Zavrieť

Porady

Grécko dovolenka,vlastným autom alebo autobusom.?

Remeselník,stavbár.
Chcem sa spýtať na vaše skúsenosti hlavne či sa oplatí cestovať do Grécka na dovolenku vlastným autom.Poprípade ak máte niekto nejaký link alebo tel.č. na niekoho ,kto ponúka rezervácie apartmánov v Grécku.
Ďakujem.
Naposledy upravil arizona : 07.04.11 at 19:56
Usporiadat
monnica monnica

monnica je offline (nepripojený) monnica

greco Pozri príspevok
Kam a kedy idete na Thasos? Nakoľko aj my ideme s rodinou 13.7. do Potosu.
Ideme až neskôr 17. 08. Do Skala Rachoni, Hotel Pachis. To je na severe. Budeme ubytovaný v maličkých domčekoch priamo na pláži. Chcela som ubytovanie tochto typu a na juhu alebo inde už nič podobné nebolo. ale vraj je tam krásna pláž. Už sme na Thassose boli s manželom ešte za slobodna a veľmi sa nám páčilo tak si to ideme zopakovať aj s našou dcérkou. Predtým sme boli na Golden beach v Skala Panagii
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Žabinka Pozri príspevok
My sme mali min. rok mimoriadne vydarenú spiatočnú cestu z Grécka. Na gréckej hranici sme boli o 19,30 (v poslednom gréckom mestečku Polykastron sme si dali ako každoročne posledný gyros ), v Šahách sme boli ráno o 7,30. Policajti celou cestou žiadni, zápcha žiadna, na srbsko-maďarské hranice to máme už vyrátané tak, aby sme tam boli okolo 5,00 ráno, vtedy tam nie sú ešte tureckí premiestňovatelia. Kiež by každá cesta bola taká super .
No my sme mali cestu do grécka absolútne v pohode ,východ slnka som chytil zavčasu ráno nad Tesalonikami to bola paráda.Cesta späť bola až na mýtne brány pred Belehradom ok stály sme tam v kolone asi 3 hodiny.Odporúčanie nikdy nechodte do Belehradu v nedelu okolo 18:00.Na rozdiel od vás v Macedonsku bola doslova policajná polovka na turistov vracajúcich sa z Grécka už si to presne nepamätám na 200 km vzdialenosti asi 8-9 hliadok.Len som mal taký pocit možno sa mýlim ale oni buzerovali hlavne nesolovanov, keď som šiel do GR tak na hraniciach pri vstupe do Macedonska mi Colník povedal "dobrý deň druzja slovani" a bez kontroly ma poslal het.To samé v Srbsku policajti jeb..i všetko naokolo ale videl SK špz-ku tak ma pustil a to viem, že som šiel cez 100 na 40-ke.Prečo to som sa dozvedel až doma .Deň predtým hral na Slovane futbal nejaký klub z Belehradu a slovanisti tam rozprestreli transparent KOSOVO JE SRBSKO.
Momentálne som ešte nerozhodnutý kam presne pôjdeme ale asi na 90% Grécko autom.
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

220870 Pozri príspevok
No my sme mali cestu do grécka absolútne v pohode ,východ slnka som chytil zavčasu ráno nad Tesalonikami to bola paráda.Cesta späť bola až na mýtne brány pred Belehradom ok stály sme tam v kolone asi 3 hodiny.Odporúčanie nikdy nechodte do Belehradu v nedelu okolo 18:00.Na rozdiel od vás v Macedonsku bola doslova policajná polovka na turistov vracajúcich sa z Grécka už si to presne nepamätám na 200 km vzdialenosti asi 8-9 hliadok.Len som mal taký pocit možno sa mýlim ale oni buzerovali hlavne nesolovanov, keď som šiel do GR tak na hraniciach pri vstupe do Macedonska mi Colník povedal "dobrý deň druzja slovani" a bez kontroly ma poslal het.To samé v Srbsku policajti jeb..i všetko naokolo ale videl SK špz-ku tak ma pustil a to viem, že som šiel cez 100 na 40-ke.Prečo to som sa dozvedel až doma .Deň predtým hral na Slovane futbal nejaký klub z Belehradu a slovanisti tam rozprestreli transparent KOSOVO JE SRBSKO.
Momentálne som ešte nerozhodnutý kam presne pôjdeme ale asi na 90% Grécko autom.
Ten zápas mám v pamäti, muž vravel, že hádam Srbi vyhrávajú, nech nám nerozbijú auto , je riadny národovec . A ešte sa mi stala taká príhoda, prvú cestu do Grécka som si popísala poplatky na všetkých mýtniciach pekne zaradom, ďalšie razy som automaticky podľa rozpisu mužovi podávala jurášky s tým, nech s chlapíkom nediskutuje, podá a odchádzame, a práve pri minulej ceste nepamätám kde, ale mám poznačené , začal chlapík niečo mrmlať v rodnej reči, a vrátil myslím 50 centovku . Tak tento rok tam dám o 50 centov menej .
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja som nepochopil systém ako to vyberajú?Podľa čoho určujú že tento úsek toľko za tento toľko?A ako prídu na to koľko km som prešiel po danom úseku?
Naposledy upravil 220870 : 26.05.11 at 05:46
0 0
greco greco

greco je offline (nepripojený) greco

Na každý úsek majú jednotnú tarifu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
greco Pozri príspevok
Na každý úsek majú jednotnú tarifu.
kilometer aj 75 kilometer za rovnakú sadzbu?
0 0
greco greco

greco je offline (nepripojený) greco

220870 Pozri príspevok
kilometer aj 75 kilometer za rovnakú sadzbu?
Asi tak. Je to divné aj pre mňa, hlavne za akú kvalitu ciest, ale za tie roky čo tade chodím už som si zvykol.
0 0
Miloš+ Miloš+

Miloš+ je offline (nepripojený) Miloš+

Boli sme v Grécku busom pred dvomi rokmi. Bol to celkom slušný autobus zn. Mercedes, klíma, WC, dali sa kúpiť nápoje, video atď. Ale keby som si mal znovu vybrať tak asi idem radšej autom, tá cesta trvala 24 hodín, nohy som mal opuchnuté tak že som ich nemohol strčiť do šlapiek, a to som sa snažil nimi stále hýbať a počas prestávok som sa stále prechádzal. Tie turistické busy sú neskutočne úzke, keď si chceš sklopiť sedadlo a trochu si zdriemnuť tak operadlom pricapíš sediaceho za tebou,no hrôza. Kamarát šiel autom do Chorvátska a pochvaľoval si, zastavili kedy chceli, cestou si pozreli Plitvické jazerá. Viem že do Grécka je to kapánek ďalej, ale susedov sme mali Slovákov z Detvy a tí tam prišli s tromi malými deťmi celkom v pohode. Takže nabudúce idem radšej autom (do lietadla ma nik nedostane).
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

na dovolenku jedine lietadlom, u mna max do 8hod v aute, viac ako 12hod uz nemozme hovorit o dovolenke
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
day Pozri príspevok
na dovolenku jedine lietadlom, u mna max do 8hod v aute, viac ako 12hod uz nemozme hovorit o dovolenke
A preto robím Košice - Makarská za 8 hod
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
day Pozri príspevok
na dovolenku jedine lietadlom, u mna max do 8hod v aute, viac ako 12hod uz nemozme hovorit o dovolenke
U mňa by zas nebola dovolenka keby som nemohol "labzovať " kde si zmyslím.Moja žena by najradšej ľahla pri prvý bazén ,deckám stačí teplá voda ,ja zavtedy obehám celé okolie.
Niečo ku Grécku.
Gréci majú peniaze na chod štátu len 15-teho.Ak im znova niekto nepožičia tak nastane krach Grécka.Ako ich poznám tak sú to chuji a nedokážem si predstaviť čo budú vyvádzať po tom ako sa im minú peniaze.Minulý rok nepremávaly kôli štrajkom trajetkty na ostrovy a letiská.Takže by som sa bál momentálne do Grécka objednávať dovolenku na ostrovy alebo letecky.Aj keď si myslím že im ešte požičajú ,len preto ,aby predišli problémom ako dostať svojich turistov domov z Gréckych letovísk krajiny ako Nemecko.Dovlenky do GR odporúčam zajednávať až po 15.6.Vtedy už bude jasné či im požičajú ďaľšie peniaze alebo nie.
http://finweb.hnonline.sk/c1-5199205...-komentar-span
Trochu straším ale ako vraveli súdruhovia .Lepšie byť potešený pesimista ,ako sklamaný optimista.
4 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

220870 Pozri príspevok
U mňa by zas nebola dovolenka keby som nemohol "labzovať " kde si zmyslím.Moja žena by najradšej ľahla pri prvý bazén ,deckám stačí teplá voda ,ja zavtedy obehám celé okolie.
Niečo ku Grécku.
Gréci majú peniaze na chod štátu len 15-teho.Ak im znova niekto nepožičia tak nastane krach Grécka.Ako ich poznám tak sú to chuji a nedokážem si predstaviť čo budú vyvádzať po tom ako sa im minú peniaze.Minulý rok nepremávaly kôli štrajkom trajetkty na ostrovy a letiská.Takže by som sa bál momentálne do Grécka objednávať dovolenku na ostrovy alebo letecky.Aj keď si myslím že im ešte požičajú ,len preto ,aby predišli problémom ako dostať svojich turistov domov z Gréckych letovísk krajiny ako Nemecko.Dovlenky do GR odporúčam zajednávať až po 15.6.Vtedy už bude jasné či im požičajú ďaľšie peniaze alebo nie.
http://finweb.hnonline.sk/c1-5199205...-komentar-span
Trochu straším ale ako vraveli súdruhovia .Lepšie byť potešený pesimista ,ako sklamaný optimista.
Hm, 15teho uz budem na ceste takze dufam ze to dopadne dobre Ale nastastie nejdem na ostrovy :-)
Btw, tie poplatky cez Srbsko by sa mali riadit tymto cennikom
http://www.amss.org.rs/index.php?opt...176&Itemid=139

ci sa naozaj aj riadia neviem, uvidim
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

220870 Pozri príspevok
U mňa by zas nebola dovolenka keby som nemohol "labzovať " kde si zmyslím.Moja žena by najradšej ľahla pri prvý bazén ,deckám stačí teplá voda ,ja zavtedy obehám celé okolie.
Niečo ku Grécku.
Gréci majú peniaze na chod štátu len 15-teho.Ak im znova niekto nepožičia tak nastane krach Grécka.Ako ich poznám tak sú to chuji a nedokážem si predstaviť čo budú vyvádzať po tom ako sa im minú peniaze.Minulý rok nepremávaly kôli štrajkom trajetkty na ostrovy a letiská.Takže by som sa bál momentálne do Grécka objednávať dovolenku na ostrovy alebo letecky.Aj keď si myslím že im ešte požičajú ,len preto ,aby predišli problémom ako dostať svojich turistov domov z Gréckych letovísk krajiny ako Nemecko.Dovlenky do GR odporúčam zajednávať až po 15.6.Vtedy už bude jasné či im požičajú ďaľšie peniaze alebo nie.
http://finweb.hnonline.sk/c1-5199205...-komentar-span
Trochu straším ale ako vraveli súdruhovia .Lepšie byť potešený pesimista ,ako sklamaný optimista.
Lietadlom cesta vyjde najlacnejšie.A prenajať auto alebo motocykel či bycikel sa dá všade.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
zas im požičali Grécko mi začína pripomínať cigánsku osadu ......daj mi daj
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
BXLmiami Pozri príspevok
Lietadlom cesta vyjde najlacnejšie.A prenajať auto alebo motocykel či bycikel sa dá všade.
Tak to veru nemáš pravdu. Len servisné poplatky+palivový sú pri leteckých zájazdoch do Grécka 165 EUR/osoba. Tak že ak cestujú na dovolenku 4 ľudia vyjde ich cesta autom určite lacnejšie ako letecky.
1 0
greco greco

greco je offline (nepripojený) greco

BXLmiami Pozri príspevok
Lietadlom cesta vyjde najlacnejšie.A prenajať auto alebo motocykel či bycikel sa dá všade.
Ja chodím s rodinou do Grécka len autom a cestovné náklady, palivo a diaľničné poplatky cca 270€.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
mne to tiež tak nejak vyšlo okolo 300 evri,ale nerátal som to presne len bajočkom odhad.Ak sa nič mimoriadne nestane tak tento rok pôjdem znova do Grécka autom,už aby to bolo...Ak niekto viete odporučiť nejakú tú svoju super lokalitu v Grécku budem rád.Neviem kam mám ísť.Podmienky len dve trochu rušnejšie miesto nie posledná dedinka na konci sveta, piesková pláž a potešia vodné atrakcie ,kultúrne a hystorické pamiatky v okolí.
0 0
magnos magnos

magnos je offline (nepripojený) magnos

Záleží na tom kto má aké priority.
Ja chodím na dovolenky výhradne autom. Pre mňa je aj tá cesta autom zážitkom. Vôbec mi nevadí 8-9 hodín za volantom. Zastavím si kedy chcem a kde chcem.
Komu ale prekáža dlhá cesta, tak potom radšej lietadlo. Predsa je to rýchlejšie a asi aj bezpečnejšie.
No a komu prekáža cestovanie všeobecne, tak ten snáť nech zostane doma.
Už sa teším na chorvátske dialnice.
0 0
kabko kabko

kabko je offline (nepripojený) kabko

220870 Pozri príspevok
...A hlavne nezabudnite na zelenú kartu ,inak vás nepustia do Srbska ,ani do Macedónska ,(na 100% ju budú pýtať )keď tak za tranzitné poistné okolo 500€ a za vrece centových a eurových mincí,pýtajú ich na každej mýtnici a po cestách ich je neúrekom.

Čo je to tá zelená karta? To kde mám zohnať?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ak máte osobné auto a máte ho zákonne poistené tak poisťovňa vám o tom vydá potvrdenie tzv bielu a zelenú kartu.Musíte ju nosiť stále pri jazde autom aj na Slovensku,tak ako vodičšký preukaz.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať