Zavrieť

Porady

plastova zumpa

Prerabame starsi dom a momentalne riesime otazku kanalizacie. V nasej dedine je ciastocne vybudovana, z dovodu nedostatku financii sa po nasu cast nedostalo a dostavanie je nedohladne. Z hladiska financii a papierovaciek premyslame nad zumpov, chceme ju kupit hotovu, povodne sme mali na mysli klasicku betonovu, ale nedavno som nasla na nete, ze su aj plastove. Má s tym niekto skusenosti? Ake su podmienky instalacie? Citala som, ze sa uklada na betonovu podlozku, a co zasypanie? Riesi sa to ako klasicka betonova? Za vsetky nazory, skusenosti a rady vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Naši susedia prednedávnom inštalovali plast.žumpu a môžem akurát opísať čo som u nich postrehla.
    Pri osádzaní takejto žumpy treba postupovať tak, aby sa nechovala ako loď na vode, keďže je ľahká. Po vykopaní jamy a osadení žumpy treba do nej napustiť aspoň do 2/3 vodu a zadeklovať ju, aby pri postupnom zasypávaní a polievaní žumpy, ju v zemi neskrútilo, či nedvihlo ako loď na vode.
    To zasypávanie so súčasným zalievaním vodou je veľmi dôležité, aby pekne usadla zemina okolo žumpy.
    Výhodou plast.žúmp je fakt, že sa do nich nepúšťajú hlodavce, oproti pôvodným betónovým, ktoré časom rozožiera agresívny obsah žumpy a hlodavce dokonajú svoje dielo.
    Ak je žumpa osádzaná v ceste pred domom, túto treba zvrchu zabetónovať železobetónovou platňou, aby sa pri nájazdoch áut nepoškodila. Ak je žumpa v záhrade, túto stačí prisypať hlinou.

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    S plastovou žumpou som sa ešte nestretol, ale na stránkach internetu je o tom písané dosť. Dá sa použiť takmer všade, majú množstvo výhod. A čo je hlavné, vyrobia vám ju na mieru podľa požiadavky. Mala by sa osádzať na pevný podklad a podľa rozmeru by sa aj samotná žumpa mala ukotvovať do betónu. Keby som mal robiť žumpu dnes, rozhodne by som uvažoval o plastovej. Je to dobré riešenie.
    staviame novy dom a budeme davat urcite plastovu zumpu.uklada sa na betonovu platnu spevnenu kari rohozou.urcite napustat a prisypavat hlinu-taky je postup.raz ,ked nam spravia kanalizaciu,zumpu vytiahneme a niekomu predame,preto treba nechat v zemi lana s ktorymi sa spustala zumpa do jamy.cenovo to vyde priblizne rovnako ako betonova zumpa

    tiger111 je offline (nepripojený) tiger111

    tiger111
    juraj svrbik Pozri príspevok
    staviame novy dom a budeme davat urcite plastovu zumpu.uklada sa na betonovu platnu spevnenu kari rohozou.urcite napustat a prisypavat hlinu-taky je postup.raz ,ked nam spravia kanalizaciu,zumpu vytiahneme a niekomu predame,preto treba nechat v zemi lana s ktorymi sa spustala zumpa do jamy.cenovo to vyde priblizne rovnako ako betonova zumpa
    super napad......len aby ti tu kanalizaciu spravili do roka ,lebo potom sa ti to lamo zacne pekne rozkladat a uz to asi nevytiahnes ......inak fakt dobry napad.....nic v zlom

    Publicum je offline (nepripojený) Publicum

    Publicum
    Ahojte,

    my sme davali sklolaminatovu (plastovu) zumpu minuly rok na jesen.
    Detaily osadenia si mozes precitat na tejto stranke:
    www(bodka)mirosep(bodka)sk(lomka)sklolaminatove-zumpy(lomka)usazeni

    Nie vzdy je potrebne ukladat na ''betonovu podlozku''.
    Zalezi to hlavne od toho, do akej pody to pojde...pre viac info si klikni na ten odkaz hore (btw. my sme brali zumpu z tej fimy).

    Po zhruba polrocnom pouzivani mozem len odporucit.
    Mozno je to len detail, ale predsa to spomeniem - pan, ktory nam vyvaza zumpu, pochvalil toto riesenie - povedal, ze nikomu nedokaze tak dobre vytiahnut vsetok obsah ako nam - mozu za to tie specialne vrubovane kraje a vhodne vyspadovanie.

    Je predpoklad, ze sa casom napojime na centralnu kanalizaciu a tuto nadobu budeme pouzivat na zhromazdovanie dazdovej vody a nasledne zavlazovanie. Kedze je to sklolaminat, da sa aj po case dostatocne vydezinfikovat

    Vela stastia pri vybere

    Ja12 je offline (nepripojený) Ja12

    Ja12
    No moja skúsenosť s plastovou žumpou od firmy Plasticbox: žumpa bola osadená podľa návodu. Pri prvej búrke hu dážď úplne zdeformoval a bola uplne deravá. Firma nezaujala žiadne stanovisko, nevybavila reklamáciu ani po 7 týždňoch. S majiteľom firmy sa sa je ťažko spojiť . Plastová žumpa možno áno ale od inej firmy !!!!!!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.