Zavrieť

Porady

Rady do kuchyne a domácnosti

Anketa: Má sa táto téma uzavrieť?

Počet hlasujúcich
12. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • áno

    0 0%
  • nie

    12 100.00%
Každý sa potýka s drobnými opravami v domácnosti a rád uvíta radu ako si pomôcť, alebo vyriešiť daný problém. Pripájam prvé drobné rady. Verím, že mnohí z Vás majú v talóne rady aj od svojich babičiek a dedkov.
Pomôžme si drobnou radou.
Naposledy upravil Zitulda : 04.04.09 at 20:15
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona



Zitulda

3 Hours Ago #4228 ...ale u mňa sa to asi nedá, lebo mám práčku zplnenú z boka a bubon nie je vidieť






...tak dnu,do bubna, ziaden problem
3 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Zitulda Pozri príspevok
Čo môže byť príčinou, že v nádržke automatickej pračky plnenej z boku v -násypke na prášok mi zostáva enormne veľa prášku...voda ho nezoberie. Nádržku vždy po každom praní vyberiem poumývam a po dosušení na vzduchu ju vložím späť. Toto robím už plných á rokov. Ale v poslednom čase asi mesiac a pol mi sa to stáva a potom pracne vyberám vlhký prášok, alebo ho jednoducho vypláchnem z nádržky. No a každé pranie tak zduplujem a ide to do vrecka, vyťahuje mi € na vodu aj prášok. Je to starobou práčky?, či slabým tlakom vody? alebo chyba je v prášku?...15 Kg balenie prášku "Persil" z Ruska lacnejšie ako by také množstvo bolo u nás, kto by nekúpil?
Ďakujem za radu
Aj mne to tak blbne už asi rok (7 rokov nebol problém). Takže striehnem ako sup a keď práčka na začiatku prania napustí vodu cez nádržku s práškom, stopnem ju, trochu vysuniem nádržku a kuknem, aký je stav. Zvyčajne tam asi polovica prášku zostane, tak tam nalejem vodu (asi pol litra) - jednoducho ten prášok spláchnem do práčky, zatvorím a znovu zapnem - pranie pokračuje. Nechce sa mi volať opravára, lebo by si naúčtoval aj to, že stlačil vypínač.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja mám z hora plnenú, tiež sa mi stáva, v nádržke ostáva prášok, ale to iba v teda ak periem na 90-tku vtedy dávam prachový prášok, myslím že je to práškom, tlakom vody ale kedže moja mrcha nie je žiadna mladica možno sú aj trysky na vodu zanesené vodným kameňom. ked je druhé pranie 40-tkové a dávam tekutý prášok na sa to vyplaví.a ked nie hned, vyplaví sa to pri ďalšom praní.
3 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
U nás to robila stará práčka a robí to aj nová, tak dávam prach rovno medzi prádlo do bubna. Sú na to aj také nádobky, ale ja to tam šupnem rovno, aj keď je pravda, že sa občas trošku prachu vysype na zem.
3 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Možno sa Vám niečo hodí:
10 0
sanny237 sanny237

sanny237 je offline (nepripojený) sanny237

bettylou Pozri príspevok
U nás to robila stará práčka a robí to aj nová, tak dávam prach rovno medzi prádlo do bubna. Sú na to aj také nádobky, ale ja to tam šupnem rovno, aj keď je pravda, že sa občas trošku prachu vysype na zem.
Mne to robila pračka hneď od začiatku, takže vôbec nepoužívam prášky, ale gely. Presne to ma štvalo, že musím polovicu prášku vyhodiť tým, že vypláchnem nádržku. A už vôbec sa mi pri nej nechcelo stáť a kontrolovať, či voda zobrala všetok prášok.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Tak citrón je naozaj fajn. Okrem prídavku ku strave / čaj, nálev a pod./ aj na takéto použitie:
3 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Ja som na čistenie vane, umývadla, batérií, WC, ... kedysi používala práškovú /potravinársku/ kys. citrónovú.
Citrón je škoda nezjesť
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

sanny237 Pozri príspevok
Mne to robila pračka hneď od začiatku, takže vôbec nepoužívam prášky, ale gely. Presne to ma štvalo, že musím polovicu prášku vyhodiť tým, že vypláchnem nádržku. A už vôbec sa mi pri nej nechcelo stáť a kontrolovať, či voda zobrala všetok prášok.
odcitujem aspoň jeden príspevok. Mávala som s tým tiež problém, ale mala som zároveň aj divný pocit podľa zvuku napúšťania vody do práčky. Akoby sa slabšie napúšťala voda. Tak odvtedy príležitostne ošroubujem prítokovú hadicu pred praním a starou zubnou kefkou vyčistím sitko cez ktoré sa filtruje voda. To by ste neverili koľko drobných zrniečok nečistoty sa tam dostane z vody (vodovodu). Potom je zase na čas všetko v poriadku, pretože voda dobre priteká a spláchne všetok prášok na pranie tam kde má byť. Nepíšem, že je to univerzálna rada, ale skúsiť môžte. Pri oplachovaní toho prítoku som neverila vlastným očiam koľko tej nečistoty, ktorá bránila dobrému toku vody tam bolo.
6 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Niečo čo možno poviete sem nepatrí... ale naozaj nepoužívajte do mikrovlnky umelé fľaše, či kelímky, aj keď ja sama som tiež doteraz používala.
4 0
petrusa87 petrusa87

petrusa87 je offline (nepripojený) petrusa87

No tak ak mi používame prášok na pranie, tak vždy ho dávam do bubna. Len teraz ho už často nepoužívam, keď periem skoro všetko s mydlovými orechami.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nepoznám túto tému ešte, ale včera som pozerala Bez servítky, a tam sa účinkujúcej pri nalievaní cesta na plech šmýkal papier na pečenie.
Ja si pod neho dávam trochu vody aby sa tomuto zabránilo.
5 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

http://www.tvziva.sk/component/optio.../video_id,413/

Cca od tretej min. mikrovlnky a mobily, hovorí Helena Pečnerová, Centrum TČM BA, už pôsobí v Brne od min. roka.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Možno to tu už je, ale predsa to prikladám:
2 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Test pracích práškov a gelov
test prášků.jpg  
test gelů.jpg  
1/1
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

želatína, agar a použitie
http://www.labuznik.com/forum_posts2.php?ID=9434
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kukučka Pozri príspevok
Orchidey sa dá množiť, rovnako ako ostatné rastliny, generatívne (semenami) i vegetatívne (rôznymi časťami rastlín). Špeciálny spôsob rozmnožovania je rozmnožovanie v laboratóriách pomocou tzv in vitro kultúr, známe tiež pod názvom "množenie na agare".
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

ivuliatko Pozri príspevok
Toto mi prišlo:
Čistenie automatickej práčky
Mnohé z vás určite zacítili z práčky čudný, nepríjemný zápach. Calgon je "daň na bláznov", ale aj ten ste určite vyskúšali, aby ste predĺžili život svojej vernej pomocníčke – ako nás presviedčajú agresívne reklamy. Riešenie problému – žiadne! Kto hľadá, nájde! Tu je rada od opravára práčok "z prvej ruky".
Práčku je nutné 2x do roka generálne očistiť. Potrebujete na to
1 kg kryštálovej sódy (natrium carbonat –washing soda) a dostanete ju kúpiť v predajniach poľnohospodárskych a vinohradníckych potrieb a aj v drogériách, plus 1 liter 8% octu.
POSTUP:
Priamo do bubna práčky nalejeme 3-4 lvody, potom k tomu prilejeme pripravený roztok kryštálovej sódy (natrium carbonat) s vriacou vodou. Zatvoríme práčku. Nastavíme na max. teplotu 95 °C (program na biele). NIE na predpranie! Len na hlavný dlhý program. Znamená to, že perie prázdna práčka na 95° C! Čím časovo dlhší program, tým lepšie. Program odperie do konca so všetkými funkciami. V priebehu prania sa môže v bubne mierne peniť. To sóda rozpúšťa všetky staré nánosy a zvyšky pracích a avivážnych prostriedkov. Na konci práčku vypnúť a vyčistiť filter. POSTUP treba ZOPAKOVAŤ, ale teraz s naším 8% ZÁZRAKOM – octom. Práčku znovu nastavíme na max. teplotu 95 °C a na najdlhší program bez predprania. 1 liter octu nalejeme priamo do dózovacieho otvoru na prací prášok. Ocot zlikviduje všetky možné plesne nahromadené na nedostupných miestach práčky. Takúto generálnu očistu sa odporúča urobiť 2x ročne. Je to efektívnejšie ako používať drahý a nie celkom osvedčený Calgon. Skúste!
Predpokladané náklady: sóda cca 1 euro, ocot cca 0,40 eur + cena vody a elektrickej energie. Skúste porovnať s cenou Calgonu do každého prania!!!
Zatiaľ som nevyskúšala, ale chystám sa.
ivuliatko Pozri príspevok
Tipujem, že asi nasypať sódu do nejakého hrnca, zaliať vriacou vodou a miešať, kým sa nerozpustí. Tak to mám v úmysle. Teraz som už len zvedavá, kedy sa k tomu dokopem
Ahoj, mohla by si, prosím, napísať, či si to už skúšala a ako to dopadlo? Ďakujem.
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Malé riešenia veľkých problémov

http://pinterest.com/ladyle/mala-res...kych-problemu/
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j


http://www.escalla.eu/index.php/sk
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať