Zavrieť

Porady

Rady do kuchyne a domácnosti

Anketa: Má sa táto téma uzavrieť?

Počet hlasujúcich
12. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • áno

    0 0%
  • nie

    12 100.00%
Každý sa potýka s drobnými opravami v domácnosti a rád uvíta radu ako si pomôcť, alebo vyriešiť daný problém. Pripájam prvé drobné rady. Verím, že mnohí z Vás majú v talóne rady aj od svojich babičiek a dedkov.
Pomôžme si drobnou radou.
Naposledy upravil Zitulda : 04.04.09 at 20:15
Usporiadat
macika78 macika78

macika78 je offline (nepripojený) macika78

terezamaria Pozri príspevok
40 dkg hl.múky
1 vajce
1 Cera postrúhaná na hrubom strúhači
14 polievkových lyžíc studenej vody

Zamiesiť, rozdeliť na 3 časti a na dobre vymúčenej doske robiť rôzne štrúdle, či sladké, či slané. Sladké - mak + jablká, orechy+ čerešne/višne/,mak+zavárané marhule. Slané - dusená kapusta + usmažená klobáska, dusená kapusta + usmažené pomleté mäsko.
Hladká pšeničná múka by tam nemala isť, kedže je alergická na lepok...inak aj ja by som tiež pristala na dobrý vyskúsaný recept na listkové cesto pre celiatikov.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

terezamaria Pozri príspevok
40 dkg hl.múky
1 vajce
1 Cera postrúhaná na hrubom strúhači
14 polievkových lyžíc studenej vody

Zamiesiť, rozdeliť na 3 časti a na dobre vymúčenej doske robiť rôzne štrúdle, či sladké, či slané. Sladké - mak + jablká, orechy+ čerešne/višne/,mak+zavárané marhule. Slané - dusená kapusta + usmažená klobáska, dusená kapusta + usmažené pomleté mäsko.
Ďakujem a pšeničnú múku si vymením za napr. špaldovú.
Nemám alergiu na lepok všeobecne (nie som na bezlepkovej diéte), len neznášame pšenicu. Bezlepkoví nemôžu pšeničnú, špaldovú, ražnú a tuším ovsenú múku, my (ja a syn) nemôžme iba pšeničnú, ostatné znášame dobre...
0 0
Juhele Juhele

Juhele je offline (nepripojený) Juhele

Kde sa dajú zohnať lupienky mandlí?
Ďakujem!
0 0
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

V Tescu; v predajni, kde predávajú sušené ovocie a oriešky.
0 0
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

Juhele Pozri príspevok
Kde sa dajú zohnať lupienky mandlí?
Ďakujem!
Majú ich aj v Kauflande.
0 0
klarissa klarissa

klarissa je offline (nepripojený) klarissa

Aj v Lidli
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Možno nepridám nič nové, lebo pri začítaní sa tejto témy, ktorú niekto vytiahol dopredu (ani som o nej nevedela) samozrejme na niektorej strane som naďabila na MENTOS tému a pokračovala som so smiechom v nej tak mi potom nejak uniklo kde som skončila. Takže moja rada odskúšaná: Rezne, karfiol, huby, žampiony a iné veci na vyprážanie (hlavne tie menšie), obaľujem v igelit. alebo mikroten. vreckách. Múku aj struhánku dám do vreciek namiesto do misiek. Potrasiem vo vrecku potravinu, ktorú chcem vyprážať a mám ju obalenú. Keď robím napr. karfiol, mierne povarený vo vode takto poobaľujem, poukladám na pomastený plech , poprskám olejom a dám robiť do rúry .
Potom už iba raz pootáčam , dopečiem. Nie je to také mastné a hlavne nestojím pri panvici . To isté urobím aj keď je nás viac a chcem vypražiť viac porcií kurčaťa, tak ho obalené poukladám na pomastený plech a tiež poprskám olejom a pečiem (teda vyprážam)
A ešte jednu radu pre tých, čo neradi krájajú surovú cibuľu. Vždy mám niekoľko ošúpaných a rozpolených cibúľ v sáčku v mrazničke v rezerve. Ešte nerozmrazené, alebo len jemne rozmrazené (nie celkom) krájam . Dá sa veľmi dobre a aj na veľmi najemno nakrájať bez toho aby ste si poplakali. Možno aj nastrúhať.
5 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Vylúpané, vysušené vlašské orechy dám do zaváraninových fliaš, nasucho zatvorím a sterilizujem 20 min. Vydržia aj dva roky a nehorknú.

Keď pomeliem väčšie množstvo naraz, natlačím pevno do fliaš a odoberám keď potrebujem. Tiež nezhorknú a vydržia aj celú sezónu. ...ak sa nezjedia skôr

Pomleté orechy dávkujem na jedno použitie do sáčku a dám do mrazničky-nevýhoda, zaberajú tam miesto, rovnako aj pomletý mak.
3 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

Zitulda Pozri príspevok

Na čo sa dá použiť ?
Acylpyrín
Proti lupinám - 2 acylpyríny rozdrviť, pridať k šampónu na vlasy a pôsobiť 2 min
Plavé vlasy - 6 acylpyrínov rozpustiť v pohári vody a votrieť do vlasov na 10 min.
Na zmäknutie tvrdej kože na pätách - 5 acylpyrínov a pol lyžičky citrónovej šťavy a pol lyžičky vody – pastu natrieť na päty, zabaliť do teplého uteráka a dať do PVC vrecka aspoň na 10 min.;
Zálievka z acylpyrínov likviduje plesne v pôde
No a mne vždy tvrdili, že acilpirín je najlepšia antikoncepcia. Stačí jedna tabletka a treba ju stále silno držať medzi kolenami.
0 0
veja79 veja79

veja79 je offline (nepripojený) veja79

Prosím radu šikulky - neviete náhodou, že ako odstrániť muchačince z oblečenia? Už som dala jednu vec aj do čistiarne a čierne bodky ostali ako predtým. Poradte prosím...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

veja79 Pozri príspevok
Prosím radu šikulky - neviete náhodou, že ako odstrániť muchačince z oblečenia? Už som dala jednu vec aj do čistiarne a čierne bodky ostali ako predtým. Poradte prosím...
Ja som sa tiež o niečo také snažil,nakoniec som zistil,že to je vzor látky...
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Čo použiť na čistenie na obkladačky blízko plynového sporáku. Medzi obkladačkami sa mi to nedá vyčistiť a je to akoby mokré, ale je to vlastne mastné. Dakujem šikulky D
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

veja79 Pozri príspevok
Prosím radu šikulky - neviete náhodou, že ako odstrániť muchačince z oblečenia? Už som dala jednu vec aj do čistiarne a čierne bodky ostali ako predtým. Poradte prosím...
Nemám skúsenosť s čistením po čistiarni, ale ak sú čerstvo znečistené muchačincami, najlepšie sa to vyčistí koncentrovaným octom-mám overené.
Octom umývam muchačince aj z okenných rámov a skla.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Znečistené špáry sa celkom úspešne dajú čistiť kašičkou, ktorú si pripravíme z nastrúhanej školskej-bielej kriedy a pridaním studenej vody, do takej konzistencie, aby sa dala nanášať na špáry. Nechať zaschnúť a potom odstrániť suchou handrou alebo vykefovať čistou kefou.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
31Jankal Pozri príspevok
Čo použiť na čistenie na obkladačky blízko plynového sporáku. Medzi obkladačkami sa mi to nedá vyčistiť a je to akoby mokré, ale je to vlastne mastné. Dakujem šikulky D
Nastriekaj obkladačky Pulirapidom - koncentrovaný odmasťovací prostriedok - zvláštne tvarovaná, na ľavú stranu vypuklá fľaša žltej farby s rozprašovačom.
Zatiaľ je to najlepší odmasťovací prostriedok, ktorý som mala.
1 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

31Jankal Pozri príspevok
Dobrý den, chcela by som vás poprosiť o radu, mám plynový sporák a na vrchu kde sa kladu hrnce je železo. A to železo mám celé mastné skôr usušená mastnota ako sa toho zbaviť? Aj som to už drhla ale nejde to všetko odstrániť. Dakujem
Najjednoduchšie sa mastnoty zbavíš tak, že to dáš vyvatiť do hrnca, kde nasypeš soľ na pranie mastnoty.
Môžeš dať do umývačky riadu nastaviť program na 60 st.C.
Odmasťovač na motory auta-Arva.natrieš štetkou, opláchneš vodou potom ešte dobre umyješ.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

A priložím ešte možno aktuálnu radu na toto obdobie.
Zostali vám staré orechy?
Namočte ich cez noc do studenej čistej vody a ráno dajte na sitko odkvapkať, budú chutiť ako mladé - overené
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ked sa do vody prida trochu citronovej stavy, budu sa dat aj lupat zo supky, ako cerstvo spadnute zo stromu Ale musia byt vylupane zo skrupiny.
1 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Ak nenaplníte umývačku riadu za jeden deň, zápach pohltí nasypaná sóda bicarbóna-1 k.l. na dno umývačky, tiež, ak dlhšie umývačku nepoužívate, sóda zabráni zatuchnutiu.
1 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Presolili ste polievku-nevadí, pridajte trošku sódy bicarbóny
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať