Zavrieť

Porady

Usporiadat
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Plnka do kuraťa:
Na troške masti opražíme 5 lyžíc krupice, zalejeme 2 dcl vody a uvaríme na kašu. Pomelieme pečienky, pridáme 3 vajcia, soľ, korenie, majoránku, petržlenovú vňať, 2 rožky pokrájané na kocky a uvarenú kašu z krupice. Všetko dobre zamiešame a plníme do kuraťa, králika, alebo môžeme upiecť samostatne.
0 0
usko 1 usko 1

usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

Náš rodinný recept na plnku:
5 rožkov, 5 vajec, trochu mlieka alebo sladkej smotany,poriadnu hrsť petržlenu, 100 gr. masla, kurkuma, biele korenie, soľ, hrsť olúpaných mandlí.
Žĺtka vymiešame so zmaknutým maslom, bielym korením, kurkumou /kvoli krásnej farbe/ a soľou. Pridáme na kocky pokrájaný smotanou zvlhčené rožky, mandle, posekanú vňat a na záver dobre vyšľahaný sneh z bielkov.
Plníme pod kožou na prsiach kuraťa a vo vnútri. V poslednej dobe sa aj ja prikláňam k "lenivejšej forme": kura rozporcujem, zapečiem a potom zalejem plnkou . Je to výborné.
Pri oslavách pečieme plnku zvlášť v pekáči a vtedy pridávame aj srdiečka a žalúdky. S pečienkou u nás nie je veľký úspech.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
[QUOTE=hnedoočka;1370735]píšem vám recept, aký sa zrejme používa len na východe, lebo návšteva zo západného Slovenska to nepoznala.

nakrájam na veľmi drobné kocky cibuľku. na drobno nakrájané kuracie pečienky a zmiešam to s trochou masla. Posolím, trochu okorením a pridám trošilinku sódy bicarbony.Potom pridám tri vajíčka, tri polievkové lyžice strúhanky a tri polievkové lyžice polohrubej múky.Všetko zmiešam, konzistencia by mala byť poloriedka, pokiaľ s tým plním kurča alebo plním pod kožu kuracie stehná.
Táto plnka sa dá variť i osobitne zabalením do celofánu pomasteného maslom, ktorý skrútim a zaviažem niťou na obidvoch koncoch i zľahka v prostriedku, aby sa neroztváral pri varení a varím to v polievke, prípadne sa dá i v osolenej vode.

minule som varila osobitne horeuvedenú plnku, tak vám priložím foto kvôli vizuálnej predstave....

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  príprava plnky.jpg
Zobrazení: 57
Veľkosť:  71.8 KB Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  príprava plnky 1.jpg
Zobrazení: 48
Veľkosť:  59.9 KB

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  plnka v štádiu varenia.jpg
Zobrazení: 51
Veľkosť:  54.7 KB Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  plnka hotová.jpg
Zobrazení: 66
Veľkosť:  48.8 KB
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Ja robievam plnku z rožkov bez pečienky/deti nelúbia/ upečenú v samostatnom pekáči a na tanieri už iné nepotrebujem, stačí zelenina.
Vymiešam žltka s maslom, može byt' aj mast',pridám nakrájané rožky namočené v mlieku, na drobno nakrájanú cibulu, oravskú alebo anglickú slaninu, pikantnú klobásu, mrazený hrášok, kukuricu,vegetu,na malé kocky nakrájaný aidam alebo lunex, trošku korenia, majorán, petržlenovu vňat' a nakoniec vyšlahaný sneh z bielkov. Zl'ahka premiešat' a dat' do vymasteného a strúhankou vysypaného pekáča. Upiect'.
A teraz som si narobila chút'ky, veru by som si dala so šalátikom.
Naposledy upravil evaj63 : 29.10.10 at 19:17
1 0
fedroc fedroc

fedroc je offline (nepripojený) fedroc

ja to iste tiez to je dobre xixi
0 0
ladybird1313 ladybird1313

ladybird1313 je offline (nepripojený) ladybird1313

Strasne jednoduche! Strasne dobre, ja som si pridala este vela korenia!x
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Evička ,díkes! Tvoje "čo dnes na obed " bolo " čo u nás dnes na obed " a poviem ti, že chutilo výborne. I kuracie stehná plnené so slaninkou, i samotná plnka zapečená. Ak už mng pochválil bez môjho nakopnutia,tak to určite chutilo....
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nie je to síce plnka do kuraťa, ale samotné kura na kile soli. Robili ste gazdinky? Ak nie, skúste, je mňamkové .
3 0
eluša eluša

eluša je offline (nepripojený) eluša

pracujúca žena po 50-tke, matka dvoch detí,vdova ...viac
My na Liptove robíme tzv."slepú kuru" do kyslej polievky. Popražená slaninka a cibuľka, do toho pokrájané rožky, trochu premiešať a spariť v tej slaninke, 1-2 vajcia, trochu soli, ml.korenia, rozhodne majoránky, strúčik-dva cesnaku a trochu hladkej múky. Urobia sa valčeky, poprášia sa hladkou múkou a šup variť.Varí sa to v kyslej polievke, kde už veselo buble údené mäsko, huby, slivky, zemiaky. My do takejto "kyslej" dávame rezance. Mňam...
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať