Zavrieť

Porady

Čínska ruža - ibištek

Ahojte,
nevie mi niekto poradiť s čínskou ružou? Dostala som ju totižto od mamy pred rokom a stále nekvitne. To by nebol zatiaľ ten najväčší problém. Skôr ma teraz trápi niečo, čo sa jej zjavilo na skoro všetkých listoch. Vo vnútri listov má také akoby suché bledé škvrny. Viete mi niekto poradiť, čo to je? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    nemer je offline (nepripojený) nemer

    nemer
    Pozrela som najskôr všetky staršie témy, ale nikde som sa o tomto probléme nedočitala. Všade väčšinou riešia problémy, prečo nekvitne.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Veď aj o nekvitnutí si sa pýtala,nie ?

    Tie fľaky na listoch sa môžu objaviť aj keď dáš rastlinu z bytu von na slnko. Síce to špatí, ale neohrozuje rastlinu.

    Ak vylučuješ túto možnosť, tak vylúč iné možnosti:
    nemenila si jej miesto? nemáš ju napr. v prievane?
    nie je málo polievaná?
    má dosť živín? (má rada hnojivo na rajčiny)
    netreba presadiť?

    -Môžeš ju skúsiť presadiť, skontrolovať, či nie je nejaký škodca v pôde .
    Vyspchovať korene a presadiť do novej zeminy. Zeminu trochu ťažšiu.
    -Môžeš ostrihať poškodené listy
    -Môžeš ju zostrihať celú na kratšie. Vyrastú nové listy, ale tento rok už asi nezakvitne.

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Mám doma asi 10 rozných veľkosti týchto kvetov. Ak chceš, aby ti kvitla, neboj sa urobiť jej radikálny rez. Poskracuj výhonky a uvidíš. Väčšinou to robím v jeseni, alebo skoro na jar. Teraz ich mám aj s črepníkmi vonku a kvitnú. Vlastne ani si nespomínam, či bolo také obdobie, aby mi niektora z nich nekvitla a to aj v zime, keď ich mám v dome. Aj keď som bývala v bytovke, tak som robila to isté. Aj v tomto období ju môžeš oživiť rezom, ale v tom prípade ju nechaj v izbe, alebo v tieni vonku aspoň mesiac.

    Čínska ruža - ibištek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.