Zavrieť

Porady

Jahodový koláč

Tento rok sa mi urodilo dosť veľa jahôd. Pozná niekto nejaký dobrý jahodový koláč?
Naposledy upravil arizona : 30.05.09 at 14:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    katarina887 je offline (nepripojený) katarina887

    katarina887
    Ja zvyknem robiť jednoduchý jahodový koláč- tortu:
    - vo forme na tortu upečiem piškótové cesto.
    - po vychladnutí potriem jahodovým džemom, poukladám na polovice rozrezané jahody, zalejem to jahodovím pudingom Frutina zmiešaným so želatínovým práškom a nechám stuhnúť v chladničke.
    Potom už len na tanieri dozdobím šľahačkou a kúskom jahody.

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    a ja som dnes robila kysnutý jahodový koláč...mňam
    30 deko hrubej múky
    kvások
    1 vajce
    nasekať do múky 5 deko masla
    podla potreby mlieko
    sol..15 deko cukru
    citronovú koru
    do múky dáme vykysnutý kvások a všetky suroviny a vymiešame až pokial sa nerobia bubliny..necháme vykysnúť..rozvalkáme preložíme na vymastený plech a navrch dáme jahody..pokvapkáme maslom a posypeme krystal.cukrom a pečieme na 180 25 minut

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Aj ja som mala dnes ťažkú hlavu z jahôd. Nakoniec som z väčšej časti urobila jahodový džem a nechala som aj pár na jednoduchý koláč.

    Jahodový sen.
    na jahodový krém potrebujeme:
    500 g tvarohu
    1 šľahačková smotana
    75 g cukru
    6 plátkov želatíny
    strúhaný kokos
    2 šálky jahôd
    strúhané mandle na ozdobu
    Tvaroh s cukrom vymiešame, primiešame hotovú tuhú šľahačku, prepasírovanú 1 šálku jahôd, 2 hrste kokosu a podľa návodu pripravenú želatínu, všetko spolu zmiešame a natrieme na upečené piškótové cesto, na krém poukladáme plátky čerstvých jahôd a posypeme strúhanými mandľami.

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    kukučka Pozri príspevok
    počuli ste už výraz šarlota? nie? kuk tu: jahodová šarlota a všelijaké iné dobroty
    Výraz šarlota som počula len v spojení s cibuľou ale tie recepty vyzerajú chutne.

    klaura je offline (nepripojený) klaura

    klaura
    piekla som cez víkend:

    Jahodové rezy

    piškóta: 5 žĺtkov vymiešame s 160g prášk.cukru a s 5 PL vody, pridáme sneh z 5 bielkov, 160g polohrubej múky a 1/2 prášku do pečiva - upečiem piškótu a necháme vychladnúť na plechu

    plnka: 500g tvarohu vymiešame s 150g práškového cukru, pridáme 1 kyslú smotanu, 2 vanilínové cukre, vmiešame 700g jahôd nakrájaných nadrobno a dotuha vyšľahanú šľahačku (z 2 vrecúšok smotany na šľahanie, môžeme pridať aj stužovač). Jemne premiešame a natrieme na vychladnutú piškótu. Vrch ozdobíme na koliečka pokrájanými jahodami a polejeme červeným želé dr.Oetker (tiež som dala 2 balíčky). Dáme stuhnúť do chladničky.

    Je to dobrý, osviežujúci koláčik, u nás mal úspech .

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    kukučka Pozri príspevok
    počuli ste už výraz šarlota? nie? kuk tu: jahodová šarlota a všelijaké iné dobroty
    všetko mňamky, ale prosím vás čo je toto: kousky povařené reveně ???

    A.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ludmilla Pozri príspevok
    Výraz šarlota som počula len v spojení s cibuľou ale tie recepty vyzerajú chutne.
    Výraz šarlota nie je spojený s cibuľou, to určite nie, cibuľa je spojená s výrazom šalotka.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    a to tú rebarboru poznám a jedla som aj koláč, je to chutné a hlavne to dá kyslú chuť koláčiku- tej šarlote.
    Ďakujem za preklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.