Zavrieť

Porady

Rady do kuchyne a domácnosti

Anketa: Má sa táto téma uzavrieť?

Počet hlasujúcich
12. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • áno

    0 0%
  • nie

    12 100.00%
Každý sa potýka s drobnými opravami v domácnosti a rád uvíta radu ako si pomôcť, alebo vyriešiť daný problém. Pripájam prvé drobné rady. Verím, že mnohí z Vás majú v talóne rady aj od svojich babičiek a dedkov.
Pomôžme si drobnou radou.
Naposledy upravil Zitulda : 04.04.09 at 20:15
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Terezia13
buchač
Terezia13
............. a toto môže byť?
Hm...
Terezia13
............
Hmmmm...
Buchadielko, tu mi vyrátaj, čo sa ti nepáči..............a znovu sa môžem v budúcnosti vylepšiť ........
mne sa nepáči kombinácia kamennej dlažby s čadičovým obrubníkom, tiež v tom výklenku by mohlo byť menej "starožitností", ale tá kukurica ako dekor sa mi páči
Si zle pochopila.

1. Hm - kvety zabíjajú samotné drevené koleso

2. Hmmmmm - mne práve naopak....
Starožitnosti a kukuricu nejak neriešim...samotná fotka je naranžovaná jak oči...ani fras nevidel, aby na pracovnom stole boli muškáty.
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

buchač
Terezia13
buchač
Terezia13
............. a toto môže byť?
Hm...
Terezia13
............
Hmmmm...
Buchadielko, tu mi vyrátaj, čo sa ti nepáči..............a znovu sa môžem v budúcnosti vylepšiť ........
mne sa nepáči kombinácia kamennej dlažby s čadičovým obrubníkom, tiež v tom výklenku by mohlo byť menej "starožitností", ale tá kukurica ako dekor sa mi páči
Si zle pochopila.

1. Hm - kvety zabíjajú samotné drevené koleso

2. Hmmmmm - mne práve naopak....
Starožitnosti a kukuricu nejak neriešim...samotná fotka je naranžovaná jak oči...ani fras nevidel, aby na pracovnom stole boli muškáty.
presne to som myslela - alebo chcem mať vo výklenku starožitnosti alebo kvety, prekrýva sa jedno cez druhé
ten pracovný stôl je tam podľa mňa len ako dekorácia
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Terezia13
ten pracovný stôl je tam podľa mňa len ako dekorácia
Prijal by som hentú dekoráciu... Keď dobre vidím, tak sa jedná o stolársky ponk.
Prešlo by ho to postávanie...
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

buchač
Terezia13
ten pracovný stôl je tam podľa mňa len ako dekorácia
Prijal by som hentú dekoráciu... Keď dobre vidím, tak sa jedná o stolársky ponk.
Prešlo by ho to postávanie...
možno ten stolár je už staručký a mladý to naaranžoval do prostredia a výdatnej pomoci manželky
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

6 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Je čas zavárania. Vyrobte si vlastné etikety.
http://casprezeny.azet.sk/etikety-na-zavaranie
8 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
alaya1
Terezia13
nápad na skrášlenie chalupy
Terezka, dakujem ti za inspiraciu, takto si predstavujem na nasledujuce leto svoju chjalupu, tohto roku to uz nestihnem, ale dufam, ze rok 2016 bude moja chalupa v tomto style. Si mila, ze ponukas ludom taketo uchvatne inpiracie . Je to pastva pre oci.
ako potom najlepšie tie opadané petúniové prilepence dostanem preč z dlažby? sos
0 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
lujza.j
Ved nech ich davu ako vratne...nikde ziadna hrkotat po ulici nebude....aj plechovky aj plastove flasticky od jogurtovych napojov
nedá sa firma/y, ktoré recyklujú majú vysoké dotácie
0 1
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

ďalšie inšpirácie
11046544_1612888688965031_6632231045342007532_n.jpg  
11430107_1611813692405864_4597033258576084083_n.jpg  
11817156_1626430744277492_7019966964194040348_n.jpg  
1/1
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Terezia13
ďalšie inšpirácie
Pche...

Nevravím, že škaredé...skôr je to pekné.
ALE ................
0 1
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

buchač
Terezia13
ďalšie inšpirácie
Pche...

Nevravím, že škaredé...skôr je to pekné.
ALE ................
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Terezia13
buchač
Terezia13
ďalšie inšpirácie
Pche...

