Zavrieť

Porady

Rady do kuchyne a domácnosti

Anketa: Má sa táto téma uzavrieť?

Počet hlasujúcich
12. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • áno

    0 0%
  • nie

    12 100.00%
Každý sa potýka s drobnými opravami v domácnosti a rád uvíta radu ako si pomôcť, alebo vyriešiť daný problém. Pripájam prvé drobné rady. Verím, že mnohí z Vás majú v talóne rady aj od svojich babičiek a dedkov.
Pomôžme si drobnou radou.
Naposledy upravil Zitulda : 04.04.09 at 20:15
Usporiadat
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
bettylou
pekné, ale normálne je z tých kvetov riadny bordel po zemi, toto je len naaranžované resp. upravená fotka
ve´d existujú aj metly

inak, to je dôsledkom toho, že ľudia tam nevlastnia záhradky ako u nás. A potrebujú sa nejak realizovať. Veľa žien je doma, nepracuje. A aj mnohí dôchodcovia sú relatívne v dobrom zdravotnom stave. Tak sa realizujú takto, v kvetináčoch.
Nie je problém vidieť ich ráno s krhlou a metličkou, ako to dávajú do poriadku. Ale samozrejme, nie vždy a nie všade Ale toto je zjavne aj lákadlom pre turistov.

stačí dať do googla toto https://www.google.com/search?q=spel...w=1280&bih=647 úžasné. Ja by som taketo v pohode zametala aj každý deň
Ani to nemusia robiť kvôli turistom. Napr. Talianom sa páčia u nás farebné fasády, doma majú všetko unisono z pieskovca.
Aj človek si zvyčajne vyskladá šatník z určitých obľúbených farieb, netušiac, že si ich vyberá podľa určitého kľúča. Nevedome. Iba dopĺňa to, čo nemá. Ktorú farbu práve potrebuje. Teda aj. Možno sú za tým aj iné príčiny. O týchto viem. Alebo sa niektorých farieb človek bojí, to má tiež svoj dôvod.
Takže slovenské mestá a dediny ich priťahujú ako vínne mušky. Kto by to bol povedal?
1 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Dáša_
bettylou
pekné, ale normálne je z tých kvetov riadny bordel po zemi, toto je len naaranžované resp. upravená fotka
ve´d existujú aj metly

inak, to je dôsledkom toho, že ľudia tam nevlastnia záhradky ako u nás. A potrebujú sa nejak realizovať. Veľa žien je doma, nepracuje. A aj mnohí dôchodcovia sú relatívne v dobrom zdravotnom stave. Tak sa realizujú takto, v kvetináčoch.
Nie je problém vidieť ich ráno s krhlou a metličkou, ako to dávajú do poriadku. Ale samozrejme, nie vždy a nie všade Ale toto je zjavne aj lákadlom pre turistov.

stačí dať do googla toto https://www.google.com/search?q=spel...w=1280&bih=647 úžasné. Ja by som taketo v pohode zametala aj každý deň
dojdzi gu mne sa nezastavíš a k metle na takéto k.tiny sa ani nedostaneš, a teraz ma móžte mínuskovať
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ide o uhol pohľadu. Pre niekoho aj pri veľkej vyťaženosti pôjde o dvojnásobnú relaxáciu, iný to bude chápať ako záťaž.
Kaktusy sú neopadavé, krhlička raz za čas.
2 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no škoda, že sa to volá rady do domácnosti, inak by som som mohla dat aj tento zázrak z Japonska
http://www.tynikdy.sk/clanok-nadhern...ark-v-japonsku
japonsko.jpg  
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

korela
Ide o uhol pohľadu. Pre niekoho aj pri veľkej vyťaženosti pôjde o dvojnásobnú relaxáciu, iný to bude chápať ako záťaž.
Kaktusy sú neopadavé, krhlička raz za čas.
Presne tak, našťastie sú ľudia, pre ktorých sú takéto činnosti relaxom. Mne osobne metla absolútne nevadí, možno som kedysi bola čarodejnica Nemám problém pozametať veľké parkovisko pred bytovkou, nieto pár kvetov okolo kvetináčov alebo pod balkónmi. Na to, čo považujem za dôležité pre mňa si čas nájdem A mať pekné okolie je pre mňa dôležité.
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Uz samotna farebnost kvetov je relaxom pre oku a dusu.....a smietky po kvetoch sa daju aj vysat...
5 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

....a toto? bude sa páčiť?
11037219_996201050402106_8099899373553458332_n.jpg  
5 0
Mirka.m Mirka.m

Mirka.m je offline (nepripojený) Mirka.m

baby prosim vas nevieme sa zbavit ucholakov, neviete mi s tym pomoct?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Terezia13
....a toto? bude sa páčiť?
Hm...vzhľadom k tejto ZÁHADE ???

Ako sa môžeš vôbec vyjadriť k nejakej cudzej záhade, ktorú vôbec nepoznáš? To je choré podľa mňa.
To sa proste nedá, nemôžem...je to proste ZÁHADA....
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

buchač
Terezia13
....a toto? bude sa páčiť?
Hm...vzhľadom k tomuto ???

Ako sa môžeš vôbec vyjadriť k nejakej cudzej záhade, ktorú vôbec nepoznáš? To je choré podľa mňa.
To sa proste nedá, nemôžem...sa bojím....
Buchadielko.......a ja som si myslela, že si ada chorý a či čo, keď nereaguješ
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Mirka.m
baby prosim vas nevieme sa zbavit ucholakov, neviete mi s tym pomoct?
kde máš ucholaky? v byte?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Terezia13
Buchadielko.......a ja som si myslela, že si ada chorý a či čo, keď nereaguješ
Áno ... som chorý...na hlavu, lebo :

1. Doteraz som makal v tej spare
2. Reagujem na poniektoré príspevky
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Terezia13
buchač
Terezia13
....a toto? bude sa páčiť?
Hm...vzhľadom k tomuto ???

Ako sa môžeš vôbec vyjadriť k nejakej cudzej záhade, ktorú vôbec nepoznáš? To je choré podľa mňa.
To sa proste nedá, nemôžem...sa bojím....
Buchadielko.......a ja som si myslela, že si ada chorý a či čo, keď nereaguješ
Ja len, aby bolo každému jasno, o čo čo ide.
korela
V tej záhrade za nami vyrastá jej štvrtá generácia. Podľa toho aj vyzerá. Ale pod najväčší podiel na jej súčasnej vizáži sa podpísal opisovaný človek.
Ako sa môžeš vôbec vyjadriť k nejakej cudzej záhrade, ktorú vôbec nepoznáš? To je choré podľa mňa.

Podľa prečítaného asi niekomu dochádzajú argumenty.

A teraz už iba zaželať pekný deň všetkým.
Inak k tým kvetom som chcela ako prvú reakciu napísať, keby boli v mojom prípade biele.
0 1
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

korela
Terezia13
buchač
Terezia13
....a toto? bude sa páčiť?
Hm...vzhľadom k tomuto ???

Ako sa môžeš vôbec vyjadriť k nejakej cudzej záhade, ktorú vôbec nepoznáš? To je choré podľa mňa.
To sa proste nedá, nemôžem...sa bojím....
Buchadielko.......a ja som si myslela, že si ada chorý a či čo, keď nereaguješ
Ja len, aby bolo každému jasno, o čo čo ide.
korela
V tej záhrade za nami vyrastá jej štvrtá generácia. Podľa toho aj vyzerá. Ale pod najväčší podiel na jej súčasnej vizáži sa podpísal opisovaný človek.
Ako sa môžeš vôbec vyjadriť k nejakej cudzej záhrade, ktorú vôbec nepoznáš? To je choré podľa mňa.

Podľa prečítaného asi niekomu dochádzajú argumenty.

A teraz už iba zaželať pekný deň všetkým.
Inak k tým kvetom som chcela ako prvú reakciu napísať, keby boli v mojom prípade biele.
.šak sa ty netráp.čil to patrilo mne
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Terezia13
....a toto? bude sa páčiť?
Ten múrik vzadu nemá chybu...ako keby som ho ja dával do fazóny...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
alaya1
Staci prihnojovat kazdy den.
veru tak. moja suseda máva podobne nádherné a povedala, že ona dáva jednak do hliny také dlhotrvajúce, postupne sa uvoľňujúce hnojivo a potom ešte prihnojuje v zálievke. A fakt má podobné kúsky

toto je jej balkón z polovičky októbra, čiže už na konci sezóny, keď ja už mám skoro nič na balkóne
Petúnie som mávala asi 10 rokov, treba sa o ne starať, oberať kvety, ale vydržali mi do decembra na južnej záveternej strane, bolo mi ich ľúto, tak som závesné dva koše preniesla ešte dnu. Ale už im svetlo nestačilo.
Záhradu fakt netreba obsypať, stratí sa wow efekt. Ale vidím aj po susedoch, že ľudia v rámci horúčav už zredukovali počty letničiek.
V našej časti je jeden štvorec s rovnou strechou, vpredu balkón po celej šírke, od ulice na fasádu vypustili niečo neidentifikovateľné zelené plazivé bez kvetov, obrástlo to celú prednú stenu, aj chýbajúce zábradlie na balkóne, už ani nechodievam okolo, lebo ten dom pôsobí ako z hororu. Zelený sliz je málo.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Vypadlo foto od Dáša_, kvetmi obsypaný balkón, pekný, to bol koment k tomu.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Vykôstkujeme čerešne
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať