Zavrieť

Porady

Ktorú VŠ si vybrať?

Musím sa Vám pochváliť, podarilo sa! 11 rokov po škole idem opäť študovať. Samozrejme externe. Prijali ma hneď na 2 VŠ a teraz mám dilemu, ktorú si vybrať. EU KE odbor Ekonomika a manažment podniku, alebo ísť študovať na Prešovskú univerzitu Manažment ľudských zdrojov alebo verejnej správy? Máte nejaké osobné skúsenosti? Skúste poradiť. Na rozhodnutie mám ešte týždeň. Ď.
Beja
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    blahozelam beja, ale rozhodnutie len a len na tebe, mna tiez prijali na VS, od septembra zacinam, externe vo zvolene, odbor Integrovany manazment, ale davala som si aj do kosic, mozno zmenim nazor. takze skus porozmyslat a chod tam kde ta to viac laka.

    porfin je offline (nepripojený) porfin

    porfin
    Jasne, že choď tam, kde ťa to viac láka...
    No mám kolegyňu, ktorá skončila Prešovskú verejnú správu pred 2 rokmi a nevie si v tomto obore /verejnej správe/nájsť prácu.
    No neber to akože ťa odhováram, to by som naozaj nechcela, len si pred svojím rozhodnutím prever čo by si chcela robiť, a či to budeš mať možnosť využiť.

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Ja som skončila verejnú správu tento rok, aj keď nie v Prešove ale v BB, štúdium bolo fajn, aj ma bavilo, ale skutočne neverím, že v dohľadnej dobe nájdem v tomto odbore aj uplatnenie. Veď aj teraz je zo mňa účtovníčka.. Ale tým ťa nechcem odhovárať, ja to zasa beriem tak, že viac vecí viem, niečo z praxe, niečo zo školy..

    zu1301 je offline (nepripojený) zu1301

    zu1301
    Neblázni a neváhaj!
    Ja som bola tento rok na prijímačkách na 2 školách.
    V pondelok som bola v Žiline. Ekonomika a manažment podniku. Som Bc. a toto ďalšie štútium je na 3 roky, pretože predchádzajúce štúdium som mala neekonomického smeru. Ale aj tak ma to veľmi veľmi láka. Bc. som končila minulý rok. Študovať je super. Aj keď náročné, ale fajn. Škola mi dala veľmi veľa.
    Rozhodne Ti schvaľujem štúdium.
    Pokiaľ ešte nemáš VŠ vzdelanie, nebudeš za to platiť.
    Ja by som ti odporučila tú ekonomiku.
    Budem držať palce a ak budem vedieť, budem Ti pomáhať.
    z.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Ekonomika a manažment podniku na EU-Podnikovohospodárska fakulta v KE? ... hm, som absolventkou, ale žeby som bola nejaká super v ekonomike a manažmente podniku nemôžem povedať ... odbor má iba taký názov, ale učí sa mnoho predmetov, ktoré s názvom nemajú nič spoločné. Možno by si sa vedela skôr rozhodnúť, ak by si si dala dokopy to, čo robíš teraz a čo plánuješ robiť ak už budeš absolventkou. Ale ani ten prešovský Manažment ľudských zdrojov neznie zle

    veľa šťastia pri výbere, ak chceš nejaké info o EU, tak sa pýtaj

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    beja
    Musím sa Vám pochváliť, podarilo sa! 11 rokov po škole idem opäť študovať. Samozrejme externe. Prijali ma hneď na 2 VŠ a teraz mám dilemu, ktorú si vybrať. EU KE odbor Ekonomika a manažment podniku, alebo ísť študovať na Prešovskú univerzitu Manažment ľudských zdrojov alebo verejnej správy? Máte nejaké osobné skúsenosti? Skúste poradiť. Na rozhodnutie mám ešte týždeň. Ď.
    Beja
    Ja by som poradila skúsiť obe a potom uvidíš. Poznám študenta, ktorý to tak vyriešil a na koniec skončil obe školy. Bola to Právnické fakulta a Ekonomická univerzita. Možno sa Ti to podarí. Držím palce k dobrému výberu.

    S21 je offline (nepripojený) S21

    S21
    Beja prosím ťa, robila si normálne prijímačky? Lebo som počula, že do Prešova berú strašne málo študentov.

    veronix je offline (nepripojený) veronix

    veronix
    Gratulujem! Ja si myslím, že ta Ekonomika a manažment je lepší odbor. A keď sa budeš chcieť zamestnať, tak aspon v životopise Ti to bude lepšie znieť. Ja tiež študujem externe EU. Myslim, že keby si si tuto školu vybrala, mohla by som Ti pomôcť s ťahákmi. Mám skoro na každý premet vypracovaný ťahák. Len ja mám iný trošku iný odbor.NO prevé dva roky má skoro každý rovnaké predmety. To rozhodnutie je len na tebe. Nech sa rozhodneš akokoľvek, len jednu VŠ si vyber.

    AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

    AntekaK
    veronix
    Gratulujem! Ja si myslím, že ta Ekonomika a manažment je lepší odbor. A keď sa budeš chcieť zamestnať, tak aspon v životopise Ti to bude lepšie znieť. Ja tiež študujem externe EU. Myslim, že keby si si tuto školu vybrala, mohla by som Ti pomôcť s ťahákmi. Mám skoro na každý premet vypracovaný ťahák. Len ja mám iný trošku iný odbor.NO prevé dva roky má skoro každý rovnaké predmety. To rozhodnutie je len na tebe. Nech sa rozhodneš akokoľvek, len jednu VŠ si vyber.
    A aký odbor študuješ, ak sa smiem spýtať. Mňa tiež prijali na EÚ - odbor účtovníctvo. Ako zvládaš štúdium?

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    zu1301
    Neblázni a neváhaj!
    Ja som bola tento rok na prijímačkách na 2 školách.
    V pondelok som bola v Žiline. Ekonomika a manažment podniku. Som Bc. a toto ďalšie štútium je na 3 roky, pretože predchádzajúce štúdium som mala neekonomického smeru. Ale aj tak ma to veľmi veľmi láka. Bc. som končila minulý rok. Študovať je super. Aj keď náročné, ale fajn. Škola mi dala veľmi veľa.
    Rozhodne Ti schvaľujem štúdium.
    Pokiaľ ešte nemáš VŠ vzdelanie, nebudeš za to platiť.
    Ja by som ti odporučila tú ekonomiku.
    Budem držať palce a ak budem vedieť, budem Ti pomáhať.
    z.
    Aj ja som bola v pondelok v Žiline, to sme sa tam asi videli. Pre mňa to bude už len na 2 roky, lebo Bc. som škončila v Žiline presne ten istý odbor.

    zu1301 je offline (nepripojený) zu1301

    zu1301
    Janna
    Aj ja som bola v pondelok v Žiline, to sme sa tam asi videli. Pre mňa to bude už len na 2 roky, lebo Bc. som škončila v Žiline presne ten istý odbor.

    tak to sa tesim
    este asi nemas vysledky, vsak?

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    beja
    Musím sa Vám pochváliť, podarilo sa! 11 rokov po škole idem opäť študovať. Samozrejme externe. Prijali ma hneď na 2 VŠ a teraz mám dilemu, ktorú si vybrať. EU KE odbor Ekonomika a manažment podniku, alebo ísť študovať na Prešovskú univerzitu Manažment ľudských zdrojov alebo verejnej správy? Máte nejaké osobné skúsenosti? Skúste poradiť. Na rozhodnutie mám ešte týždeň. Ď.
    Beja
    Beja blahozelam Je to super, ja to takto taham uz druhy rok Nemam skusenosti ani s jednou z nich, ale skus si napisat vsetky KLADY a ZAPORY a uvidis, v ktorej oblasti mas vacsie uplatnenie. Ja sa priklanam k EU v KE

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    zu1301

    tak to sa tesim
    este asi nemas vysledky, vsak?
    Mám, som už prijatá. Bolo to na internete.

    beja je offline (nepripojený) beja

    beja
    ALDA
    Ja by som poradila skúsiť obe a potom uvidíš. Poznám študenta, ktorý to tak vyriešil a na koniec skončil obe školy. Bola to Právnické fakulta a Ekonomická univerzita. Možno sa Ti to podarí. Držím palce k dobrému výberu.
    Túto možnosť celkom vážne zvažujem. Verejnú správu som už vylúčila, keďže už 10 rokov účtujem v súkromnej sfére, nepredpokladám že sa niekedy zamestnám vo verejnej. Takže zostáva mi Ekonomika a manažment podniku alebo Manažment ľudských zdrojov. Sú to tak trochu podobné odbory, majú aj podobné predmety keďže v PO sa 3 roky študuje všeobecne manažment, až potom sa to zameria na tie ľudské zdroje. Len sa tak trochu bojím či sa tým štúdiom 2 VŠ naraz neuštvem. Ale veď keď ma z jednej vyhodia, pokračujem na druhej, nie? Alebo ak nejak vydržím 3 roky do Bc. potom budem pokračovať len po jednej. Ináč, v KE budem Ing. a v PO Mgr. Prečo?

    beja je offline (nepripojený) beja

    beja
    S21
    Beja prosím ťa, robila si normálne prijímačky? Lebo som počula, že do Prešova berú strašne málo študentov.
    Prijímačky som robila na oboch školách z Matematiky, Angličtiny a Ekonomiky. Tento rok zobrali do Prešove plno študentov /interne 250, externe 200/, pretože si vytvorili Fakultu manažmentu a potrebujú ju rozbehnúť. Takže budeme viacmenej pilotný ročník. Doteraz zvykli mať iba jednu triedu verejnej správy alebo personálneho manažmentu ročne.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Poraďáci potrebovala by som poraďiť, resp. získať bližšie info o Fakulte manažmentu UK (niečo z praxe zo štúdia a uplatnenia). Problém je totiž v tom, že syn asi bude prijatý na túto školu (ešte prebiehajú prijímačky ale on sa včera umiestnil na super mieste z prvej 400vky uchádzačov, takže je to reálne ). Problém je v tom, že ja neviem, čo bude mať v ruke , keď to skončí a vraj je to aj strašne ľahká škola, flakáreň. Syn je prijatý aj na mat-fyz fakultu UK na odbor informatika. Skončil gymnázium s matematickým zameraním.
    čo by ste poradili ,aké mate skúsenosti alebo poznatky o týchto školach?Najmä mi ide o uplatnenie.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    ALBO Pozri príspevok
    Poraďáci potrebovala by som poraďiť, resp. získať bližšie info o Fakulte manažmentu UK (niečo z praxe zo štúdia a uplatnenia). Problém je totiž v tom, že syn asi bude prijatý na túto školu (ešte prebiehajú prijímačky ale on sa včera umiestnil na super mieste z prvej 400vky uchádzačov, takže je to reálne ). Problém je v tom, že ja neviem, čo bude mať v ruke , keď to skončí a vraj je to aj strašne ľahká škola, flakáreň. Syn je prijatý aj na mat-fyz fakultu UK na odbor informatika. Skončil gymnázium s matematickým zameraním.
    čo by ste poradili ,aké mate skúsenosti alebo poznatky o týchto školach?Najmä mi ide o uplatnenie.
    To je teda problém....

    PS: Inak gratulujem, určite si to zaslúži.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.