Nevravím, že škaredé...skôr je to pekné.
ALE ................
Terka, dostal som nesúhlasné. Len teraz neviem, s čím nesúhlasí, lebo sú dve varianty.
1. Nesúhlasí, že je to škaredé.
2. Nesúhlasí, že je to pekné.
Kuwa a teraz si vyber.
Naposledy upravil buchač : 31.07.15 at 05:36
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Takúto záhradu máme za nami. Sledujem jej premeny cca 40 rokov, lebo do nej vidím zvrchu. Na veľkom pozemku (viem, ako k nemu prišli), nestojí vila, ale normálny prízemný rodinný dom, v ktorom vychovali zo všetkých svojich detí VŠ.
Sledovala som ako odchádzali staré stromy a dosádzali sa novými. Sledovala som, ako pri príchode vnúčat do rodiny pribudol adekvátne veľký bazén. Sledovala som, ako sa vytvoril detský kútik s preliezkami a šmýkačkou pre vnúčatá a obkolesil sa tujami. Sledovala som, ako sa postavil prístrešok na večerné rodinné posedenia s tromi obvodovými stenami. Už druhý, tento má lepšiu polohu, starý sa zbúral. Ak sú aj po polnoci v záhrade a bavia sa, nepočuť konkrétnosti, ale smiech. Vlastne smiech je prítomný stále.
Záhrada má šikovne situovanú úžitkovú a spoločenskú časť. Záhrada je funkčná a pekná.
Vzadu v záhrade sa postavil hosťovský dom pre mladých, aby mali kde prespať a nemuseli odchádzať v noci domov do mesta. V záhrade je udiareň. V záhrade je krb. Záhrada má všetko podstatné. Aj solárne panely. V záhrade sa pohybuje po celé leto jedna šťastná rodina, všetky ich deti aj s vnúčatami. Aj so psom. Vidím každoročne, ako počas Flóry na jar pani naskladá k zadnému vchodu nakúpený floro sortiment v črepníkoch.
Toto vidím každé leto roky, okrem dvoch až troch týždňov, kedy zrejme mladí spoločne dovolenkujú pri mori. A potom ako pred záverom školského roka až po koniec prázdnin si ich starí rodičia dosýta užijú. Je to súdržná rodina na pohľadanie.

To "sa" samo všetko nespravilo. To všetko spravil ich otec, čiže starý otec. VŠ technik, všestranný chlap, ktorý ešte aj na ples manželke šaty šil. A nebol na to v min. režime a v tomto už vôbec nie, na to finančne vôbec odkázaný.
.
Iba keby nebolo na tomto svete toľko hnusného negativizmu. Žilo by sa lepšie aj tomu, čo ním trávi aj ostatných vo svojom okolí. I virtuálnom.
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
.
Iba keby nebolo na tomto svete toľko hnusného negativizmu. Žilo by sa lepšie aj tomu, čo ním trávi aj ostatných vo svojom okolí. I virtuálnom.
...vôbec si ma nepochopila, ako to myslím, nakoľko mi nešlo o nejaký negativizmus, ale o tvrdý život dnešných dní.
Naposledy upravil buchač : 31.07.15 at 05:37
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

V tej záhrade za nami vyrastá jej štvrtá generácia. Podľa toho aj vyzerá. Ale pod najväčší podiel na jej súčasnej vizáži sa podpísal opisovaný človek.
Ako sa môžeš vôbec vyjadriť k nejakej cudzej záhade, ktorú vôbec nepoznáš? To je choré podľa mňa.
Podľa prečítaného asi niekomu dochádzajú argumenty.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ja viem, my nemáme takéto uličky, ale snívam, že raz niečo podobné nájdeme aj u nás

tuto som to našla https://www.facebook.com/artpeople1/...type=1&fref=nf

mmch, ja som začala a pred dvere do našej bytovky som vysadila velký kvetináč s oleandrami a druhý s levandulami. A chcem pokračovať
ulica.jpg  
4 0
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-4)
+ zobraziť viaczbaliť
pekné, ale normálne je z tých kvetov riadny bordel po zemi, toto je len naaranžované resp. upravená fotka
0 4
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

bettylou
pekné, ale normálne je z tých kvetov riadny bordel po zemi, toto je len naaranžované resp. upravená fotka
ve´d existujú aj metly

inak, to je dôsledkom toho, že ľudia tam nevlastnia záhradky ako u nás. A potrebujú sa nejak realizovať. Veľa žien je doma, nepracuje. A aj mnohí dôchodcovia sú relatívne v dobrom zdravotnom stave. Tak sa realizujú takto, v kvetináčoch.
Nie je problém vidieť ich ráno s krhlou a metličkou, ako to dávajú do poriadku. Ale samozrejme, nie vždy a nie všade Ale toto je zjavne aj lákadlom pre turistov.

stačí dať do googla toto https://www.google.com/search?q=spel...w=1280&bih=647 úžasné. Ja by som taketo v pohode zametala aj každý deň
5 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bettylou
pekné, ale normálne je z tých kvetov riadny bordel po zemi, toto je len naaranžované resp. upravená fotka
Zaujímavý postoj ku kvetom, dosť výpovedný.
Ja zbieram drobné ale aj väčšie konáre po každom väčšom vetre, a strom kvôli tomu nespílim. Som rada, že ho máme.
4 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať