Zavrieť

Porady

Fľaky po praní bielizne v pračke

Prosim, nevie mi niekto poradit, ci nema nahodou skusenost, v decembri uplynuli 2 roky, ako sme kupovali pracku (typ Electrolux Intuition - EWT 13120 W), po oprati bielizne mi ostavaju na bielych veciach a veciach svetlej farby svetlo-kavove flaky - cele mapy, ktore sa uz nedaju odprat, uz som z toho zufala, pretoze pracka ma 2 roky, reklamacia uz neprichadza do uvahy, najprv som si myslela, ze problem je v avivazi, ale vystriedala som viacero znaciek, a tie flaky sa objavuju stale. Dokonca som skusala prat aj bez pouzitia avivaze, nepomohlo to. Pradlo je po oprati doslova znehodnotene (takto som prisla uz o par oblubenych kusov oblecenia), uz sa bojim aj nieco svetle v tej pracke oprat.
Nevie niekto pomoct, poradit, co s tym, pripadne z coho to moze byt? Ja som uz zufala.
Dakujem vopred!
Usporiadat
Ľudenka Ľudenka

Ľudenka je offline (nepripojený) Ľudenka

Kúpili sme novú pračku elektrolux a tiež mi znehodnotilo takmer všetko prádlo pre malú- hnedé akoby olejové škvrny, pri dlhšom uskladnení v skrini na kope smrdí po staršom oleji. Na detské prádlo používam Lovelu 1 rok a ostatne periem v Persile už niekolko rokov a ešte sa mi to nestalo. Bola v servise, práčka je bez závad a údajne to robí prášok a aviváž?!!, ktorý používam už dlhšiu dobu a aviváž na detské prádlo nepoužívam. Jediné čo som vymenila je voda a práčka -sťahovali sme sa, tak tomu neverím! Tie škvrny nejde ničím odstrániť. Ešte dúfam, že sa ten bubon dostatočne nestihol vyčistiť od vazeliny z výroby, teraz periem 1x od servisu, tak uvidíme. Ďalšia možnosť je železitá voda ako písala dida2- to nosíš vodu z lesa a leješ do práčky, sleduješ ju a pri každom plákani nalievaš tiež vodu z lesa? Můžem poprosiř paninku ak si pamataš názov toho prášku a ako sa volá najlepši odstranovač škvrn, ktorým to pustilo?
0 0
Chiquilla Nikki Chiquilla Nikki

Chiquilla Nikki je offline (nepripojený) Chiquilla Nikki

Patinka, prosim ta ako sa vola ten najlepsi odstranovac skvrn?
0 0
soson soson

soson je offline (nepripojený) soson

dobry den, robilo nam to na starej pracke v petrzalke, prestahovali sme sa a robilo to zasa. kupili sme novu whirlpool, zasa to robilo, vratili sme a zobrali AEG, zasa to robilo. Dvaja opravari tiez tvrdili, ze avivaz, ale mi avivaz nedavame. Potom vraveli, ze davame vela prasku - nedavame (kamarat spominal, ze dava 2x ako je predpisane, lebo ho chce minut a kupit tablety, problem nema). Vymenili sme aj tekuty ariel za praskovy persil a je to este horsie.... sme zufali
0 0
Eglantine Eglantine

Eglantine je offline (nepripojený) Eglantine

<p>&lt;p&gt;Ja už takmer sedem rokov (od 4/012) periem v prášku Lovela a aviváž nepoužívam. Práčka je zn. Thompson, mám ju cca od roku 2000, čiže už 18 rokov? :-O &lt;br&gt;&lt;/p&gt;&lt;p&gt;Prádlo vždy najprv namáčam na pár hodín v tekutej Lovele a následne periem v práškovej. Tmavé na 40 a biele na 60 (priemerne pre vašu predstavu asi každú tretiu-štvrtú pračku robím na 60 stupňov). Voda je stredne tvrdá až tvrdá (BA). Namiesto bežnej aviváže dávam (stále od 4/2012) trocha octu s pár kvapkami esenciálneho oleja. Donedávna som vždy do každého prádla pridávala aj 1 PL sódy bikarbóny. Ale keďže údajne tá vodu nezmäkčuje, ale len pracia sóda, tak som ju prestala používať. S&lt;br&gt;&lt;/p&gt;&lt;p&gt;Napriek všetkým vyššie uvedeným opatreniam zrejme tie isté fľaky - svetlohnedé/hrdzavé fľaky (ako keby fľaky od broskýň, ktoré sa zaprali) sa mi začali robiť asi pred štvrť rokom. Následne nejdú nijako oprať - ani jadrovým mydlom, ani práškom, ani odstraňovačom škvŕn! :-((( Mám teda ten istý problém ako vy ostatní, ale zaručujem vám, že to avivážou nie je, lebo ju sedem rokov nepoužívam, nemôže to byť ani tekutými práškami-gélmi, lebo tie používam len veľmi veľmi zriedka, a v mojom prípade to nie je ani hrdzavou vodou, lebo takú nemávam. "Bordel" v práčke by som tiež nemala mať keďže do každého prania dávam ocot. Tak čím to môže byť? :-/&lt;/p&gt;<br></p>
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať