Zavrieť

Porady

Predaj zlata podľa nového zákona DPH

Dobrý deň, prosím Vás, sú moje úvahy správne?

Ak sme firma, ktorá nakupuje zlato z tretích krajín za účelom ďalšieho predaja, tak sa nás dotýka ja zmena zákona o DPH od 01.04.2009 a to takýmto spôsobom.

1, Ak nakupujeme zlato z tretích krajín, tak sa nemení nič, zlato ako tovar preclíme, zaplatíme colný výmer s uvedenou čiastkou cla a DPH, a zaplatené DPH z colného výmeru si odpočítame v daňovom priznaní.

2, Máme maloobchodné predajne zlata, tiež sa nič nemení, zákazník príde, kúpi zlatý šperk mi mu dáme bloček z ERP, na ktorom je základ dane + DPH.

3, Máme obchodných manažérov, ktorí predávajú zlato ďalším firmám a tu je pre nás podstatná zmena. Keďže od 01.04.2009 je zmena zákona, tak firmám budeme fakturovať predaj zlata bez DPH s uvedením informácie, že osobou povinnosť platiť daň je osoba, ktorej je tovar alebo služba dodaná. A odberateľ si uplatní spôsob tzv. samozdanenia, podobne ako u zahraničných faktúr.

Mám pravdu?
A čo so striebrom a oceľovými šperkami? Podobne predávať a fakturovať ako doteraz s DPH?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

    ivana184
    Po konzultácií s metodičkou DÚ sme dospeli k záveru, že nás sa to netýka, pretože predávame hotové šperky, nie polotovar ani surovinu. Takže pracujeme po starom.

    Predaj zlata podľa nového zákona DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.