Zavrieť

Porady

VÝROČIA , ÚMRTIA , VÝZNAMNÉ UDALOSTI

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Do tejto témy by bolo dobré zadávať tieto skutočnosti z prostredia významných osobností .

P.S. :
Podotýkam a zdôrazňujem slovo významných ...
Naposledy upravil buchač : 30.05.09 at 18:41
Usporiadat
vcielkaisr vcielkaisr

vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac
Zomrel Ryan Dunn,americký herec známy zo seriálu Jackass http://www.aktuality.sk/clanok/18898...ravnej-nehode/
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

koniec Columba
http://www.topky.sk/cl/100314/127848...er-Falk----83-
5 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

"MOJE ŽENA, MOJE PANÍ" (Columbo) Skutočná žena Petra Falka Shera Danese (1949)..... Až kým nás smrť nerozdelí. Manželstvo trvalo 34 rokov (1977 - 2011)
. R.I.P. Mr. Falk.
5 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Никола Тесла; 10 July 1856 – 7 January 1943)

Kdysi dávno, když jsem byl ještě chlapec, jsem byl postižen zvláštními potížemi, které se zdály být způsobeny neobyčejnou dráždivostí sítnice mého oka. Bylo to zjevování se obrazů, které byly tak reálné, že mi překážely ve vidění reálných objektů a rušily mé myšlenky. Když někdo řekl slovo, před mýma očima se objevil živý obraz objektu, který ono slovo označovalo, a často bylo pro mě nemožné říci, zda objekt, jenž vidím, je skutečný nebo ne. Toto mě velmi zneklidňovalo a působilo velkou úzkost a usilovně jsem se snažil těchto obtíží zbavit. Ale dlouho bylo mé snažení marné a teprve když mi bylo zhruba dvanáct let, jak si jasně vybavuji, se mi mou vůlí poprvé podařilo potlačit nežádoucí obraz, který se objevil před mým zrakem. Mé štěstí nebylo nikdy tak dokonalé, ale naneštěstí (jak jsem se tehdy domníval) se mé staré potíže vrátily i s mojí úzkostí. V tomto období má pozorování, o nichž jsem hovořil, začala. Zejména jsem si všiml, že kdykoli se před mýma očima objevil obraz nějaké věci, viděl jsem něco, co mi tuto věc připomínalo. Nejdřív jsem si myslel, že jsou to pouhé náhody, ale brzy jsem dospěl k přesvědčení, že tomu tak není. Vizuální dojmy, vědomě nebo nevědomě přijaté, pravidelně předcházely objevení se obrazu. Postupně ve mě vyrostla touha zjistit, co objevování se obrazů způsobuje, a uspokojení této touhy se brzy stalo nutností. Dále jsem si všiml, že tyto obrazy byly výsledkem něčeho, co jsem už někdy viděl, a byly spojeny s určitými myšlenkami. Opět jsem pocítil stejnou touhu najít obraz, který způsobil určitou myšlenku, a toto hledání původních vizuálních dojmů se brzy stalo mou druhou přirozeností. V průběhu let se má mysl naučila automaticky a zpravidla okamžitě najít vizuální dojem, který způsobil určitou myšlenku. To ale není všechno. Nedlouho potom jsem si uvědomil, že také mé pohyby byly reakcí na podobné podněty, a tak pátráním, pozorováním a porovnáváním, které trvalo léta, jsem došel k přesvědčení, že jsem automat vybavený možnostmi pohybovat se, který toliko reaguje na vnější podněty, působící na mé smyslové orgány, a podle toho myslí, jedná a pohybuje se. Pamatuji se pouze na jeden nebo dva případy v mém životě, kdy jsem nebyl schopen najít podnět, který způsobil pohyb, myšlenku nebo dokonce sen.

Ti, ktorym priniesol bohatstvo mu zbombardovali vlast.
tesla_nikola_young.jpg  
nikola_tesla_house.jpg  
1/1
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Zomrela hlásateľka Milena Vostřáková http://www.topky.sk/cl/100314/128231...azkej-chorobe-
2 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
...14 júla roku pána 1223 - zomrel Philip II. kráľ Francie...

Filip August bol jediný syn Ľudovíta VII.. Jeho matkou bola otcova tretia manželka Adela zo Champagne.

Prispel k zjednoteniu Francúzska a odstráneniu nebezpečného vplyvu anglických panovníkov na kontinente. Počas svojej vlády úspešne získal späť veľkú časť anglického kontinentálného panstva.

Zaslúžil sa o modernizaciu Paríža, zasadil sa napríklad o vybudovanie Louvru a ďalších významných pamiatok.


Filip nastúpil na trón v roku 1180 ako pätnásťročný, zbavil sa vplyvu svojich strýkov, matkiných bratov, a čoskoro sa prejavil ako schopný panovník.

Hneď na začiatku vlády chytrou manipuláciou podporoval rozpory v anglickej kráľovskej rodine a podarilo sa mu svojim vplyvom na princov poraziť ich otca, kráľa Henricha II. Plantageneta.

Spolu s novým anglickým kráľom Richardom Levie srdce sa zúčastnil tretej križiackej výpravy, počas ktorej sa spory medzi impulzívnym Richardom a pokojným Filipom vyhrotili. Filip sa vrátil do Európy a keď sa Richard pri návrate dostal do nemeckého zajatia, spojil sa s jeho mladším bratom Jánom usilujúcim sa ovládnuť Anglicko a získal tak územia i diplomatické ústupky.

Keď sa Ján Bezzemok stal po Richardovej smrti anglickým kráľom Filip zvýšil tlak a postupne oslaboval moc Anglicka nielen na kontinente, ale podporoval i vnútorné konflikty. V roku 1204 získal Normandiu a v roku 1206 mu už patrila väčšina anglického územia v severnom Francúzsku. Túto svoju snahu zavŕšil v roku 1214 bitkou pri Bouvignes v ktorej porazil koalíciu Anglicka, nemeckého cisára Otta IV. Brunšvického a Flámska. Tým sa Franúzsko stalo najväčšou veľmocou v Európe a Filip II. August dokončil dielo začaté jeho otcom.

Svoje postavenie v boji proti Anglicku sa snažil posilniť i manželstvom s princeznou Ingeborg, dcérou dánskeho kráľa Valdemara I. od ktorého si sľuboval námornú pomoc, ktorú nikdy nedostal. Tento sobáš spôsobil aj obrovský škandál, keď Filip svoju ženu zapudil (údajne ihneď po svadobnej noci) a usiloval o anulovanie manželstva, v čom mu vyhoveli franúzski preláti, ale bez súhlasu pápeža. Ingeborg sa však odmietala vzdať postavenia francúzskej kráľovnej, za čo ju Filip držal niekoľko rokov v domácom väzení na rôznych miestach. Aj keď pápež odmietal manželstvo zrušiť, o tri roky neskôr sa Filip znovu oženil s Anežkou Meranskou a v tomto zväzku zotrval i napriek cirkevnej kliatbe uvalenej na neho. V roku 1200 sa ale nakonie podvolil, pápež Inocent III. manželstvo s Anežkou zrušil, ale jej deti uznal za legitímne, a Ingeborg sa vrátila na kráľovský dvor. Filip od roku 1208 do 1213 pokračoval v snahe o zrušenie manželstva s Ingeborg, ale dôvody tohto správania nie sú známe, pretože Ingeborg bola popisovaná ako pekná žena i dobrá matka Filipovho syna Ľudovíta z prvého manželstva. Pár žil oddelene až do Filipovej smrti.
Naposledy upravil legolas : 14.07.11 at 13:51
4 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
1789 - Francouzská revoluce : občané Paříže bouře Bastille .
...Pád Bastily 14. července 1789


Ľudovít XVI.


11.7. odmietol odvolať vojsko z okolia Paríža, čo spôsobilo veľkú nespokojnosť a obavy o Národné zhromaždenie. Z iniciatívy 407 jej poslancov vznikla ako buržoázna (neskôr národná) garda, tak i parížska mestská rada na čele so stálym povstaleckým výborom. 14. 7. 1789 vtrhol parížsky ľud do Invalidovne, kde bolo skladisko zbraní, ozbrojil sa a dobyl Bastilu. Práve pád Bastily je považovaný za začiatok revolúcie.
Naposledy upravil legolas : 14.07.11 at 14:18
4 0
travina travina

travina je offline (nepripojený) travina

14. júla l939 sa narodil Karel Gott.
4 0
vcielkaisr vcielkaisr

vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac
Zomrela speváčka Amy Winehouse
http://www.pikosky.sk/2011/07/23/zomrela-amy-winehouse/
3 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
vcielkaisr Pozri príspevok
Je mi to veľmi ľúto! Aj keď v porovnaní s tým, čo sa teraz stalo v Nórsku, kde zomreli nevinné obete, niekto určite povie, že si za to môže sama a dobre jej tak.
Ale ja nezvyknem súdiť druhých, len môžem za seba povedať, že mám rada jej hudbu a bola pre mňa jedným z najväčších talentov za posledné roky.

Odpočívaj v pokoji, Amy!
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Zomrel biskup Rudolf Baláž

http://hnonline.sk/slovensko/c1-5241...p-rudolf-balaz
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Zomrel p.prof.Danišovič, horolezec I.Gálfy, bývalý čsl.hokejista z éry Vl.Dzurilu p.Jaroslav Jiřík - havária malého lietadla, atď.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kedy? Pozeral som nete. Nikde som nevidel, že by boli spolu v nejakom lietadle.
Naposledy upravil erzet : 28.07.11 at 12:52
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

J.Jiřík mal záľubu v lietaní a myslím že sám pilotoval malé lietadlo, sedel iba sám-asi pred 3 týždňami to bolo v novinách. Až teraz som si prečítala ako som to napísala-vplyv počasia.
Naposledy upravil MarcelkaT : 28.07.11 at 13:58
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Zomrel legendárny komentátor cyklistiky Robert Bakalář http://sport.pravda.sk/zomrel-legend..._sk_rsport_p28
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

zavraždená http://zpravy.idnes.cz/spisovatelka-...rno-zpravy_dmk
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Zomrel Hightower z Policajnej akadémie http://www.aktuality.sk/clanok/19123...9=60b5805ced21
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zomrela "žena za pultom" http://www.topky.sk/cl/11/1284420/Zo...narka-Svorcova
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Je to smutne.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
alaya1, súhlasím
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať