Zavrieť

Porady

Precenenie vlastných výrobkov na sklade

Chcela by som poradiť precenili sme vlastné výrobky na sklade na základe vlastných nákladov čiže ceny sme navyšili,kde mám zaučtovať ten rozdiel z precenenia ktorý mi vznikol. Učtujeme v podvojnom učtovníctve a zásoby učtujeme spôsobom A.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Oceňovanie výrobkov sa robí na základe 22/5 v skutočnej výške alebo na úrovni vlastných nákladov. Oceňovanie sa môže v priebehu obdobia prehodnotiť, ak sa zmení nejaký parameter, napr. zvýši sa cena energie......

    Ale preceniť zásoby-výrobky, kt. majú skladovú cenu 100 € na 120 €.

    Mohli by sme hovoriť o opačnom postupe o znížení

    Odpoveď je jednoduchá, zvýši sa predajná cena:
    - výdaj zo skladu v pôvodnej sladovej cene: 613/123 100 €, predaj: 311/601



    Poznámka:
    Poznám zásadu verného zobrazenia, napr. správne oceňovanie.

    j.u.l.i.a je offline (nepripojený) j.u.l.i.a

    obyčajný človiečik, ktorý sa v práci veľmi snaží aj keď je to niekedy veľmi ťažké:) ...viac j.u.l.i.a
    Ja by som sa chcela spýtať niečo podobné. Urobila som kalkuláciu výrobných nákladov výrobkov, ktoré vyrábame a náklady na 1 vyrobený kus sa líšia od nákladov, ktorými som doteraz oceňovala v skladovej evidencii.
    Preto teraz za apríl už chcem použiť nové vnútropodnikové ceny. Ale neviem ako na to. Najskôr som urobila zmenu cien zostatkov na sklade, potom príjem na sklad (výroba za apríl) 123/613 ale ako spravím výdaj zo skladu (predaj) výrobkov 613/123? Skladovú cenu pre výdaj mi program urobil ako priemer medzi starou sklad. cenou a novou. Len neviem, či je to správne. Nemá byť aj výdaj v nových aprílových skladových cenách?
    Učtujem v JU. predávam tovar v predajni. nakolko kríza tak zasiahla ze málo predávam tovaru. niektorí aj pod nákupnu cenu. Môže sa to? a ako to účtovať_

    Precenenie vlastných výrobkov na sklade

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.