Zavrieť

Porady

Skutočná cena práce - náklady zamestnávateľa...

Prosím o pomoc:

V počítačovom systém sa zobrazuje cena práce. Táto cena práce sa skladá z hrubej mzdy + odvodov firmy.

Avsak - hotovy prikaz na odoslanie mzdy (prikaz na platbu) obsahuje sumu mierne odlisnu od tejto vypocitanej ceny prace..

Vie mi niekto napisat presny vzorec, ako ziskam skutocne naklady na pracu ??

Teda "realnu" cenu prace..

Vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    jun2006 Pozri príspevok
    Prosím o pomoc:

    V počítačovom systém sa zobrazuje cena práce. Táto cena práce sa skladá z hrubej mzdy + odvodov firmy.

    Avsak - hotovy prikaz na odoslanie mzdy (prikaz na platbu) obsahuje sumu mierne odlisnu od tejto vypocitanej ceny prace..

    Vie mi niekto napisat presny vzorec, ako ziskam skutocne naklady na pracu ??

    Teda "realnu" cenu prace..

    Vopred dakujem
    to čo je na výkazoch do poisťovní je aj zo zrazenými odvodmi zamestnanca, to čo sa mu zrážajú odvody z hrubej mzdy.

    Cena práce - hrubá mzda + odvody zamestnávateľa (bez odvodov zamestnanca)

    Zamestnanec nedostane na výplatu hrubú mzdu, ale čistú.

    jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

    jun2006
    Vdaka za odpoved, ale neviem ci si rozumieme.. Narazam na to, ze nedokazem identifikovat, kolko vlastne zamestnanec firmu stoji. Povodne som bol v tom, ze:

    skutocne, celkove naklady na zamestnanca = cena prace.

    ale tak to nie je..

    Preto hladam "vzorec" ako vypocita celkovu "realn" cenu prace:

    napr.:

    realne naklady na zam. = hruba mzda + odvody frimy + ???

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    jun2006 Pozri príspevok
    Vdaka za odpoved, ale neviem ci si rozumieme.. Narazam na to, ze nedokazem identifikovat, kolko vlastne zamestnanec firmu stoji. Povodne som bol v tom, ze:

    skutocne, celkove naklady na zamestnanca = cena prace.

    ale tak to nie je..

    Preto hladam "vzorec" ako vypocita celkovu "realn" cenu prace:

    napr.:

    realne naklady na zam. = hruba mzda + odvody frimy + ???
    Naozaj neviem, čo chceš vedieť. Všeobecne známe je, že cena práce sa počíta z jeho hrubej (dosiahnutej) mzdy v danom mesiaci + odvody zamestnávateľa vo výške 35,2%. Ešte je povinnosťou zamestnávateľa prispievať na stravné lístky minimálne 55% z ceny lístku v max. cene 3,30€/lístok, ale tento náklad sa nepočíta do ceny práce.

    Zamestnanec odvádza z hrubej mzdy 13,4%.

    Príklad:
    HM 1000€
    odvody zamestnávateľa 35,2% = 352€
    cena práce (náklady zamestnávateľa): 1352€

    Nakoľko aj zamestnanec za seba platí odvody a dane v tomto prípade jeho čistá mzdy je:
    1000 - hrubá mzda
    134 - odvody
    866 - základ dane
    335,47 - NČZD od 1.3.
    866-335,47= 530,53 suma - ZD, z ktorej zamestnanec platí daň, ak má podpísané vyhlásenie
    100,80 - daň
    1000-(134+100,80) = 765,20 - čistá mzda

    Kontrolný výpočet ceny práce:

    765,20 (čistá mzda) + 100,80 (daň) + 134 (odvody zamestnanca) + 352 (odvody zamestnávateľa) = 1352 (cena práce)

    Vzorec je ako som už vyššie spomínala:

    Hrubá mzda + odvody zamestnávateľa

    a reálne náklady sú: stravné lístky + cene práce

    jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

    jun2006
    Problem je v tom, ze "renca" na to pozera z pohladu mzdoveho uctovnika. Mna vsak prave trapi pohlad ekonomicky..

    Nas mzdovy program praveze neukazuje nic - len cenu prace. Ale ked vezmem ktorehokovek zamestnanca a jeho cenu prace porovnam s prikazom do banky - pri kazdom jednom je tam rozdiel..

    U niekoho je to +, u niekoho - aj niekolko €..

    Pricom rozdiel je prakticky vzdy - aj ked clovek bol na PN, aj ked pracoval cely mesiac..

    Takze, skusim este raz:

    "realne" naklady na zam. = hruba mzda + odvody firmy + odvod do soc. fondu + prispevok na stravu + ??

    vila je offline (nepripojený) vila

    vila
    Prečo porovnávaš s príkazom do banky? veď do banky dávaš čistú mzdu (hrubá mzda -daň, odvody, str. lístky, rôzne sporenia, zrážky, exekúcie atď). Jasne, že prevodné príkazy do banky sú nižšie ako celková cena práce. Skúš uviesť konkrétny príklad.

    jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

    jun2006
    Hm, asi nie som dost presny. Stale myslim, len na skutocnu "cenu" toho daneho zamestnanca..

    uz sme sa dopracovali vdaka kolegyniam vyssie, ze skutocna cena zamestnanca obsahuje:

    1. Hrubu mzdu
    2. Odvody firmy
    3. odvod do SF
    4. prispevok na stravu
    ..

    je tam este nieco??

    vila je offline (nepripojený) vila

    vila
    Teraz ma napadlo, že asi hľadáš niečo iné: aj my počítame koľko nás stojí 1 min., resp. 1 hodina práce. Ale v tom máme všetky náklady na energie atď.
    tak zas neviem. Lebo CCP počíta mzdový program.Mzdové náklady vidíš v účtovníctve na konkrétnych účtoch.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    jun2006 Pozri príspevok
    Hm, asi nie som dost presny. Stale myslim, len na skutocnu "cenu" toho daneho zamestnanca..

    uz sme sa dopracovali vdaka kolegyniam vyssie, ze skutocna cena zamestnanca obsahuje:

    1. Hrubu mzdu
    2. Odvody firmy
    3. odvod do SF
    4. prispevok na stravu
    ..

    je tam este nieco??

    Ale ty to nedokážeš pri porovnaní s príkazom na uhradu skontrolovat za jednotlivých zamestnancov, ale iba za celú firmu.

    A co mas do toho započíť záleží na tom, čo všetko cez vyplaty vyplácaš - niekde idu cez výplatné pásky aj cestáky, niekde priamo zrážajú stravné.
    Ak nič takéto, tak potom ked spočítaš na jednej strane cenu práce všetkých zamestnancov na druhej strane na príkaze by mala byť čistá mzda zamestnancov+odvody do SP+odvody do ZP+zrazená daň

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Ešte ma napadlo, nevyplácaš nahodou niekomu mzdu cez pokladnu, nemá niekto zalohu na mzdu?

    jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

    jun2006
    vila Pozri príspevok
    Teraz ma napadlo, že asi hľadáš niečo iné: aj my počítame koľko nás stojí 1 min., resp. 1 hodina práce. Ale v tom máme všetky náklady na energie atď.
    tak zas neviem. Lebo CCP počíta mzdový program.Mzdové náklady vidíš v účtovníctve na konkrétnych účtoch.

    Nie, myslim, ze si rozumieme

    Presne to hladam - kolko stoji praca (len nie hodina, ale cely mesiac)

    Naklady fixne - ako energie, najmy, uroky z uverov atd. uz mam spracovane, jediny problem mi zostava prave s nakladmi na pracu - mzdovy program mi da len cenu prace, ktora sa ale nezhoduje s nakladmi, ktore su zauctovane v uctovnictve..

    Je tam prave ten rozdiel, ktory hladam..

    Nemas este nejaky napad, co sa este podiela (okrem prispevku na stravu a tvorby soc. fondu) na celkovej "realnej" cene prace??

    jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

    jun2006
    Dáša_ Pozri príspevok
    Ale ty to nedokážeš pri porovnaní s príkazom na uhradu skontrolovat za jednotlivých zamestnancov, ale iba za celú firmu.

    A co mas do toho započíť záleží na tom, čo všetko cez vyplaty vyplácaš - niekde idu cez výplatné pásky aj cestáky, niekde priamo zrážajú stravné.
    Ak nič takéto, tak potom ked spočítaš na jednej strane cenu práce všetkých zamestnancov na druhej strane na príkaze by mala byť čistá mzda zamestnancov+odvody do SP+odvody do ZP+zrazená daň
    presne tak. Malo by to sediet, ale nesedi.. A neviem preco... to znamene, ze nieco mi vytvara rozdiel medzi mzdovym systemom udavanymi hodnotami a realnou platbou...

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    jun2006 Pozri príspevok
    presne tak. Malo by to sediet, ale nesedi.. A neviem preco... to znamene, ze nieco mi vytvara rozdiel medzi mzdovym systemom udavanymi hodnotami a realnou platbou...
    no tak to skus presne vyčíslit - kolko ti udava mzdovy system a kolko dostaneš, ked spočítaš vyplatené mzdy, odvody, dan zo mzdy. a podla sumy sa da hladat, co to je.

    jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

    jun2006
    Dáša_ Pozri príspevok
    no tak to skus presne vyčíslit - kolko ti udava mzdovy system a kolko dostaneš, ked spočítaš vyplatené mzdy, odvody, dan zo mzdy. a podla sumy sa da hladat, co to je.
    hm, to bola prva vec co sa robila. Ibaze je to pri kazdom cloveku ine a na ziadnu jednotilu polozku sa to nehodi- ide o kombinaciu viacerych poloziek

    Naviac - nejde len o "navysenie" ale dokonca u niektorych ludi o znizenie v porvnani s vypocitanou cenou prace..

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    jun2006 Pozri príspevok
    hm, to bola prva vec co sa robila. Ibaze je to pri kazdom cloveku ine a na ziadnu jednotilu polozku sa to nehodi- ide o kombinaciu viacerych poloziek

    Naviac - nejde len o "navysenie" ale dokonca u niektorych ludi o znizenie v porvnani s vypocitanou cenou prace..
    a co konkretne porovnavas? Lebo ja mam pocit, ze sa divas na nespravne cisla

    zober vsetky vyplatne pasky a spocitaj cenu prace - ake cislo dostanes?

    (mali zamestnanci pn, dovolenky, ocr, paragraf?)

    evženia je offline (nepripojený) evženia

    evženia
    neviem, či som presne pochopila otázku zadávateľa.. ide ti o určenie priemerných nákladov na mzdy zamestnancov v danom mesiaci&,
    v tom prípade musiš rátať cenu práce + náklady na stravné lístky, koeficientom prerátané náklady na dovolenky, na ktoré vzniká zamestnancom nárok, náhrada za PN / prvých 10 dní/.. lebo toto všetko vstupuje do nákladov na zamestnancov...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.