Zavrieť

Porady

ZP paragraf 45 - skúsobná doba

Ahojte, chcela by som poprosit o radu ohladom pracovnej zmluvy.
Vo výrobe mame zamestnanca, ktorému 20.7.2005 koncí skúsobná doba ( tri mesiace). Majster s nim nie je uplne spokojný, ale chce mu dat este sancu aby ho presvedcil o kvalite svojej práce. Zároven v pripade ze nebude s nim spokojny, musime mu dat dvojmesacnú výpoved a tým pádom bude v nasej firme akoby naviac ( vo výrobe je stanovený pocet ludí na konkretne práce a ten je aj pozorne sledovaný ) - majster bol chorý, tak si ho nemohol v case jeho skusobnej doby preverit a nechce vyvodzovat predcasne uzavery. Poziadal ma o predlzenie skusobnej doby. Lenze to podla ZP nejde. Môj navrh by bol nasledovný: Ukoncíme s ním pracovný pomer v skusobnej dobe, na druhý den uzatvoríme novú pracovnú zmluvy opät s trojmesacnou skusobnou dobou. Je to v poriadku ?

Velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    porfin je offline (nepripojený) porfin

    porfin
    No mne sa to moc nezda... teoreticky by to išlo,ale nevyzerá to dobre. Je však možnosť ho zamestnať na dobu určitú, napríklad 2-3mesiace.

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Keby ste s ním uzatvorili radšej zmluvu na dobu určitú a potom uvidíte? Buď skončí dohodnutou dobou, alebo sa stane zmluvou na dobu neurčitú, ak bude pokračovať ďalej.

    jankacip je offline (nepripojený) jankacip

    jankacip
    Dakujem za odpovede, na "porade" som našla ešte radu aby sa podobná situácia riešila dodatkom k pracovnej zmluve, ktorý by menil bod X: dohodnutý pracovný pomer z doby neurčitej na dobu určitú.

    ZP paragraf 45 - skúsobná doba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.