Zavrieť

Porady

Problém Excel vs. Outlook

Ahojte, súbor z Excelu sa normálne dá odoslať ako príloha pošty priamo z Excelu (odoslať ako prílohu). Jednému známenu to normálne išlo, až kým z W98 nepreinštaloval W 2000. Zrazu mu túto možnosť neponúka. V čom to môže byť?

Keď som sa ho spýtala na verziu Outlooku, tak mi bol schopný len uviesť toto: Microsoft Internet Explorer s aktualizací Service Pack 1 a aplikaci Outlook(TM) Express (srpen 2002).
Vďaka vopred za ochotu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Torhorc je offline (nepripojený) Torhorc

    Torhorc
    Normálne skúšal postup Subor -> Novy -> Postova správa -> Vložiť -> Subor ako priloha a nič?

    Pri písani novej správy tam nemá ani tú klasickú ikonku spinky?

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    nech ide do v Outlooku - ak mu nejdu prílohy všetky otvárať
    Nástoje, MOžnosti , Zabezpečenie a tam je
    aj možnosť Zakázať otváranie a ukladanie príloh, ktoré by mohli obsahovať vírus

    tak nech si to odčiarkne... a prílohy mu budú chodiť...

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    alebo keď je priamo v Exceli...nech si otvorí revíziu...
    a tam má ikonku - Odoslať príjemcovi ako prílohu... - funguje to bez problémov

    JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

    JanaSys
    Vďaka všetkým. Práveže teraz musí ísť do Outlooku, dať novú správu a vložiť xls súbor ako prílohu a odoslať. Predtým mohol správu poslať priamo z Excelu. Spôsob cez Outlook ho zdržuje. Medzitým sa mi ale podarilo zistiť toto (citujem z iného zdroja), možno to bude potrebovať niekto ďalší :

    "Je to tak ...... v Office 2000 je tahle chyba. (předpokládám, že takle možnost tam chybí jak ve Wordu tak i Excelu). Opravit se to dalo následovně. Na PC se jako mailový klient nainstaloval MS Exchange client (ikona "Doručená pošta"), ten do ofisů tu položku přidá a následně se přiinstaluje MS Outlook a nastaví se jako výchozí klient pošty. Touhle habaďůrou tam tu položku menu dostaneš.
    I když ....... připouštím, že to může jít i jinak, ale prvotní je chyba v Office 2000. "


    "Opravdu nevim kde je prvotni pricina, ale odstranil jsem to stazenim a instalaci SP3 pro Office 2000 a dalsich."

    "Podívejte se ještě do Nástroje/Vlastní/záložka Příkazy/kategorie Soubor zda tu položky Příjemce pošty & spol. máte. Že by nesprávné volby při instalaci balíku?"


    Zabudla som napísať, že teraz čakám na jeho odpoveď, či niečo z toho pomohlo.

    Problém Excel vs. Outlook

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.