Zavrieť

Porady

V ktorej banke založiť podnikateľský účet?

Ahoj, chcel by som Vas poprosit o radu/názory, v ktorej banke bude pre mna-zivnostnika- najvyhodnejsie zalozit podnikatelsky ucet.
Osobne som chcel Mbank koli poplatkom, ale oni nemaju zahranicny platobny styk...
Popozeral som si na internete cenniky, ale privitam Vase skusenosti a rady. Ide mi hlavne o usporu prostriedkov.
Dakujem!
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Je vám tažko radiť .každý podnikateľ vie koľko pohybov na účte má ako často točí prostriedky.Ja som zmenil SLSP za VUB zatiaľ vôbec nebanujem.Skôr rozmýšľam prečo som to neurobil už dávno.M bank nemá svoje bankomaty druhá vec keď nemajú ani svoje pobočky je otázne ako budete vkladať prostriedky na účet ,buď šekom alebo cez inú banku.http://www.porada.sk/t107353-ucet-vo-vub.html
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

adam85 Pozri príspevok
Ahoj, chcel by som Vas poprosit o radu/názory, v ktorej banke bude pre mna-zivnostnika- najvyhodnejsie zalozit podnikatelsky ucet.
Osobne som chcel Mbank koli poplatkom, ale oni nemaju zahranicny platobny styk...
Popozeral som si na internete cenniky, ale privitam Vase skusenosti a rady. Ide mi hlavne o usporu prostriedkov.
Dakujem!
Tiež som posudzovala banky podľa toho čo mi ponúkajú a čo všetko ja vlastne potrebujem a za koľko to dostanem. Zistila som, že každá banka ponúka niečo s čím som alebo nie som spokojná. Tak som porozmýšľala a myslím, že som sa rozhodla dobre. Vybrala som si banku ktorá má najväčšie parkovisko
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
220870 Pozri príspevok
Je vám tažko radiť .každý podnikateľ vie koľko pohybov na účte má ako často točí prostriedky.Ja som zmenil SLSP za VUB zatiaľ vôbec nebanujem.Skôr rozmýšľam prečo som to neurobil už dávno.M bank nemá svoje bankomaty druhá vec keď nemajú ani svoje pobočky je otázne ako budete vkladať prostriedky na účet ,buď šekom alebo cez inú banku.http://www.porada.sk/t107353-ucet-vo-vub.html
na VUB som alergicky tuto banku obchadzat aspon z km
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Neviem banky porovnat z hladiska poplatkov za sluzby, ale z hladiska kvality je u mna Tatrabanka. Vazi si ma ako klienta tym, ze mam VIP - vstup ( nikdy necakam v rade, cakacia doba na vybavenie napr. podn. uveru skratena, prideleny pracovnik na individualnu starostlivost o klienta atd ) Pre mna kvalita je dolezitejsia ako cena ( v tomto pripade )
0 0
jozo_sk jozo_sk

jozo_sk je offline (nepripojený) jozo_sk

Moje skusenosti s bankami:

Tatrabanka - odporucam, som nadmieru spokojny (som VIP klient), ale ma vysoke poplatky, dostatok bankomatov a pobociek

CSOB - uctuju nezmyselne poplatky (3 reklamacie za rok/ vsetky uznane), bankomaty casto mimo prevadzky

Dexia - po polroku som zrusil ucet, malo bankomatov

VUB - priemerne sluzby, vysoke mnozstvo bankomatov, pomerne dobra cena, bohuzial velmi dlho sa caka na pobockach
0 0
janecka59 janecka59

janecka59 je offline (nepripojený) janecka59

ak pracujete v zahraniči iste Vám stači osobný účet a tam sú poplatky oveľa nižšie,nikde v zákone nie je striktne vymedzené ,že to musí byť podnikateľský.Ak by ste boli podnikateľ,ktorý zamestnáva aj iných s vysokym obratom tak sú pre Vás poplatky nie až tak dôležité ako služby.Len si nezabudnite na daňovom úrade nahlasiť číslo účtu spojené s podnikaním
0 0
kelemantia kelemantia

kelemantia je offline (nepripojený) kelemantia

Rád by som sa spýtal, že v ktorej banke je najoptimálnejšie si vytvoriť účet, pokiaľ ho budem potrebovať k e-shopu. Je možné, že tam bude len pár pohybov, ale je možné, že po čase tam bude za mesiac aj niekoľko desiatok kreditných obratov. Kde sú takéto položky najlacnejšie, resp. zahrnuté do mesačného paušálu? Lebo som pozeral v ČSOB najjednoduchší podnikateľský účet, je vcelku dobrý a lacný, ale kreditné obraty sú spoplatnené. Je v inej banke niečo výhodnejšie. Nechcem si zriadiť zbytočne drahý účet, lebo na začiatku určite nebudem mať také obraty, aby sa mi oplatil. Alebo si otvorím radšej nejaký osobný účet, ktorý je lacnejší a budem ten využívať????
Ďakujem za všetky rady.

Tomáš
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

pokial to chces na eshop tak si daj mBank´. Tam to mas free.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

dragan.michal Pozri príspevok
pokial to chces na eshop tak si daj mBank´. Tam to mas free.
no ale ja mám pocit, že v čechách už museli eshopy účty u mbank zrušiť a zriadiť v inych bankach. Po 2 rokoch podnikania vyhlasila mbank, že tieto účty nie su na podnikanie. A meniť účet v zabehnutom eshope, kde sú opakujúci sa zákazníci je nepríjemné.
Tak si dobre prever podmienky.

No tak som si to overila a povedala som blbost. Išlo o to, že u mbank bol zriadeny súkromný účet, ktorý bol používaný na podnikanie. Po dvoch rokoch dala mbank do podmienienok, že na podnikanie sa môže použiť iba ten účet, ktorý bol zriadený ako podnikateľský. A účet sa nemohol iba presunúť z nepodnikateľského na podnikateľský, musel byť nový.

Takže mbank naozaj môže byť, len treba hna´d na začiatku založiť ten účet ako podnikateľský.
Naposledy upravil Dáša_ : 24.06.09 at 19:45 Dôvod: oprava nepresností
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

padro Pozri príspevok
na VUB som alergicky tuto banku obchadzat aspon z km
ja okrem VUB mám alergiu na ĆSOB. aspoň tú trnavskú.
0 0
kelemantia kelemantia

kelemantia je offline (nepripojený) kelemantia

janaGT Pozri príspevok
ja okrem VUB mám alergiu na ĆSOB. aspoň tú trnavskú.
No ja v ČSOB robím....ešte zatiaľ. Ale už rozmýšľam nad odchodom, lebo je to hroznéééé! A ktorá pobočka sa ti nepáči??? (nerobím v Trnave )
Teraz som si vybavil živnosť, idem robiť popri zamestnaní, dúfam že sa to rozbehne a zabalím svoju púť čo najskôr v bankovom sektore!
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

kelemantia Pozri príspevok
No ja v ČSOB robím....ešte zatiaľ. Ale už rozmýšľam nad odchodom, lebo je to hroznéééé! A ktorá pobočka sa ti nepáči??? (nerobím v Trnave )
Teraz som si vybavil živnosť, idem robiť popri zamestnaní, dúfam že sa to rozbehne a zabalím svoju púť čo najskôr v bankovom sektore!
otrasnéééééééééééééé skúsenosti mám s pobočkou na Štefánikovej.
Práve som písala v inej téme, že sme koncom roka zrušili v tejto banke účet, nechali sme si len účet v istrobanke, a teraz toto. Takže asi budem hľadať pre firmu inú banku. S istrobankou som bola nadmieru spokojná.
0 0
kelemantia kelemantia

kelemantia je offline (nepripojený) kelemantia

janaGT Pozri príspevok
otrasnéééééééééééééé skúsenosti mám s pobočkou na Štefánikovej.
Práve som písala v inej téme, že sme koncom roka zrušili v tejto banke účet, nechali sme si len účet v istrobanke, a teraz toto. Takže asi budem hľadať pre firmu inú banku. S istrobankou som bola nadmieru spokojná.
Poznám tú pobočku, často som tam kedysi chodieval na porady :-)
Istrobanka? No...bohužiaľ stala sa minulosťou, to ti nezávidím.
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

Dasa mBank ma ucty aj pre podnikatelov a tiez su free. Ja sam mam jeden takyto a som velmi spokojny
0 0
kelemantia kelemantia

kelemantia je offline (nepripojený) kelemantia

dragan.michal Pozri príspevok
Dasa mBank ma ucty aj pre podnikatelov a tiez su free. Ja sam mam jeden takyto a som velmi spokojny
Ahoj Michal,

ja tiež práve riešim túto otázku a rád by som sa ťa spýtal. Ak dobre viem, aj ty máš internetový obchod. V ktorej banke si mám otvoriť účet na internetový obchod? Mám si otvoriť v mBank? Ale tam nie sú bankomaty, pobočky a pod. Zrejme budem mať viacero kreditných obratov a to je vo väčšine bank spoplatňované v nižších podnikateľských účtoch. A zakladať drahý účet nechcem!
Vďaka za radu.
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

Ahoj. Na eshop mam mBank, nakolko pri eshope vsetko riesim cez net, takze mi to vyhovuje. Neplatim za vedenie uctu. Cize ho mam free. A ked potrebujem tak si peniaze prevediem na iny ucet.

Na eshop mam mBanka.
Co sa tyka reklamy tak tam mam OTP banku, lebo kedze este nemam 26 povazuju ma za studenta, takze mam zas ucet zadarmo. Cize ked potrebujem tak si z mBank prenesiem peniaze do OTP banky a z nej uz taham peniaze.

Ale na druhej strane nic Ti nebrani ista teraz do istrobanky alebo CSOB banky. Tam ak splnis urcite podmienky: napr. pride Ti minimalne 15 000 Sk ( 500 eur) mesacne na ucet, tak mas vedenie uctu zadarmo. V banke im nemusis povedat ze to ides mat na podnikanie. Ratam s tym ze si zivnostnicka. Podla zakona je podmienkou len to aby si mala osobne a podnikatelske ucty oddelene, cize kkludne mozes vyuzivat bankove produkty pre obcanov aj Ty ako podnikatelka.
0 0
kelemantia kelemantia

kelemantia je offline (nepripojený) kelemantia

dragan.michal Pozri príspevok
Ahoj. Na eshop mam mBank, nakolko pri eshope vsetko riesim cez net, takze mi to vyhovuje. Neplatim za vedenie uctu. Cize ho mam free. A ked potrebujem tak si peniaze prevediem na iny ucet.

Na eshop mam mBanka.
Co sa tyka reklamy tak tam mam OTP banku, lebo kedze este nemam 26 povazuju ma za studenta, takze mam zas ucet zadarmo. Cize ked potrebujem tak si z mBank prenesiem peniaze do OTP banky a z nej uz taham peniaze.

Ale na druhej strane nic Ti nebrani ista teraz do istrobanky alebo CSOB banky. Tam ak splnis urcite podmienky: napr. pride Ti minimalne 15 000 Sk ( 500 eur) mesacne na ucet, tak mas vedenie uctu zadarmo. V banke im nemusis povedat ze to ides mat na podnikanie. Ratam s tym ze si zivnostnicka. Podla zakona je podmienkou len to aby si mala osobne a podnikatelske ucty oddelene, cize kkludne mozes vyuzivat bankove produkty pre obcanov aj Ty ako podnikatelka.
Ďakujem za info. Pre upresnenie, som chalan a volám sa Tomáš A na druhej strane som zamestnanec ČSOB banky , takže tie účty poznám. Takže v podstate si môžem otovriť aj osobný účet a budem ho používať na podnikanie, áno? Myslím, že to by bolo potom asi najlepšie.
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

presne tak
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

janaGT Pozri príspevok
otrasnéééééééééééééé skúsenosti mám s pobočkou na Štefánikovej.
Práve som písala v inej téme, že sme koncom roka zrušili v tejto banke účet, nechali sme si len účet v istrobanke, a teraz toto. Takže asi budem hľadať pre firmu inú banku. S istrobankou som bola nadmieru spokojná.
S istrobankou som bola aj ja veľmi spokojná, ale ... časy sa menia a práve som dostala list s informáciami o zlúčení a o zmenách, ktoré s tým súvisia. Uvidíme ...
0 0
retko retko

retko je offline (nepripojený) retko

mam s.r.o., planujem eshop a mam (sukromny) bezny ucet v mBank (prakticky bez vyuzitia). mozem ho pouzivat na ehop ? je jedno ci sa jedna o podnikanie na zivnost alebo sro, obaja mozu pouzivat klasicky bezny ucet ? pre sro mi nevedeli v mbank spravit ucet, vraj kvoli polskej legislative sa to neda, roba iba klasickym zivnostnikom.

a este jedna otazka: staci pre uctovnictvo vypis z uctu ktory si vytlacim z emailu ktory mi pride z mbanky alebo si musim v mbanke objednat zasielanie vypisu z uctu klasickou postou ?
Naposledy upravil retko : 21.09.09 at 11:06
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať