Zavrieť

Porady

Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Topas Pozri príspevok
Včera som piekla prvýkrát http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=36618 a musím odporučiť. Manžel povedal, že toto je z kysnutého najlepšie. Hrozienka som namočila do rumu a ešte som cesto, pred tým ako som ho dala do rúry, pokvapkala rumom.
A prečo toho rumu nedávaš do koláčov častejšie?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Topas Pozri príspevok
Včera som piekla prvýkrát http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=36618 a musím odporučiť. Manžel povedal, že toto je z kysnutého najlepšie. Hrozienka som namočila do rumu a ešte som cesto, pred tým ako som ho dala do rúry, pokvapkala rumom.
ja vždy len slintám, ja max tak bublaninu-bábofku...nemám na toto to správne "básnické črevo"...ale ked kolega príde po voľne z domu...tak vždy mama niečo napečie a ja som ako také havado pažravé.... všecko by som...aj by som si za muža....ked mama tak bombovo pečie...ale asi ma nekce
0 0
Topas Topas

Topas je offline (nepripojený) Topas

Tweety Pozri príspevok
A prečo toho rumu nedávaš do koláčov častejšie?
Do niektorých dávam. Asi to nebolo iba tým rumom, teda aspoň dúfam.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Ak si ešte nepiekla ten koláč, tak môžeš dať do tej kakaovej plnky ešte aj BB puding, pokapkať trocha mliekom. Puding trocha naberie na seba tú vlhkosť a možno koláč potom nepraskne, ja to robím tak.
3 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Tweety Pozri príspevok
Lujzi a nedáš si z mandarinkového tiramisu?
Dievčence tak toto je naozaj naschvál...:-) Vy nepriberiete, tak ponúkate také dobrotky....:-))))
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

terezamaria Pozri príspevok
Dievčence tak toto je naozaj naschvál...:-) Vy nepriberiete, tak ponúkate také dobrotky....:-))))
No, to si fakt trafila, priberáme, nemaj obavy, ale aby si aj Ty Terezka, tak kúsok pošlem aj Tebe. Dobrú chuť.
1 0
Topas Topas

Topas je offline (nepripojený) Topas

lujza.j Pozri príspevok
ja vždy len slintám, ja max tak bublaninu-bábofku...nemám na toto to správne "básnické črevo"...ale ked kolega príde po voľne z domu...tak vždy mama niečo napečie a ja som ako také havado pažravé.... všecko by som...aj by som si za muža....ked mama tak bombovo pečie...ale asi ma nekce
Na kysnuté cesto mám pekárničku. Bez nej by som asi kysnuté nerobila, aspoň nie tak často. Ušetrí čas aj robotu.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tweety Pozri príspevok
Lujzi a nedáš si z mandarinkového tiramisu?
provokatééérka
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Topas Pozri príspevok
Na kysnuté cesto mám pekárničku. Bez nej by som asi kysnuté nerobila, aspoň nie tak často. Ušetrí čas aj robotu.
ja iba ne chleba....
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Marína Pozri príspevok
Vrele doporučujem prečítať celý recept. Kto nemá dobrú náladu, zaručene sa mu zlepší z Radujem še, kec kus pukne a vycika z neho kakavo. Podľa mojho receptu pukne furt!
nie len recept ale aj komenty:

"no ta kec ci pukne kolačok ta še ci vydaril..... "

0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

lujza.j Pozri príspevok
ja iba ne chleba....
luji, tak skus aj kysnuty kolacik ... vyber si cesto na pol kila muky, nechaj vymiesit a vykysnut v pekarni a potom len rozvalkaj napln, zaroluj a daj do pekarne ... aj dva zaviny zahnute do pismena U ... daj piect na hodinu .... budes mat pekny 4x slimakovy kolacik
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

1Dara Pozri príspevok
luji, tak skus aj kysnuty kolacik ... vyber si cesto na pol kila muky, nechaj vymiesit a vykysnut v pekarni a potom len rozvalkaj napln, zaroluj a daj do pekarne ... aj dva zaviny zahnute do pismena U ... daj piect na hodinu .... budes mat pekny 4x slimakovy kolacik
no asi to niekedy skúsim..dakujem
1 0
pohodička pohodička

pohodička je offline (nepripojený) pohodička

Topas Pozri príspevok
Na kysnuté cesto mám pekárničku. Bez nej by som asi kysnuté nerobila, aspoň nie tak často. Ušetrí čas aj robotu.
Toto je aj môj prípad, bez pekárničky si to už ani neviem predstaviť. Ja používam tento recept: Do pekráničky dám 4 lyžice kryštál. cukru, nato 1 balíček droždia (42 g), 6 dcl vlažného mlieka, 2 vajcia, 2 dcl oleja-trošku nechám podkysnúť a pokračujem 3 lyžicami sušeného mlieka, 1 kg polohrubej výb. múky, 1 prášok do pečiva, 1 čaj. lyžičku soli a podľa toho, čo pečiem použijem aj vanilk. cukor. Po vykysnutí používam na knedle, záviny, buchty pečené i varené, naše vychodniarske bobaľky, dukátové buchtičky, atď. Plnky na záviny: orechová-rozvalkané cesto pokvapkám olejom a posypem orechami, ktoré zmiešan s prášk. cukrom, popritlačám rukom a znovu jemne pokvapkám olejom/ maková - mak pomeliem spolu s kryšt. cukrom na kávovom mlynčeku a pokračujem takisto ako pri orechoch/ kakaová plnka - kakao zmiešam s prášk. cukrom, cesto polejem olejom (pozor nie blízko k okrajom), posypem suchou plnkou, lyžicou popritláčam plnku a pokvapkám olejom. Po zavinutí potriem vajíčkom, popichám vidličkou a nechám 20 minút podkysnúť. Pečiem na 175 st.C vo vyhriatej rúre asi 20 min. - po vybratí prikryjem mokrou i suchou utierkou, aby poriadne zmäkli. Každému veľmi chutia. Z 1 kg múky urobím 4-5 závinov, podľa pekáča. Veľmi dobré sú jablkové a tvarohové buchty: plnka- do jabĺk alebo tvarohu dávam kryštál a škoricový cukor, do tvarohu niekedy aj vanilku a hrozienka.
3 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

1Dara Pozri príspevok
nie len recept ale aj komenty:

"no ta kec ci pukne kolačok ta še ci vydaril..... "

Dari, aj na ďalších jeho receptoch sa dá super zabaviť.
2 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Topas Pozri príspevok
Na kysnuté cesto mám pekárničku. Bez nej by som asi kysnuté nerobila, aspoň nie tak často. Ušetrí čas aj robotu.
pohodička Pozri príspevok
Toto je aj môj prípad, bez pekárničky si to už ani neviem predstaviť.
Dievčatá, v čom je lepšia pekárnička ako robot? To sa vážne pýtam. V robote mám vymiesené cesto v priebehu pár minút.
Tiež pečenie chleba, z pekárničky nikdy takú kôrku nebudem mať ako z pece, tiež tvar chleba vždy rovnaký.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Marína Pozri príspevok
Dievčatá, v čom je lepšia pekárnička ako robot? To sa vážne pýtam. V robote mám vymiesené cesto v priebehu pár minút.
Tiež pečenie chleba, z pekárničky nikdy takú kôrku nebudem mať ako z pece, tiež tvar chleba vždy rovnaký.
pekarnicka aj nahrieva ... das suroviny a o 3 hodiny vyberas chlieb ... vyklopis a nadobu utries - eto vsjo

ale je pravda, ze korka nie je taka ako z rury
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

lujza.j Pozri príspevok
ja vždy len slintám, ja max tak bublaninu-bábofku...nemám na toto to správne "básnické črevo"...ale ked kolega príde po voľne z domu...tak vždy mama niečo napečie a ja som ako také havado pažravé.... všecko by som...aj by som si za muža....ked mama tak bombovo pečie...ale asi ma nekce
Si sa ho opýtala či Ťa chce? Dnes je to moderné, už balia ženy mužov a nie ako kedysi - opačne. Dnes je už veľa vecí opačne
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Marína Pozri príspevok
Dievčatá, v čom je lepšia pekárnička ako robot? To sa vážne pýtam. V robote mám vymiesené cesto v priebehu pár minút.
Tiež pečenie chleba, z pekárničky nikdy takú kôrku nebudem mať ako z pece, tiež tvar chleba vždy rovnaký.
robot nemám....
a pre mňa -nešiku.....ideál...chcela je taký aký je.....môj ideál je tvoj chlebík
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

wagner Pozri príspevok
Si sa ho opýtala či Ťa chce? Dnes je to moderné, už balia ženy mužov a nie ako kedysi - opačne. Dnes je už veľa vecí opačne
ja som sa ho nepýtala.... vždy si robím prdel....auto nové kupoval keš....zlatu bankomat-kartu, bez záväzkov, bazén...ale inak malý jedovatý chlap...a samozrejme mladší
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

1Dara Pozri príspevok
pekarnicka aj nahrieva ... das suroviny a o 3 hodiny vyberas chlieb ... vyklopis a nadobu utries - eto vsjo

ale je pravda, ze korka nie je taka ako z rury
Tak ja neviem, Dari, nevesta pečie v pekárničke, mne sa nezdá, že by som ja viac ako pár minút s tým roboty mala. Kysne samo, pečie sa samo, jedine, že cesto musím pred pečením vytvarovať. S kváskovým mám o niečo viac roboty, ale to je už o inom.
Takže konštatujem, každý robí tak ako mu to najviac vyhovuje.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať