Zavrieť

Porady

Daň z príjmu

Z hospodarskeho vysledku vykazaneho k 31.12.2003 sme povinni na zaklde rozhodnutia valneho zhromazdenia vyplatit dividendy akcionarom - zamestnacom(na uzemi SR).Vyplatu zdanime 19 % preddavkovou danou a kazdy akcionar si musi podat danove priznanie za rok 2004 alebo je tato dan uz vysporiadana, alebo tieto prijmy budu vyplatene v celkovej vyske a dan si vysporiadaju v marci 2005?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Zdaníte preddavkovou daňou 19 % a akcionári si musia podať daňové priznanie za ten rok v ktorom im ich vyplatíte.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Pre Viera J - myslím si, že bude nové daňové priznanie. Doteraz by tam neboli tieto príjmy uvedené, lebo by bola zrazená zrážková daň.

    Pre Majku - obchodný zákonník napr. § 178

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Keďže ide o rozdelenie zisku za rok 2003, tak takýto príjem ešte nie je oslobodený od dane.

    Podľa § 52 odsek 24, 2.veta (zákon č.595/2003 v aktuálnom! znení)

    Ak podiel na zisku vykázanom za zdaňovacie obdobia do 31. decembra 2003 plynie od 1. apríla 2004 daňovníkovi s obmedzenou daňovou povinnosťou, je príjmom zo zdroja na území Slovenskej republiky zdaňovaným daňou vyberanou zrážkou (§ 43)...

    Opravené 15.7.2004:
    Vaši daňovníci - akcionári, sú pravdepodobne daňovníci s neobmedzenou daňovou povinnosťou (viď § 2 zákona), preto daň vyberaná zrážkou SA ICH NETÝKA. Podiely na zisku im teda vyplatíte bez zrazenia akejkoľvek dane.

    Títo daňovníci budú musieť podať daňové priznanie, viď § 32 odsek 1. Ak by ich celkový zdaniteľný príjem za rok 2004 bol menší ako 40416 Sk, v takom prípade daňové priznanie podávať nemusia.
    Naposledy upravil Jozef Mihál : 15.07.04 at 05:54 Dôvod: Oprava na základe príspevku Mariana

    Marian je offline (nepripojený) Marian

    Marian
    Otázka znela, či preddavkovo zraziť alebo nie.
    Z predošlého som nepostrehol jednoznačnú odpoveď.
    Myslím, že v popise prípadu ide o daňovníkov s neobmedzenou daňovou povinnosťou. Mám za to,
    že preddavkovo sa nič zrážať nebude. Dividenda
    sa vyplatí brutto a každý akcionár (spoločník)
    podá za rok 2004 DP.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    tak ako to skutocne je s tym vyplacanim dividend. prosim napiste mi priklad. mam trebars 1 000 000.- akcionari su traja rovnakym podielom. ako to zdanim alebo ako im vyplatim.
    dik moc z radu.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Majka, pán Mihál a Marian to vysvetlili. Pozri vyššie (alebo nižšie, podľa toho ako máš nastavené zobrazovanie príspevkov )
    Takže akcionárom vyplatíš, každému po 333.333.333,30 a každý akcionár podá DP.

    Jarka je offline (nepripojený) Jarka

    Jarka
    Mala by som otázku do ktorého riadku Daňového priznania k dani z prijmov FO, typ B sa hore uvedené dividendy majú uviesť./dividendy vyplatené zo zisku r.2003/. Pozerala som si DP a neviem kam tento prijem vpisať.
    Chcem to uviesť do ODDIEL VIII. Tabuľka č. 3 prehľad príjmov podľa §8 do riadku 10, ale vôbec som si nie istá či je to správne.
    Ďakujem za všetky odpovede.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.