Zavrieť

Porady

Osie hniezdo - ako mu zabrániť

Dnes som spozoroval zvýšený výskyt ôs v jednom kúte pri humne, poniže strechy. Pôjd je voľný, žiadne izolácie, iba krov a škridla, samozrejme množstvo špár kade sa môže hmyz (keby len ten) dostať dovnútra.
Vyšiel som na pôjd, tam to už riadne hučalo. Ale nespozoroval som žiadne miesto kam by sa osy už masovo pchali, takisto zvonku - všetko nasvedčuje tomu že zatiaľ sú to prieskumníci a hľadajú vhodné miesto na svoj developerský projekt. Existuje spôsob ako zabrániť osám vybudovať si hniezdo? Nejaká chémia, pachy, feromóny, neviem - poraďte. Ďakujem!
Usporiadat
motylik_12 motylik_12

motylik_12 je offline (nepripojený) motylik_12

my mame osie hniezdo v skleniku v zahrade, uz druhy rok. Minuly rok sme ich odtial zlikvidovali, ale na jar sa vratili opat a spravili si hned dve hniezda.. nastastie nemam alergiu, ale respekt mam velky.. viete poradit ako sa ich zbavit? chemikalie nechcem pouzivat... Dakujem za rady
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ja mám nad balkonom takú striešku a tam sa skladujú tieto hnusoby osie, tak som včera v noci dala na dlhú palicu taký hrubší pás polystyrenu,zapálila a vydymyla som ich...už som to raz tak urobila a bol pokoj,trvá to dlhšie,kým čmudí, ale tiež si inak neviem poradiť...
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

TomasHC Pozri príspevok
Nalial som im asi 2 dcl toho "šampióna" na hniezdo, ráno bol o poznanie menší ruch okolo vchodu, teda takmer žiadny. Tam som im to dnes zaduploval - RAID proti osám, sprej s tryskou čo dostrekne pár metrov. S rúčkou metly som urobil hlbokú dieru do hniezda a nastriekal som im to tam celé (3 dcl). Uvidíme čo to spraví...
Tento postup zabral, hniezdo mŕtve, nikde ani osa
0 0
Mošmi13 Mošmi13

Mošmi13 je offline (nepripojený) Mošmi13

Proti osiam sú dobré rozne chemické srandy . =D Jeden čas sme mali problémy s osami na povale , tak sme kupili nejaký roztok ( bol drahý jak hovado ) ten sa trocha zriedil s vodou a postriekali sa ním osie hniezda. Ten roztok bol dost silný , lebo osy do cca 1a pol min boli K.O. a keby som nemal respirátor možno by som aj ja bol . Odvtedy máme s nimi pokoj . =D
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Gapo Pozri príspevok
Ja by som na osy metlou ani ničím takým podobným neišiel, raz som kopal v záhrade a zakopol som do zemného hniezda, veru som netušil, že viem ešte tak dobre utekať, aj tak ma tri pichli do zátylku a hlavy. S pomsty som ich vypálil, lieh a zápalka. Takže postrek alebo hasiči.
ja som mala včera podobný zážitok, vyžínala som trávu a tiež ma tri dostali.

prečítala som si všetky príspevky, u mňa je ten rozdiel, že osie hniezdo je v zemi, netuším aké je veľké a ani kde presne je, pretože keď sa na mňa vyrútili, len som si približne označila miesto palicou a vyžatiu trávy v okruhu 1m som sa vyhla
čo mi poradíte?
pomaly vyhľadať hniezdo, a zapáliť niektorým zo spomenutých spôsobov? (naviac sa mi pozdáva polystyrén na dlhej palici)
ako také hniezdo v zemi vlastne vyzerá?
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Mne sa raz podarilo osie hniezdo rozhrabnúť, keď sa sušilo seno. Kúúúrnik, ja som vyštartovala...no dve ma aj tak dostihli. Toto v zemi sme nijako nevyriešili, no keď sa nájde nejaké na povale, muž ho likviduje hasiacim prístrojom.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

pavol54 Pozri príspevok
Ak je osie hniezdo nedočiahnuteľné, tak neviem prečo ho aj s osami ničiť, skôr treba prijímať opatrenia aby sladké ovocie a jeho zbytky neboli voľne dostupné, treba ich včas kompostovať, netreba sa v jej prítomnosti zbytočne oháňať to ich len vydráždi ak neviete osa je po vtákoch jedným z najväších likvidátorov lariev chrobákov, ak však majú dostatok sladkej potravy tak asi na tie larvy kašlú.

Konečne že sa niekto ôs aj zastal.
Vážení veď už sme si zlikvidovali včely a teraz sú na rade osy, čmeliaky a sršne? Tohto roku som nevidela ešte včelu. Tuje pri bazénoch a neobrábané polia asi len ťažko rozkvitnú (a pri tom mi je záhadou odkiaľ sa berie toľko druhov medu v obchodoch).
Samozrejme že je teraz s nimi problematické žiť ale o rok tak ako píše pavol54 tu budú témy na likvidáciu chrobákov. A ešte z dovozu, pretože čím ďalej tým viac ľudia pestujú zahraničné kvetiny a majú v paži že za nimi sa sťahujú k nám aj zahraniční chrobáci.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Chrobáky sa k nám dostávajú vďaka globalizácii, rovnako ako aj iný plevel... Ľudia si ich nenosia a nekupujúsami. Jednoducho preletia. AK tu nemajú predátorov rozmnožia sa a robia nám potomproblémy.
Na osi sa mi najlepšie osvedčilo počkať do večera, kým sa zotmie. Osi sú pomerne mierumilovné a strážia si hniezdo menej agresívne než včely. Ak sa nebudete agresívne správať nemali by vás poštípať. Osy nalietajú domov, do hniezda. Potom vziať palicu omotať látkou napustenou napríklad benzínom či alkopholom, ten menej čmudí. Vznikne akási fakla. Celé hniezdo je horľavé. Postačí podržať faklu pod hniezdom až dokiaľ nezhorí celé aj s osami vo vnútry. Nie je to možno humánne, ale je to účinné. Robil som to už mnohokrát. Nikdy ma osi pritom neuštipli,pretože si nevedia spojiť mňa a oheň. Oheň je prirodzený živel ktorý existuje aj v prírode. Osi sa snažia uletieť a nemyslia pritom na útok. Preto treba stáť z boku nie priamo pod hniezdom. Ak sa to urobí dobre, nezostane ani jedna osa. Ak zabijete královnú, hniezdo neprežije ale ak nezhoria všetky osi, tie čo prežili sa budú vracať. Niekedy popadajú popálené osi a ešte žijú, tak ich treba rozmliaždiť aby sa chúďatká netrápili.
Zároveň však chcem povedať, že osi sú užitočné a patria do prírody a nemám radosť ak ich musím zničiť, fakt ale je, že napríklad na balkóne niesú vítané...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

škoda, že som to nevidela pre tromi týždňami .. ale poradila som si použila som najlacnejší poľský DIX..
len pre info - na balkóne v drevenej skrini sme objavili osie hniezdo - ale bolo to až pri strope (a aj pekne to vyzeralo) - tak sme nejako odkladali riešenie .. no a potom dokvitli sršne - zlikvidovali osy a nalietavali na to hniezdo - tak som ich sprejovala tým Dixom (že "kolty proklatě nízko") - nešli našťastie vôbec na mňa (predsa len určitú vzdialenosť som si držala) - no ale trvalo to dva dni - stále sa vracali (ten sršeň aj celý napenený ešte kľudne lietal )
Naposledy upravil arizona : 21.08.12 at 21:15 Dôvod: vymazanie reklamy z citacie
0 0
Patrik17 Patrik17

Patrik17 je offline (nepripojený) Patrik17

Ja používam takýto sprej proti osám a sršňom - Effect - http://www.agrona.sk/effect-aerosol-...a-srsnom-750ml . Kúpil som ho za 8 €, ľahko sa s ním manipuluje a hmyz sa už nevráti.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať