Zavrieť

Porady

aké dojčenské mlieko?

Prosím za kamarátku všetky maminy, ktoré nemohli dojčiť, že kto im poradil konkrétnu dojčenskú výživu (ako je napríklad BEBA, ...a pod.) Bol to lekár ešte v pôrodnici alebo to bol niekto známy?
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja nie, ja len originál, čerstvé
Chobot Pozri príspevok
A tak trošku mimo témy...

Chutnali ste už niekto mrazené materské mlieko?
môžem ponúknuť obe možnosti.
odber aj ihneď.
Zn: Odsávačku mám, aj mrazničku aj poriadneho prísavníka synčeka, takže prídel istý .
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Leni, prajem veľa trpezlivosti, aby vám to spolu čo najdlhšie vydržalo, ako som písala, mne to s malou trvalo 2,5roka a to nedobrovoľne sa ukončilo pre zdrav. problémy moje, ale drobec je vo vynikajúcej forme (klopklop) nepoznáme bežné choroby, nie je pastózna- čo od umelého mliečka celkom nie je zaručené- veď je to LEN náhrada prirodzeného....
ešte raz držím palce a nech vám to vydrží čo najdlhšie.... najčastejšie zlyhajú mamičky ( ale výhody to má neuveriteľné!!!!)
a tiež súhlasím najlepšia odsávačka je dieťa samé, inak sa znižuje tvorba
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja sa veľmi teším, že malý má veľký záujem o mliečko. Za týždeň má rok, ale ja kojím dosť často, aj 6x za 24hodín, kojím aj v noci, síce pridávam aj príkrmy 3xdenne, ale s ťažkým bojom. Práveže mne viacerí už hovoria, že by som ho už nemala toľko kojiť, ale obmedzovať ho. Že na moje zdravie už to nie je dobré, (hrozil mi 8x zápal prsníka, bol upchatý mliekovod, o rankách nehovorím) aj keď pre neho robím len to najlepšie. Napriek všetkému ho chcem kojiť aj naďalej.
V mrazničke mám 30 pohárikov, komu nalejem?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

lenkak Pozri príspevok
môžem ponúknuť obe možnosti.
odber aj ihneď.
Zn: Odsávačku mám, aj mrazničku aj poriadneho prísavníka synčeka, takže prídel istý .
hmhm, pekná ponuka, na uváženie a tá odsávačka nemusí byť, je to zbytočnosť- originál jedine z originálu...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Leni, dobrá rada- rob to , čo je dobré - tak to cítiš ty a tvoje dieťatko, moja Aless tá bola plne kojená do 1roka a 4 mesiacov- naozaj nezjedla úplne nič - ani nechcela, len materské mliečko, nechudla - práve naopak a nič jej nebolo, tak som to nechala tak. Ona je májová a jesť - ale len obed ako príkrm začala až v októbri ( v máji mala rok), nemyslím si , že tým o niečo prišla ( potom to už išlo ľahšie, keď už všetko jedla aj tak som ju ešte 3x kojila( ona by aj viac, ale ja som jej tak určila )). Aj dnes keď o mesiac oslávi 3 roky vie si všetko regulovať nielen množstvo jedla ale aj sladkostí- vie ich aj odmietnuť. Je mäsový typ
Inak napr. nezniesla banán (napínal ju rovnako ako zemiaky) ( tie nemá rada doteraz- prílohu radšej ryžu a cestoviny) , mäsko radšej tvrdšieho typu ( hovädzie, morčiacie radšej ako kuracie), má rada ryby, ale dodnes jej nechutia jedlá, ktoré väčšina detí má rada ( ryžový nákyp, žemľovka, ovocné guľky, granadír....).
A vo všeobecnosti preferuje zeleninu pred ovocím ( radšej špenát ako jablko) z ovocia má najradšej hrušky a marhule ( broskyne nie).
Počúvaj seba a svoje dieťa a nie iných.... vždy ti to pomôže lepšie sa rozhodnúť
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
aj Martinko by viac cecal, veď je horší ako vysávač - pricucne a nepustí.

Čo sa týka príkrmu, to je jedno čo mu dám, prvá lyžička je boj, a potom zje všetko, troška protestuje, ale stačí ho zabaviť. Len nesmú byť hrčky, pekne cez sitko prepasírované. Ale keby som mu ponúkla prsník, ten ešte nedmietol. Kedykoľvek a kdekoľvek.
Samozrejme, že počúvam seba, práve preto som vydržala,
ale počúvam aj názory ostatných, aspoň sa utvrdím, že nerobím nič zlé.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Stanislav 1975 Pozri príspevok
hmhm, pekná ponuka, na uváženie a tá odsávačka nemusí byť, je to zbytočnosť- originál jedine z originálu...
toto vraví aj môj muž konečne vyhral boj s našou malou, ktorá si na ne nárokovala , že ťoťo moje
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Bionda Pozri príspevok
toto vraví aj môj muž konečne vyhral boj s našou malou, ktorá si na ne nárokovala , že ťoťo moje
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

lenkak Pozri príspevok

a nehryzieš?
ee, pekne jemne...
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

Mňa mama kojila do troch rokov a vlastne mi to zostalo dodnes. A akosi mi je jedno, že to nieje mama, ale manželka. Čo sa za mlada naučíš..................chutí veľmi dlho
Naposledy upravil kero64 : 04.04.09 at 18:25
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Presviedčať nemusí...Stačí, ak dáte prečítať príspevky vašim polovičkám a máte zaracha na Poradu
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
alla66
to by som netvrdila, sranda musí byť.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

lenkak Pozri príspevok
stači keď presvedčíš môjho manžela.
Aj synčekovi povedal, že mamičkine prsníky si môže len požičiavať.
A načo presviedčať tvojho manžela??? Musí všetko vedieť?
Nemusí...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

lenkak Pozri príspevok
alla66
to by som netvrdila, sranda musí byť.
Presne tak-aj keby chleba nebolo...



...budú rohlíky
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

alla66 Pozri príspevok
Presviedčať nemusí...Stačí, ak dáte prečítať príspevky vašim polovičkám a máte zaracha na Poradu
Jaaaj, však aj tak tu na porade chýba medzi poradami niečo také ako napr. períčko, alebo láskanie...


Richard, kde si??? Vieš to nejako zariadiť?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Stanislav 1975 Pozri príspevok
A načo presviedčať tvojho manžela??? Musí všetko vedieť?
Nemusí...
musí, náhodou by som sa preriekla.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
A načo presviedčať tvojho manžela??? Musí všetko vedieť?
Nemusí...
Tebe sa píše, keď tvoje príspevky číta tvoja manželka, ktorá je tu tiež zaregistrovaná. Ale ako sa zachová manžel lenkak to ťa netrápi?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Never tomu, že s odsávačkou by dovolil....Každý chlap tvrdí, že nie je žiarlivý, ale ak by Ťa prichytil s cudzím mužom i s odsávačkou...tak to by určite nerozdýchal a nesmial sa....
0 0
zuwo111 zuwo111

zuwo111 je offline (nepripojený) zuwo111

Stanislav, veď OK, len ma to tak naštartovalo, sama som bola prekvapená.
Ale stojím si za tým čo som napísala. Všetkým kojacim mamám prajem veľa úspechov - nech zabojujú pri problémoch, stojí to za to. A nekojacim tiež všetko dobré, veď dobrá mama nie je len o mliečku, no nie ?
0 0
zuwo111 zuwo111

zuwo111 je offline (nepripojený) zuwo111

Nebolo škoda, to len alla to asi berie príliš vážne a má rýpavú náladu.
Veď je tvoje, tak ponúkaj komu chceš
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať