Zavrieť

Porady

Podnikateľský a súkromný účet

Dobré ránko,
mala by som otázočku... živnostník účtujúci v jednoduchom účtovníctve má dva účty súkromný a podnikateľský, ktorý si založil neskôr. Problém je v tom, že úhrady a príjmy má na obidvoch účtoch ako to mám zaúčtovať v Alfe? Ďakujem za vaše rady
Usporiadat
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Miriam K Pozri príspevok
Dobré ránko,
mala by som otázočku... živnostník účtujúci v jednoduchom účtovníctve má dva účty súkromný a podnikateľský, ktorý si založil neskôr. Problém je v tom, že úhrady a príjmy má na obidvoch účtoch ako to mám zaúčtovať v Alfe? Ďakujem za vaše rady
To je ten problém, ktorého sa stráni málo živnostníkov, veselo si robia súkromné úhrady, nákupy v hypercentrách z podnikateľského účtu a naopak. Tiež som mala takého známeho, ktorý mi priniesol výpisy z účtov od januára - do decembra a predstavte si, všetky odvody si posielal zo súkromného účtu, na ktorý mu chodilo kade-čo a uhrádzal tiež kade-čo. Tieto úhrady som mu na základe výpisov nezaúčtovala, išiel si pekne krásne do pobočky ZP a SP a požiadal o výpis platieb, potom som mu to zaúčtovala.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ak používa v súvislosti s podnikaním obidva účty , tak bol povinný tieto účty nahlásiť na DU .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zákon o správe daní a poplatkov

§ 31

§ 31
Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov


(5) Pri plnení svojej registračnej alebo oznamovacej povinnosti je daňový subjekt, ktorým je

a) fyzická osoba, povinný oznámiť meno, priezvisko, adresu trvalého pobytu, miesto podnikania, rodné číslo, identifikačné číslo organizácie, ak mu bolo pridelené, údaje osvedčujúce skutočnosti podľa odseku 1, čísla účtov vedených v bankách, na ktorých sú sústredené peňažné prostriedky z jeho podnikateľskej činnosti, údaje potrebné na určenie miestnej príslušnosti správcu dane, druhy daní, ktoré u neho prichádzajú do úvahy, ako aj svoje organizačné jednotky a predmet podnikateľskej činnosti, ktorý bude v prevažnej miere vykonávať; ak uvedie okrem miesta podnikania aj miesto, kde vykonáva podnikateľskú činnosť, vyznačí, kam sa majú doručovať písomnosti, ak sa miesto vykonávania podnikateľskej činnosti líši od miesta podnikania,
b) právnická osoba, povinný oznámiť názov, sídlo, identifikačné číslo organizácie, údaje osvedčujúce skutočnosti podľa odseku 1, čísla účtov vedených v bankách, na ktorých sú sústredené peňažné prostriedky z jeho činnosti, údaje potrebné na určenie miestnej príslušnosti správcu dane, druhy daní, ktoré u neho prichádzajú do úvahy, ako aj svoje organizačné jednotky a predmet podnikateľskej činnosti, ktorý bude v prevažnej miere vykonávať, svoj štatutárny orgán, prípadne osoby, ktoré sú okrem tohto orgánu za ňu v daňových veciach oprávnené konať.(6) Ak ide o daňový subjekt, ktorým je fyzická osoba s trvalým pobytom v zahraničí alebo právnická osoba so sídlom v zahraničí, uvedie okrem skutočností podľa odseku 5 vždy svojho splnomocnenca v tuzemsku pre doručovanie, ak tento zákon neustanovuje inak. Ak je so začatím činnosti spojená i povinnosť platiť preddavky na daň, uvedie údaje potrebné na určenie týchto preddavkov.
(7) Ak dôjde k zmenám skutočností uvedených v odsekoch 1 až 6, najmä ak zanikne daňovému subjektu daňová povinnosť pri niektorej dani, je daňový subjekt povinný ich oznámiť správcovi dane do 15 dní odo dňa, keď vznikli. Daňový subjekt je povinný vrátiť správcovi dane do 15 dní od ukončenia podnikania alebo po ukončení poberania príjmov z činností podľa odseku 2 osvedčenie o registrácii.
0 0
Matušíčka Matušíčka

Matušíčka je offline (nepripojený) Matušíčka

Platby zo súkr.účtu dávam ako výdavok z pokladne, kde prílohou tohto VPD je kópia výpisu zo súkromného účtu. V pokladni je vždy dosť peňazí, pretože všetky nepodnikateľské výbery dávam ako dotáciu pokladne.
0 0
Miriam K Miriam K

Miriam K je offline (nepripojený) Miriam K

Problémom však je ešte skutočnosť že na tento súkromný účet si dal poslať aj dotáciu z úradu práce na začatie podnikania toto by si ako zaúčtovala?
0 0
Miriam K Miriam K

Miriam K je offline (nepripojený) Miriam K

Zita5 Pozri príspevok
Ak používa v súvislosti s podnikaním obidva účty , tak bol povinný tieto účty nahlásiť na DU .
Ale keď ho nenahlásil? Na tento súkromný účet mu prišla aj dotácia z úradu práce a platil z neho mobil.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Zita5 Pozri príspevok
Zákon o správe daní a poplatkov

§ 31

§ 31
Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov


(5) Pri plnení svojej registračnej alebo oznamovacej povinnosti je daňový subjekt, ktorým je

a) fyzická osoba, povinný oznámiť meno, priezvisko, adresu trvalého pobytu, miesto podnikania, rodné číslo, identifikačné číslo organizácie, ak mu bolo pridelené, údaje osvedčujúce skutočnosti podľa odseku 1, čísla účtov vedených v bankách, na ktorých sú sústredené peňažné prostriedky z jeho podnikateľskej činnosti, údaje potrebné na určenie miestnej príslušnosti správcu dane, druhy daní, ktoré u neho prichádzajú do úvahy, ako aj svoje organizačné jednotky a predmet podnikateľskej činnosti, ktorý bude v prevažnej miere vykonávať; ak uvedie okrem miesta podnikania aj miesto, kde vykonáva podnikateľskú činnosť, vyznačí, kam sa majú doručovať písomnosti, ak sa miesto vykonávania podnikateľskej činnosti líši od miesta podnikania,
Ahojte, prosím o radu, musím podľa tohto paraf. nahlásiť svoj súkromný účet, keď si platím z neho zdravotné a soc.poistenie? Moje príjmy mi vyplácajú v hotovosti. Nie je to podnikateľský účet ale môj súkromný a keďže si účtujem sama, nerobí mi problém si všetky moje platby účtovať , samozrejme poplatky si nedávam do výdavkov. Len ma zaujíma, či musím tento účet nahlásiť aj keď na ňom mám viac menej len svoje súkromné pohyby? Ďakujem
0 0
antiny antiny

antiny je offline (nepripojený) antiny

"bušido" =D
to som aj ja zvedavá
tu na porade vravia aj áno aj nie
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no ja som objavila ten istý problém u szčo, ktorý mi teraz doniesol doklady a opravuje po milej pani účtovníčke, ani nie opravujem, ona od začiatku roka nič neúčtovala a dokonca ho minulý rok ani neupozornila, že zo súkromného účtu by nemal platiť podnik.výdavky. No a čo teraz s tým. Nákupy surovín platil súkromným účtom, v podstate skoro všetko. čo by ste mi poradili, nemá súkromný účet nahlásený na DU, dalo by sa to aj tak, že by ho teraz nahlásil a zaúčtovala by som platby od začiatku roka??
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

sybila3 Pozri príspevok
no ja som objavila ten istý problém u szčo, ktorý mi teraz doniesol doklady a opravuje po milej pani účtovníčke, ani nie opravujem, ona od začiatku roka nič neúčtovala a dokonca ho minulý rok ani neupozornila, že zo súkromného účtu by nemal platiť podnik.výdavky. No a čo teraz s tým. Nákupy surovín platil súkromným účtom, v podstate skoro všetko. čo by ste mi poradili, nemá súkromný účet nahlásený na DU, dalo by sa to aj tak, že by ho teraz nahlásil a zaúčtovala by som platby od začiatku roka??
neviem, prečo je tomuto na vine "milá pani účtovníčka". Milá pani účtovníčka nie je pani na všetko, ktorá má zakaždým upozorniť podnikateľa na jeho povinnosti. Myslím, že pán podnikateľ sa ľahko vyzlieka zo svojich povinností, nečíta, neštuduje a keď niečo zanedbá, je na vine milá pani účtovníčka.

Prepáč, že som to zrovna napísala pod Tvoju citáciu, ale tento prístup ma dlhší čas štve aj medzi mojimi klientami. Ja ani jeho milá pani účtovníčka (ani tie ostatné milé panie účtovníčky) nie sme jasnovidky, aby sme vedeli, či pán podnikateľ plní svoje povinnosti.

Čo sa týka nesprávneho účtovania - to je iné kafe, tam má svoju zodpovednosť už účtovníčka. Lenže mi nejak nejde dokopy - ak on všetko platil zo súkromného účtu - a ona o tom neúčtovala, ako má potom vedené účtovníctvo? Ako dávala do výdavkov ovpl. ZD nákup materiálu?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no účtovníctvo má vedené otrasne, doklady, ktoré ona neúčtovala a som sa čudovala prečo, boli platené zo súkromného účtu, nemala ich na základe čoho zaúčtovať, tak mala zistiť, čo je to za doklady, prečo, mne nedvíhala telefon, som sa chcela poinformovať, prečo je množstvooooo dokladov v igelitke, tak som prišla nato. No minulý rok je tak jak je ja fakt stále nebudem po niekom opravovať, zodpovedá si zato ona, aj keď som teraz účto prebrala od mája, ale nebola účtovaná ani čiarka, tak dorábam. Chcela by som vedieť, ako by sa dali zaúčtovať tento rok doklady platené zo súkromného účtu, lebo je ich dosť. Našťastie ešte nie je platca dph. To by bolo ešte horšie, dosť čo neodovzdala prehľad na DU za I.Q., teraz neviem, či ho mám odovzdať ja alebo počkať, či napíšu z DU, že chýba, čo by ste poradili?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
sybila3 Pozri príspevok
no účtovníctvo má vedené otrasne, doklady, ktoré ona neúčtovala a som sa čudovala prečo, boli platené zo súkromného účtu, nemala ich na základe čoho zaúčtovať, tak mala zistiť, čo je to za doklady, prečo, mne nedvíhala telefon, som sa chcela poinformovať, prečo je množstvooooo dokladov v igelitke, tak som prišla nato. No minulý rok je tak jak je ja fakt stále nebudem po niekom opravovať, zodpovedá si zato ona, aj keď som teraz účto prebrala od mája, ale nebola účtovaná ani čiarka, tak dorábam. Chcela by som vedieť, ako by sa dali zaúčtovať tento rok doklady platené zo súkromného účtu, lebo je ich dosť. Našťastie ešte nie je platca dph. To by bolo ešte horšie, dosť čo neodovzdala prehľad na DU za I.Q., teraz neviem, či ho mám odovzdať ja alebo počkať, či napíšu z DU, že chýba, čo by ste poradili?
Treba oboznámiť SZČO so stavom jeho účtovníctva .Pokiaľ do mája nezaúčtovala nič účtovníčka a Ty ideš robiť účtovníctvo od 1.1.2009 , tak sa treba so SZČO dohodnúť , že to spravíš , ale on Ti zaplatí takú a takú cenu .To si treba dohodnúť , zaúčtovať a zaplatiť .

ČO sa týka súkromného účtu , treba tento účet nahlásiť na DU - s tým , že treba podnikateľa upozorniť , že je možné , že bude udelená udelená pokuta . Nemusí byť teraz , ale môže byť udelelná za používanie účtu v minulosti zrovna pri kontrole toho ktorého roku .
Účet aj keď je súkromný , treba zapísať do Knihy banka a ďalej na ňom účtovať , nakoľko píšeš , že cez účet išlo veľa platieb , týkajúcich sa podnikateľskej činnosti .

Čo sa týka prehľadu , treba tiež konzultovať so SZČO a upozorniť ho na pokutu či už prehľad spravíš Ty , alebo si ho vyžiada DU . To už máte za jedno .
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
no ja som objavila ten istý problém u szčo, ktorý mi teraz doniesol doklady a opravuje po milej pani účtovníčke, ani nie opravujem, ona od začiatku roka nič neúčtovala a dokonca ho minulý rok ani neupozornila, že zo súkromného účtu by nemal platiť podnik.výdavky. No a čo teraz s tým. Nákupy surovín platil súkromným účtom, v podstate skoro všetko. čo by ste mi poradili, nemá súkromný účet nahlásený na DU, dalo by sa to aj tak, že by ho teraz nahlásil a zaúčtovala by som platby od začiatku roka??
Sybila, niektorým podnikatelom môžeš posielať aj kolkovanú žiadosť, aj tak ťa neposlúchnu - súkromné platby budú z firemného účtu a firemné zo súkromného ...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

on je s tým chudák uzrozumený, zalamuje s rukami, ale v podstate povedal, je ochotný spolupracovať, lebo keď som mu povedala, že účto má v hroznom stave, tak chce to dať do poriadku. áno nahadzujem mu všetko od 1.1., boli spravené len mzdy za 1,2/09-síce žiadne výplatné pásky, ale odovzdala výkazy do SP,ZP, takže z toho som si nahodila do počítača. To je všetko čo mala urobené, mala vyrátanú zrážkovú daň, pričom mu ani neoznámila, že ju treba odviesť na DU. Takže výplaty som dorobila, už mám aj za máj, výkazy za 3 mesiace do SP, ZP, odovzdala výpis z DP 2008 do SP, teraz idem vypísať ten prehľad za I.Q.2009, myslím, že ho nerobila, lebo kopia chýba a mzda za marec nebola urobená, takže tam je za 2 mesiace zráž. daň, aký dátum dám-dátum odvedenia, keď ju platil včera-dátum uhradenia, alebo dátum výplaty?
Teraz ešte také dôležité bude-registračná povinnosť, jak som v inej téme písala, vznikla mu v januári.
Vznikla mu povinnosť platiť odvody aj zo živnosti, nakoľko je aj zamestnaný. Preddavky na daň zo živnosti mu zatiaľ nevyšlo platiť, takže sa pomaly prehrabavam, ale všetko mi ostatné stojí na stole.
Pokladňu som si nahodila, zatiaľ len pozakladala bloky, netlačila doklady, až po konzultcii s nim.
Dokonca aj daň z príjmu zaplatil zo súkromného účtu. No a môže ten súkromný účet nahlásiť aj spätne od januára? ďakujem moc za vaše rady.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ešte doplním, on o to nevedel v úvodzovkách, ale ako som mu povedala, že všetko musí ísť z podnik.účtu, tak si bol aj kartičku vybaviť a všetko platí z toho, lenže ešte nás toho čaká hodne.
Keby ste mi vedeli poradiť koľko by ste si vypýtali za tých 5 mesiacov, čo mu dorábam? Boli tam len výkazy 1,2,-SP,ZP? Nič viac.
0 0
uctovnik777 uctovnik777

uctovnik777 je offline (nepripojený) uctovnik777

Zdravim Vas poraďaci, ja mam tiez podobny problem pri uctovani sukromneho a podnikatelskeho uctu, pokusim sa vam vysvetlit moj problem:

moj klent je zacinajuci podnikatel, ktory zacina v oblasti vyrobi cukrarenskych vyrobkov a otvara si prevadzku mimo sidla firmy. Doposial este nema vytvoreny podnikatelsky ucet, poziadal o uver ktory mu bol poskytnuty na prerobenie domu - na sukromny ucet.
(uver nebol poskytnuty na podnikatelsku cinnost,
neviem, ci mu mozem zauctovat tieto vydavky do prevadzkovej rezie, ked v skutocnosti tie vydavky sa tykali podnikania - zariadovanie prevadzky firmy, hoci ten uver bol poskytnuty na sukromny ucet a vydavky nemali byt na podnikanie)

ked mu to mozem zauctovat tak akym sposobom by to bolo najlepsie podla zakona o uctovnictve.

Samozrejme to mi je jasne ze ten uver nemozem zahrnut do podnikania, lebo to bolo na nieco ine,
Jedna sa mi hlavne o ten stavebny material, ktory bol nakupeny z poskytnuteho uveru a tento stavebny material bol pouzity na prerobenie prevadzky - vyrobne cukroviniek.

Dakujem za pochopenie, dufam ze sa z toho vyznate a ak viete, tak mi skuste poradit.

Este raz dakujem
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Ako prvé treba nahlásiť aj súkromný účet na daňový úrad.
Pokiaľ vynaložil, preukázateľne, výdavky na úpravu priestorov, nákup strojov, zariadení, určených pre prevádzkovanie živnosti, ešte pred zriadením živnosti, pôjde u neho o zriaďovacie výdavky. Ďalej bude treba posúdiť, či ide o investície, alebo prevádzkové náklady, aj o to, ako vloží upravený majetok do podnikania. ( Zákon o dani z príjmov, majetok odpisovaný, alebo VOZD -zriaďovacie výdavky).Úver bude splácať ako občan, úroky z úveru nebudú VOZD.
Pokiaľ bude mať ktorýkoľvek podnikateľ domiešané používanie účtov na súkromné a podnikateľské účely, skontrolovať, či sú účty nahlásené na DÚ, účtovať všetky platby súvisiace s podnikaním ako POZD, VOZD, PNZD, PNZD, a všetky platby nesúvisiace s podnikaním ako osobná spotreba a vlastný vklad podnikateľa. Pri podvojnom účet 491.
Fyzická osoba nemusí mať zriadený podnikateľský účet.
P.S. Kto máte vychovaných podnikateľov, ktorí, ak nemajú peniaze na podnikateľskom účte, spravia najprv prevod zo súkromného na podnikateľský a potom zrealizujú platbu?
0 0
uctovnik777 uctovnik777

uctovnik777 je offline (nepripojený) uctovnik777

Dav Pozri príspevok
Ako prvé treba nahlásiť aj súkromný účet na daňový úrad.
Pokiaľ vynaložil, preukázateľne, výdavky na úpravu priestorov, nákup strojov, zariadení, určených pre prevádzkovanie živnosti, ešte pred zriadením živnosti, pôjde u neho o zriaďovacie výdavky. Ďalej bude treba posúdiť, či ide o investície, alebo prevádzkové náklady, aj o to, ako vloží upravený majetok do podnikania. ( Zákon o dani z príjmov, majetok odpisovaný, alebo VOZD -zriaďovacie výdavky).Úver bude splácať ako občan, úroky z úveru nebudú VOZD.
Pokiaľ bude mať ktorýkoľvek podnikateľ domiešané používanie účtov na súkromné a podnikateľské účely, skontrolovať, či sú účty nahlásené na DÚ, účtovať všetky platby súvisiace s podnikaním ako POZD, VOZD, PNZD, PNZD, a všetky platby nesúvisiace s podnikaním ako osobná spotreba a vlastný vklad podnikateľa. Pri podvojnom účet 491.
Fyzická osoba nemusí mať zriadený podnikateľský účet.
P.S. Kto máte vychovaných podnikateľov, ktorí, ak nemajú peniaze na podnikateľskom účte, spravia najprv prevod zo súkromného na podnikateľský a potom zrealizujú platbu?



------------------------------------------------------
som zacinajuci uctovnik a snazim sa klientov nastavit tym spravnym smerom aby nam to ulahcilo spolupracu, lenze tu bol ten problem, ze klient si robil veci sam a az potom ma vyhladal a pytal si radu.

cize on ma zivnost vytvorenu v mesiaci april - sidlo firmy neuvediem, potom sa rozhodol otvorit si prevadzku mimo sidla firmy, priestory bude mat v prenajme, lenze aby mu priestory schvalila hygiena, tak si to musel poprerabat na vlastne naklady, cize on potom poziadal o uver, lenze ako prvopodnikatelovi SZCO by mu uver neposkytli, tak uver zobral na sukromnu osobu - na sukromny ucet, a z tyh penazi nakupoval stavebny material.

a potom prisiel za mnou ze co s tym (doklady si odkladal)

lenze tu vidim ten problem, ze ci tie doklady nema evidovat pre pripadne kontroly z banky

ci mozu byt tieto doklady v uctovnictve, ked v skutocnosti mali byt pouzite na nieco ine

a este jedna vec,

on ako szco nemusi mat podnikatelsky ucet (v tom pripade by mali byt vsetky pohyby v hotovosti)

a ja ho chcem dotlacit do toho aby si vytvoril podnikatelsky ucet, aby v tom nebol zbytocny chaos, lenze co s tymi pohybmi, ktore sa uz uskytocnili

ucet nema nahlaseny na danovom urade
- preto sa pytam ci ho musi dodatocne nahlasit na DU
/ alebo mu to mozem spravit cez pokladnu ako osobny vklad do podnikania a nasledne vydavky na zaklade dolozeneho vypisu zo sukromneho uctu, MYSLIM TIE DOTERAJSIE VECI, ASPON DOVTEDY KYM SI NEVYTVORI PODNIKALTELSKY UCET,

ALE CHCEM HO DOTLACIT K TOMU ABY SI VYTVORIL TEN UCET, A PREVIEDOL TAM ISTU SUMU, A POPRIPADE NESKOR, AK SA MU ZADARI, TAK NECH SI TO POSTUPNE CERPA NA OSOBNU SPOTREBU.

DAKUJEM ZA POCHOPENIE

prevadzku si otvori az po schvaleni hygienou, este zatial to nema odobrene.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

uctovnik777 Pozri príspevok
------------------------------------------------------
som zacinajuci uctovnik a snazim sa klientov nastavit tym spravnym smerom aby nam to ulahcilo spolupracu, lenze tu bol ten problem, ze klient si robil veci sam a az potom ma vyhladal a pytal si radu.

cize on ma zivnost vytvorenu v mesiaci april - sidlo firmy neuvediem, potom sa rozhodol otvorit si prevadzku mimo sidla firmy, priestory bude mat v prenajme, lenze aby mu priestory schvalila hygiena, tak si to musel poprerabat na vlastne naklady, cize on potom poziadal o uver, lenze ako prvopodnikatelovi SZCO by mu uver neposkytli, tak uver zobral na sukromnu osobu - na sukromny ucet, a z tyh penazi nakupoval stavebny material. Zriaďovacie výdavky. Po vydaní ŽL VOZD, ak ide o neinvestičné úpravy.Pozrieť aj zmluvu o prenájme, ako má dohodnutú upravu prenajatých priestorov. Splátky úveru, úroky z úveru - osobná potreba podnikateľa.Úver -vlastný vklad podnikateľa.

a potom prisiel za mnou ze co s tym (doklady si odkladal)

lenze tu vidim ten problem, ze ci tie doklady nema evidovat pre pripadne kontroly z banky Doklady evidovať aj ku podnikaniu

ci mozu byt tieto doklady v uctovnictve, ked v skutocnosti mali byt pouzite na nieco ine Musia, veď za ne nakupoval materiál pre podnikanie

a este jedna vec,

on ako szco nemusi mat podnikatelsky ucet (v tom pripade by mali byt vsetky pohyby v hotovosti)

a ja ho chcem dotlacit do toho aby si vytvoril podnikatelsky ucet, aby v tom nebol zbytocny chaos, lenze co s tymi pohybmi, ktore sa uz uskytocnili

ucet nema nahlaseny na danovom urade
- preto sa pytam ci ho musi dodatocne nahlasit na DU MUSÍ
/ alebo mu to mozem spravit cez pokladnu ako osobny vklad do podnikania a nasledne vydavky na zaklade dolozeneho vypisu zo sukromneho uctu, MYSLIM TIE DOTERAJSIE VECI, ASPON DOVTEDY KYM SI NEVYTVORI PODNIKALTELSKY UCET, Už je to aj tak zamotané, jednoznačne účtovať aj súkromný účet a nekomplikovať to s fiktívnymi platbami v pokladni.Navyše to nezodpovedá skutočnosti.

ALE CHCEM HO DOTLACIT K TOMU ABY SI VYTVORIL TEN UCET, A PREVIEDOL TAM ISTU SUMU, A POPRIPADE NESKOR, AK SA MU ZADARI, TAK NECH SI TO POSTUPNE CERPA NA OSOBNU SPOTREBU. Veľa šťastia a úspechov pri realizácii tak pekného úmyslu

DAKUJEM ZA POCHOPENIE

prevadzku si otvori az po schvaleni hygienou, este zatial to nema odobrene.
Odpovede v texte.
Naposledy upravil Dav : 04.07.09 at 21:05
0 0
sueh sueh

sueh je offline (nepripojený) sueh

nič zaujímavé
Súkromný účet SZČO nie je potrebné nahlásiť na DÚ, pokiaľ je SZČO neplatca DPH.
Toľko z môjho dnešného telefonátu s DÚ.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať