Zavrieť

Porady

skorší predaj ako kúpa

Ahojte,
prosim o vysvetlenie, lebo akosi to nechápem. Môže byť vystavená fa na predaj tlačiarne 20.6., keď dodávateľská fa na kúpu tejto tlačiarne má dátum vystavenia 30.6. ? To znamená, že skôr ju predal ako kúpil? Je to možné? Dostala som takéto faktúry od majiteľa firmy.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a nie je to len faktúra na prijatú zálohu? Mohol dostať skôr platbu.
    Alebo - dátum vystavenia neznamená ešte dátum kúpy - je predsa 15 dní na vystavenie. Aký je dátum dodania?
    A do tretice - mohol chybu urobiť dodávateľ.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Anturia, šéfovia vedia priniesť takéto faktúry, to poznám! Aj mne dal faktúru odberateľskú na tovar v júni, a ten tovar privezie zo zahraničia až koncom júla! A nebola to vôbec zálohová faktúra, ale ostrá.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    anturia
    a čo si s tým prosím ťa urobil? zaúčtoval si to tak?
    Anturia, kukni na môj podpis, ja som dievča! A to už dosť dlho!
    Zaúčtovala som ako chcel, dala som mu podpísať košieľku, že s tým súhlasí, ale tovar vyskladním až keď mi dá DF z EÚ a prijmem ho na sklad.
    On dá doklady, je zodpovedný za účtovníctvo a ja len za zaúčtovanie! Tak je to v zmluve, keď si nechce dať poradiť, tak nech sa topí!

    anturia je offline (nepripojený) anturia

    budúca možno účtovníčka anturia
    prepáč mi ten mužský rod - ja mám hlavu plnú tých dátumov a nad takými vecami som vôbec nerozmýšľala...
    ohľadom toho účtovania to je asi pravda, ja som ho na to tiež upozornila a tak je za to sám zodpovedný (odkladám si maily - len tak s ním komunikujem)

    skorší predaj ako kúpa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.