Zavrieť

Porady

výška hotovostnej platby v cudzej mene

Vie mi niekto poradiť, či existuje predpis, alebo zákon, ktorý stanovuje v akej maximálnej výške môže byť uskutočnené úhrada zahraničnej faktúry v cudzej mene v hotovosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    heket je offline (nepripojený) heket

    heket
    Ale je niečo asi v devízovam zákone.Nemám čas ho študovať , ale tiež by som potrebovala zodpovedať na túto otázku. Platíme mesačne 3-4 krát v hotovosti zahraničnú menu. Existuje nahlasovacia povinnosť národnej banke o presune peňazí do zahraničia, je to stanovené akousi hranicou.Už dávnejšie som si ten zákon prezerala , je veľmi nezáživný. Našla som ho na stránke NBS.Môžeš vyplatiť v hotovosti koľko chceš , ale ak presiahne určitú hranicu nahlasuje sa NBS.Ale kde som to presne vtedy čítala neviem. Vtedy sa ma to ešte netýkalo, tak som tomu nevenovala pozornosť a teraz , keď to potrebujem nemám čas to hľadať a presne študovať. Nájde sa niekto , kto to má prelúskané a je nabitý vedomosťami?

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Jeden môj zákazník má firmu v SR aj ČR. Keď dostaneme faktúru z ČR - hradíme ju v hotovosti. Ale len papierovo, nakoľko sú firmy jeho a vedie si sám kasy nepotrebuje ich vidieť skutkovo. On však tvrdí, že nemôže firma ČR vystaviť príjmový hotovostný doklad na faktúru v jeden deň na viac ako 500.000,- Kč. Ale kde nato prišiel netuším.
    Tuší niekto?

    výška hotovostnej platby v cudzej mene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.