Zavrieť

Porady

Plynova pripojka

Zdravim vsetkych poradakov,

mam rozostavany rodinny dom zatial bez pripojenia na inzinierske siete. Minulu jesen prisiel za mnou chlapik ze je z firmy ktora pripaja rodinne domy na plyn, ze teda z SPP dostal ziadost o pripojenie mojho domu. Velmi som mu nedoveroval tak som si nezobral ani jeho cislo ani nazov firmy. Doteraz sa chlapik neozval ze by mali pritiahnut plyn na hranicu mojho pozemku. Neplatil som mu nic, vzhladom na to, ze je to povinnost SPP po hranicu.

Neviete nahodou aka firma to pre plynarne realizuje v okrese Galanta, pripadne priamo v Seredi, kde mam stavbu? Pripadne oplati sa volat do SPP?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    pepanius Pozri príspevok
    Zdravim vsetkych poradakov,

    mam rozostavany rodinny dom zatial bez pripojenia na inzinierske siete. Minulu jesen prisiel za mnou chlapik ze je z firmy ktora pripaja rodinne domy na plyn, ze teda z SPP dostal ziadost o pripojenie mojho domu. Velmi som mu nedoveroval tak som si nezobral ani jeho cislo ani nazov firmy. Doteraz sa chlapik neozval ze by mali pritiahnut plyn na hranicu mojho pozemku. Neplatil som mu nic, vzhladom na to, ze je to povinnost SPP po hranicu.

    Neviete nahodou aka firma to pre plynarne realizuje v okrese Galanta, pripadne priamo v Seredi, kde mam stavbu? Pripadne oplati sa volat do SPP?

    Dakujem
    Zaváhali ste.
    SPP majú na takéto práce firmy, ktoré majú s nimi zmluvu. Ostatní to nemôžu robiť, resp. nemôžu zasahovať do ich zariadení.
    Kontaktujete SPP a zistite si, ktoré sú to firmy, resp. nech Vám nejakú doporučia.
    Následne kontaktujte aspoň jednu firmu. Určite sa s ňou dohodnete.



    CIMOM

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Pokiaľ ste s SPP neuzavreli žiadnu zmluvu a následne ani nezaplatili určitý poplatok, ani Vám nič nedotiahnu.
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    Gabi03 Pozri príspevok
    Pokiaľ ste s SPP neuzavreli žiadnu zmluvu a následne ani nezaplatili určitý poplatok, ani Vám nič nedotiahnu.
    To si bude riešiť následne. MOje smerovanie viedlo k tomu, že tie firmy vedia veci riešiť aj na náklady SPP, minimálne časť. Všetko je vec dohody.
    K tým legislatývmyn veciam : Treba uzatvoriť zmluvu o pripojení podľa § 43 ods. 6 písm. g) zákona 656/2004 Z.z. o energetike.

    CIMOM

    Marta_ je offline (nepripojený) Marta_

    som panna, tiger a "1" ...viac Marta_
    Nedávno som realizovala aj plynovú prípojku, takže potvrdzujem, že plynovú prípojku môže realizovať len firma, ktorá vyhrala súťaž na realizáciu prípojok. Zaplatíte poplatok cca 7500,- Sk a všetko ostatné zabezpečí firma, ktorá realizuje prípojku. Odporúčam kontaktovať SPP a oni Vás budú presne navigovať. Peniaze musíte uhradiť SPP na účet - takže nie firme, ktorá prípojku realizuje. SPP a firma, ktorá realizuje prípojku majú medzi sebou zmluvný vzťah.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.