Zavrieť

Porady

Dusena kapusta na sladko ku kacke

Ahoj

Ako pripravujete dusenu kapustu na sladko ku kacke. Myslim cerstvu nie zo sudka.
Tesim sa na odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Daniellita26 Pozri príspevok
    Ahoj

    Ako pripravujete dusenu kapustu na sladko ku kacke. Myslim cerstvu nie zo sudka.
    Tesim sa na odpovede.
    Môžem doporučiť červenú - na oleji oprážiž cibuľku, pridáš cukor - skaramelizuješ, pridáš cervenú kapustičku, ochutíš podľa chuti, pridáš octu /aby ostala zachovaná farba/ a dusíš.

    SMatilda je offline (nepripojený) SMatilda

    SMatilda
    Ja miešam množstvo pol červenej a pol bielej- samotná červená je niekedy horkavá A skús niekedy ak budeš mať chuť experimentovať aj recept: Surová biela kapusta nakrájaná na rezance, pretlačený cesnak /na cca 1 kg kapusty aj 1 malá hlávka celá-musí byť ten cesnak tam dobre cítiť/ cukor,soľ, citrón alebo ocot na záver poliať olejom /najlepšie olivovým/ asi 1/2 dcl, premiešať a asi 30 min nechať postáť.
    Naposledy upravil SMatilda : 18.03.09 at 10:30

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    SMatilda Pozri príspevok
    Ja miešam množstvo pol červenej a pol bielej- samotná červená je niekedy horkavá
    Zatiaľ sa mi to nestálo.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Na oleji opražiť cibuľu, pridať trochu cukru, nechať skaramelizovať, kapusta červená (môže sa pridať aj biela-zafarbí sa), trochu vegety, mletej rasce, bobkový list, podliať červeným vínom, udusiť. V závere dusenia dochutiť: ocot, cukor, soľ-podľa chuti. Takto pripravovali kapustu českí kuchári v nejakom televíznom programe, odvtedy ju inak nerobím.

    bz5 je offline (nepripojený) bz5

    bz5
    Na rozpustenej masti opražím nadrobno nakrájanú cibuľu. v polovičke praženia pridám kryštálový cukor a dopražím. Pridám pokrájanú červenú kapustu, posolím a dusím. Podľa potreby podlejem vodou, pridám vegetu, celú rascu, nastrúhané jabĺčko, ocot a trochu mletého korenia. Mňamka .

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Ja nedávam cibuľku, dám len kryšt. cukor rozpustiť, pridám balsamik. ocot, soľ a kapustu. A dusím, najprv pustí vlastnú šťavu, potom ak treba dám máličko vody- ale len keď nemá dosť a nie je ešte podusená. Ak treba ešte dochutím soľou- ak som na začiatku dala menej. Inak nič, úplne takto všetci to majú radi takto, rasca je u nás nepriateľ
    Kapustu mám najradšej červenú mne aj viec chutí a nespozorovala som nikdy zhorknutie.

    SMatilda je offline (nepripojený) SMatilda

    SMatilda
    drobeceva Pozri príspevok
    Môžem doporučiť červenú - na oleji oprážiž cibuľku, pridáš cukor - skaramelizuješ, pridáš cervenú kapustičku, ochutíš podľa chuti, pridáš octu /aby ostala zachovaná farba/ a dusíš.
    Dnes som vyskúšala Tvoj recept /veď zmena je život/ a máš pravdu je výborná aj bez tej bielej.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Tiež som dnes mala zdravý obed podľa Bukovského - 3K ./ Kačičku, knedničku a kapustičku /

    babijanka je offline (nepripojený) babijanka

    žena v strednom veku-srandistka ...viac babijanka
    Recept na červenú kapustu ku kačke, bravč. mäsku a pod.
    Červenú kapustu (tá je najlepšia) pokrájam, dám do hrnca, pridám trocha oleja, soľ, celú rascu, bobkový list, podlejem vodou a dusím.
    Medzitým si urobím karamel, t.j. cca 2 PL medu na panvicu, tento dám skaramelizovať a takto skaramelizovaný med prilejem do kapusty. V závere keď je už táto mäkká, rozrobím si cca 1,5 dcl vody s hladkou múkou (rozhabarkujeme), neviem, či je to správny slov. výraz, a prilejeme do kapusty, ktorá sa nám troška zahustí. Nakoniec dochutíme kapustu octom a cukrom a trochou mletého korenia, poprípade vegety.

    elpka je offline (nepripojený) elpka

    žena vo svete mužov elpka
    Melnick Pozri príspevok
    Tiež som dnes mala zdravý obed podľa Bukovského - 3K ./ Kačičku, knedničku a kapustičku /

    Jéééj tak ti závidím, je to moje naj papaničko, mňam

    Hansa je offline (nepripojený) Hansa

    Hansa
    Melnick Pozri príspevok
    Tiež som dnes mala zdravý obed podľa Bukovského - 3K ./ Kačičku, knedničku a kapustičku /
    Jááááj, dievčence, len mi chúťky robíte!!!

    Zdravý obed dáme v nedeľu: knedlička, kapustička a k tomu údené kolienko pečené spolu s kuriatkom /keďže detičky nemusia to kolienko, budú mať kuriatko/

    elpka je offline (nepripojený) elpka

    žena vo svete mužov elpka
    Veru inšpirácia je to dobrá, už som to dlho nevarila....., ale namiesto kačičky urobím pečenú, prešpikovanú krkovičku, veď treba ten sviatok práce si spríjemniť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.