Zavrieť

Porady

Trvalý pobyt

Milí poraďáci, chcela by som vás aj dnes poprosiť o radu... ale najskôr v stručnosti opíšem jeden príbeh mladého dievčaťa. Slečna bude mať 19 rokov, v 18 odišla z domu, nechala školu a išla bývať k priateľovi. Jej mama (moja priateľka) s ňou prerušila všetky kontakty a už 8 mesiacov spolu nekomunikujú. Lenže problém je v tom, že trvalý pobyt má stále u svojich rodičov, takže nemá nárok na žiadne dávky od štátu. U priateľa má prechodný pobyt. Chcela by som jej pomôcť aby si nahlásila trvalý pobyt ku nám...teraz tá otazka: Je možné niečo také, že trvalý pobyt si nahlási ku nám, ale my medzi sebou (pred notarom) spíšeme takú dohodu, že ak náhodou príde k niečomu aby sa k nám potom nenasťahovali (sama mám tri deti + manžela a malý trjizbový byt)...k priatelovi si nahlásiť trvalý pobyt nemôže, tam žijú v 1izbovom byte s jeho starou mamou a sestrou. A aby som nezabudla čakajú dieťatko... Dá sa to nejako??? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Trvaly pobyt nezaklada ziadny pravny narok na byvalie.
    Ak ste majitelom bytu, tak jej ho mozete kedykolvek zasa zrusit.

    Treba si ale uvedomit, ze poplatky spojene s trvalym pobytom prejdu na vas, tzn. napr. poplatok za odvoz smeti - nielen jej ale aj neskor na jej dieta /dostava automaticky trvaly pobyt ako matka/ budu chodit k vam.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    V prípade, že osoba nemá vlastnícky vzťah k nehnuteľnosti je možné v dnešnej dobe "zrušiť trvalý pobyt" - takže nepotrebuješ k tomu žiadnu zmluvu ani nič podobné. V podstate vlastník nehnuteľnosti dáva povolenie na trvalý pobyt iným osobám vo svojom dome/byte.

    http://www.porada.sk/t33915-zrusenie...ho-pobytu.html
    Naposledy upravil Martin Mocko : 28.05.09 at 05:50

    ingaur je offline (nepripojený) ingaur

    ingaur
    ivka70 Pozri príspevok
    Trvaly pobyt nezaklada ziadny pravny narok na byvalie.
    Ak ste majitelom bytu, tak jej ho mozete kedykolvek zasa zrusit.

    Treba si ale uvedomit, ze poplatky spojene s trvalym pobytom prejdu na vas, tzn. napr. poplatok za odvoz smeti - nielen jej ale aj neskor na jej dieta /dostava automaticky trvaly pobyt ako matka/ budu chodit k vam.
    To viem, pravdepodobne sa zvýšia aj náklady na bývanie, sme s tým zmierený...to sme s manželom už prediskutovali, ale chceme tomu dievčaťu pomôcť!

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    ingaur Pozri príspevok
    Milí poraďáci, chcela by som vás aj dnes poprosiť o radu... ale najskôr v stručnosti opíšem jeden príbeh mladého dievčaťa. Slečna bude mať 19 rokov, v 18 odišla z domu, nechala školu a išla bývať k priateľovi. Jej mama (moja priateľka) s ňou prerušila všetky kontakty a už 8 mesiacov spolu nekomunikujú. Lenže problém je v tom, že trvalý pobyt má stále u svojich rodičov, takže nemá nárok na žiadne dávky od štátu. U priateľa má prechodný pobyt. Chcela by som jej pomôcť aby si nahlásila trvalý pobyt ku nám...teraz tá otazka: Je možné niečo také, že trvalý pobyt si nahlási ku nám, ale my medzi sebou (pred notarom) spíšeme takú dohodu, že ak náhodou príde k niečomu aby sa k nám potom nenasťahovali (sama mám tri deti + manžela a malý trjizbový byt)...k priatelovi si nahlásiť trvalý pobyt nemôže, tam žijú v 1izbovom byte s jeho starou mamou a sestrou. A aby som nezabudla čakajú dieťatko... Dá sa to nejako??? Ďakujem
    Trošku tomu nerozumiem...chceš ju zapísať k sebe na tr.pobyt, ale chceš sa poistiť, aby sa k Tebe nenasťahovala
    -prechodný pobyt má u priateľovej babky,ale trvalý si tam nemôže dať , lebo "tam žijú aj so starou mamou a sestrou" ?
    Kde vlastne naozaj býva? U tej babky? Ak je tam nahlásená na prech. pobyt, môže sa rovnako nahlásiť aj na trv. pobyt. Úradom je jedno, koľkí sú v byte nahlásení na trv.,či prech. pobyt.. (iné je navýšenie poplatkov za užívanie)
    Neviem,ako u Vás, ale u nás je môžnosť pridelenia tzv. mestského (sociálneho) bytu.
    Možno by mala väčšiu šancu takýto byt dostať, ak bývajú u tej babky toľkí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.