Zavrieť

Porady

kamerovy system

Zdravím, chcel by som spraviť následovné:
nainštalovať kameru do interieru aby bolo možne cez net, sledovať priestor. Nemusí zaznamenávať. Keď tomu dobre rozumieme tak by sa to malo dať cez IP kameru. Na pripojenie do netu, používam mikrovlne pripojenie. Nebude to hoci kto sledovať.

ďakujem
Miro
Usporiadat
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Nevím, jak to máte v domě zařízené s vlastnictvím bytů a případným společným účtem na nutné výdaje s údržbou a rekonstrukcemi celého domu, nebo jednotlivého vchodu, ale předpokládám ,že jestli jste se nějak dohodli na nelevných opravách, jistě se už dohodnete na zakoupení několika kamer s digitálním rekordérem. Tímto souhlasím s příspěvkem sthruska. Mezi nájemníky se jistě najde vždycky někdo, kdo bude plnit funkci FBI (důchodci) a alespoň semtam se do nich jistě podívá každý, hlavně v době reklam. Do domovního rozvodu by se signál ze všech kamer dal jistě napojit buď přes nějaký modulátor a sledovalo by se to pomocí klasické televize, nebo jestli máte společný internet, tak pomocí ip protokolu v každém počítači v domě, případně obojím. Venkovní kamery bych přidělal tak vysoko, aby se na ně dalo dostat jen ze žebříku a ve sklepech a na chodbách je dát pod strop tak, aby případný škůdce byl natočen při každém pokusu kameře ublížit, to je-aby se pohledu kamery nešlo vyhnout. Nějaké zajištění proti ukradení by se samozřejmě hodilo. Zajistěte nějaké společné finanční krytí a jistě se v domě najde někdo šikovný, kdo ten systém do domu pořídí a namontuje.
Jo a ta kamerka BRINNO je opravdu jen jako náhrada za klasické dveřní kukátko a sleduje se tím prostor před domovními dveřmi. Já jsem ji namontoval k rodičům hlavně kvůli tchýni, která je jak malé pivo a do kukátka nevidí, protože je vysoko. Takhle zmáčkne čudl, vidí kdo je přede dveřmi, může si ho dalším stikem tlačítka přiblížit a zároveň se obraz nahrává na mikrosd kartu.
1 0
Alexander Repčík Alexander Repčík
urcite sa da pouzit PC ktore uz mate - podla tej prilohy tam bude potrebne doinstalovat niejaku distribuciu linuxu co pre kazdeho ITckara nemoze byt ziaden problem...no ak si precitas celu diskusiu dozvies sa ze namiesto PC je vhodnejsi rekorder ktory ziadnu instalaciu nepotrebuje /v prilohe sa pise ze instalacia linuxu - 80€/ ktory navyse stoji menej ako samotny novy pc + hdd...ja som nasiel rekorder za 130€ aj s diskom co robi rozdiel 170€ ked spocitam pc+linux+hdd...a stojim si aj za tym ze tieto kamery tp-link sa vyslovene nehodia na verejne priestory preco racej nepouzit kameru na to urcenu? ceny su priblizne rovnake

celkovo si myslim ze tieto firmy na tom maju fakt velke marze...
ak ale samoinstalacia sa neda pouzit pre dokazovanie tak potom zrejme firmam treba platit tie velke sumy...nic ine neostava...

skusil by som ale poziadat firmu o instalaciu s videorekorderom cenu by ti teoreticky ponukli tu istu ale mala by si zaznam na rekorderi + kedze ide o IP kamery si obraz mozes urcite pozriet aj doma cez PC

vie mi niekto povedat ci naozaj je nutne mat system instalovany certifikovanou firmou aby som zaznam mohol dolozit policii ako dokaz v pripade npr lupeze?
ak ano ako ziskam takyto certifikat ako zivnostnik zaoberajuci sa pocitacovymi sluzbami?
1 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Alexander Repčík Pozri príspevok

vie mi niekto povedat ci naozaj je nutne mat system instalovany certifikovanou firmou aby som zaznam mohol dolozit policii ako dokaz v pripade npr lupeze?
ak ano ako ziskam takyto certifikat ako zivnostnik zaoberajuci sa pocitacovymi sluzbami?
Ono tie zakony sa casto menia. Njlepsie je spojit sa s nejakou firmou ktora ma taku cinnosti a oni vedia ovedat ci je alebo nie je na to potrebna licencia. Na zabezecovacku je treba ale ci sa tam teraz pocitaju aj kamerove systemy tak to neviem. co sa tyka poistovne, tie vyzaduju certifikat a co sa tyka sudneho dokazovania, to je vo hviezdach. Niekedy staci zaznam aj amatersky a niekedy nepomoze ani zaznam profesionalny. Dokonca sa moze stat, ze das zaznam a nie ze ti to nepomoze ale sa obrati proti tebe. Je ale iste, ze zaznam nesmie byt starsi ako 48 hodin, inak je nepouzitelny. Takze zazam musia prevzdiat a zaevidovat organy cinne v trestnom konani vcas. NO a ked zaznam poskytnes mediam, moze byt z toho hovadny pruser... A posledne, objekt, ktory je strazeny kamerovym systemom tak musi byt viditelne oznaceny ze je monitorovany. Ked tam nie je oznacenie tak cely zaznam ti je na jednu vec... hovori sa tomu pečko
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať