť.
Čo môže byť príčinou, že v nádržke automatickej pračky plnenej z boku v -násypke na prášok mi zostáva enormne veľa prášku...voda ho nezoberie. Nádržku vždy po každom praní vyberiem poumývam a po dosušení na vzduchu ju vložím späť. Toto robím už plných á rokov. Ale v poslednom čase asi mesiac a pol mi sa to stáva a potom pracne vyberám vlhký prášok, alebo ho jednoducho vypláchnem z nádržky. No a každé pranie tak zduplujem a ide to do vrecka, vyťahuje mi € na vodu aj prášok. Je to starobou práčky?, či slabým tlakom vody? alebo chyba je v prášku?...15 Kg balenie prášku "Persil" z Ruska lacnejšie ako by také množstvo bolo u nás, kto by nekúpil?
Ďakujem za radu
skus zmenit prasok ... ked si napisala, ze mas prasok z Ruska, spomenula som si na kockovy cukor co nam nosievali sovietski kolegovia z dovolenky ... ten cukor bol takmer nerozpustny ... vydrzal aj do 5 cajov ... mozno ten tvoj prasok je nieco podobne
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Podľa mňa chyba je v prášku, mala som dávnejšie túto skúsenosť a robil to prášok.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať