Zavrieť

Porady

stierkovanie

Dobry den,
potreboval by som poradit resp odporucit. POtrebujeme vymalovat dom, no ked uz ideme malovat chcel by som hned natiahnut aj stierku. Zistoval som si cenu vraj to vychadza cca 110/m2 len robota. Zda sa mi to dost ked som si priebezne pozeral co sa vlastne pri stierkovani robi. Preto by som si to chcel robit sam. Co by ste mi odporucili je sanca ze aj bez akychkolvek skusenosti to zvladnem alebo radsej odlozit peniaze a nechat to na odbornika.A mohli by ste mi popisat adkial zacat, ako to robit, na co si dat pozor,ake materialy pouzit?ci treba len steny oskriabat a potom stierkovat alebo aj natiahnut vrstvu kleberu zo sietkou a tak Dakujem za pomoc
Usporiadat
zednik zednik

zednik je offline (nepripojený) zednik

urcite vapno treba oskriebat.aki material pouzivas?a nezabudni napenetrovat ale poriadne.ak ti to nepojde taksa obrat na odbornika tuje t.c. XXXXXX spam
Naposledy upravil Chobot : 17.06.09 at 23:54
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

kyrbom Pozri príspevok
Amatér ti ju tak zaglejtuje do roviny .
V paneláku mi ju obrusoval maliar profík.
Stieku si samozrejme zagletuje aj amatér. Pri správnom postupe a troche cviku dokonca aj s dobrým výsledkom. Stierka je po vygletovaní hladká skoro ako sklo.
Ale gletovanie nemá s výslednou rovinnosťou steny nič spoločné. Dá sa aj stierka zarovnať do roviny, ale na to je iný postup.
0 0
NEILOS NEILOS

NEILOS je offline (nepripojený) NEILOS

mam otazku k tej sadrovej stierke rimano. Konkretne rimano plus - moze sa v panelakovom byte nanasat pramo na ocisteny napenetrovany panel? Alebo podto musi este nieco ist? U vyrobcu som cital ze aj na celoplosne stierkovanie na betonove povrchy /a ine samozrejme/. Aky mate nazor pani odpbornici?
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

mne robili stierku v paneláku a použili materiál - BAU.MVR Uni.om. 40kg za 22,05 Eura...na 45m2...som vysoko spokojná s ich robotou...za 3 hod. to mali spravené dvaja
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

NEILOS Pozri príspevok
mam otazku k tej sadrovej stierke rimano. Konkretne rimano plus - moze sa v panelakovom byte nanasat pramo na ocisteny napenetrovany panel? Alebo podto musi este nieco ist? U vyrobcu som cital ze aj na celoplosne stierkovanie na betonove povrchy /a ine samozrejme/. Aky mate nazor pani odpbornici?
Na hladké betónové povrchy sa dáva namiesto penetráku kontaktný mostík (v prípade RIGIPS výrobkov ide o RikombiKontakt).
0 0
NEILOS NEILOS

NEILOS je offline (nepripojený) NEILOS

takze pouzivat nieco ako "penetra" priamo od rigips?
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

NEILOS Pozri príspevok
takze pouzivat nieco ako "penetra" priamo od rigips?
Použiješ Rikombi-Kontakt.
http://www.rigips.sk/download/prospe..._a_omietky.pdf strana9

Tie panelové steny, ktoré sa budú stierkovať, sú na ich povrchu nejaké dierky? Ak áno, najprv sa musia vyplniť stierkou. Po uschnutí môžeš naniesť kontaktný náter. Nezabudni prečítať návod
Naposledy upravil ROBIN111 : 23.06.09 at 21:10
0 0
NEILOS NEILOS

NEILOS je offline (nepripojený) NEILOS

Dik za rady a za link ROBIN111 - ten link mam uz prestudovany zo vsetkych stran aj celu stranku rigipsu . V teorii som uz fakt profik a zajtra sa ukaze aka je prax ... Budem informovat o svojich "uspechoch-neuspechoch."

Som cital v predoslich prispevkoch ze treba vyskusat na nejakej spajzi - no mna caka rovno 12m2 stropu a nejake tie spalety okolo balkona - tiez si myslim ze som samovrah. Kua ja som ekonom - ako ma vobec napadlo to robit sam. Nuz ale dal som sa na boj tak idem bojovat.

Podlahu na balkone a zateplenie balkona som tiez robil sam a balkon zatial nespadol takze uvidime ako to dopadne zo stierkou - drzte palce
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

NEILOS Pozri príspevok
Dik za rady a za link ROBIN111 - ten link mam uz prestudovany zo vsetkych stran aj celu stranku rigipsu . V teorii som uz fakt profik a zajtra sa ukaze aka je prax ... Budem informovat o svojich "uspechoch-neuspechoch."

Som cital v predoslich prispevkoch ze treba vyskusat na nejakej spajzi - no mna caka rovno 12m2 stropu a nejake tie spalety okolo balkona - tiez si myslim ze som samovrah. Kua ja som ekonom - ako ma vobec napadlo to robit sam. Nuz ale dal som sa na boj tak idem bojovat.

Podlahu na balkone a zateplenie balkona som tiez robil sam a balkon zatial nespadol takze uvidime ako to dopadne zo stierkou - drzte palce
No... odvaha ti teda nechýba - učiť sa stierkovať hneď na strope
V najhoršom prípade... brúsny papier to istí .

Niečo pre inšpiráciu :
Tie chodúle by som bral

Naposledy upravil ROBIN111 : 28.06.09 at 20:48
0 0
NEILOS NEILOS

NEILOS je offline (nepripojený) NEILOS

no jo pripadne sadrokarton a zakryjem hanlive neuspechy - kua to co je za experta na tom videu - mat tie chodule uz som na chyrurgii - alebo na are
0 0
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

Ahoj,
No my sme už dávnejšie stirkovali byt - teda dali si to urobiť človeku, čo to robí celý život (mal asi tak 50 rokov) a bolo to dosť otrasné. Teraz sme prerábali dom, zvažovali sme, či to nerobiť sami, mažel dokonca aj čosi skúšal, ale dali sme to urobiť majstrom, výsledok omnoho lepší ako pri byte, ale dalo by sa to aj lepšie. Môj manžel by to určite nedokázal ani tak otrasne ako sme to mali v byte. Pre človeka, ktorý je taký trochu puntičkár, by to mal robiť nejaký majster odborník. No zohnať takého - ktorý to urobí pekne, v primeranom čase a za normálne peniaze - tak to je umenie.
0 0
NEILOS NEILOS

NEILOS je offline (nepripojený) NEILOS

ved to - v primeranom case
priatelka to trosku nedoplanovala - plan bol taky - vystierkovat jednu izbu ktora bola vytopena od susedov, vymalovat detsku aj spalnu, dat nove plavacky a potom dat novy nabytok - ona objednala nabytok, ktory treba vyzdvyhnut do osmych dni - takze marek musi zabezpecit vsetko ostatne co sa malo spravit ako prve do osmych dni - preto som vyzliekol oblek a natiahol monterky
0 0
NEILOS NEILOS

NEILOS je offline (nepripojený) NEILOS

hosi a holky - uz to mam zasebou. Izba je vystierkovana. Nehovorim ze to je uplne najsamfasa ale nepada to uz na hlavu - co sa predtym povedat nedalo. Rovne to je - ziadne vlnobitie. Sem tam nejaka riha ktoru som prehliadol. Vysledok vcelku uspokojivy - dal by som si trojku. Alebo aby som nebol taky zly na seba tak dva minus )...
Uz mam aj vymalovane. Dnes navecer som zacal klast plavacku. Nabuduce pridam fotos

cao )
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

NEILOS Pozri príspevok
hosi a holky - uz to mam zasebou. Izba je vystierkovana. Nehovorim ze to je uplne najsamfasa ale nepada to uz na hlavu - co sa predtym povedat nedalo. Rovne to je - ziadne vlnobitie. Sem tam nejaka riha ktoru som prehliadol. Vysledok vcelku uspokojivy - dal by som si trojku. Alebo aby som nebol taky zly na seba tak dva minus )...
Uz mam aj vymalovane. Dnes navecer som zacal klast plavacku. Nabuduce pridam fotos

cao )
Gratulujem
Čo sa týka prehliadnutých rýh, tie sa dajú v pohode odstrániť trebárs aj na druhý deň. Stačí si zarobiť trocha stierky, opravované miesto (aj okolie) dôkladne navlhčiť a špachtličkou naniesť stierku a hranou zahladiť.
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

A Skeleton, ty si ako dopadol?
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Niektoré rady sú dobré, živím sa tým 10 rokov preto machrujem, ale maľovku bezpodmienečne dole, takisto penetračný náter, stačí slabý duvilax ale žiadne cementové lepidlo do interiéru!!! Za prvé zaťažuje nenosnú vápennú omietku, nedýcha a mám dojem, že to ani nevyhovuje niektorým európskym hygienickým predpisom. Ak je v podklade sieť prasklín, sieťku môžete vložiť do sadrovej stierky alebo omietky. Rimano má 4 druhy, všetky sú dobré ale každé má nejaké špecifiká, vkaždom prípade sa nebrúsia ale gletujú za mokra, povrch je hladký a tvrdý na rozdiel od blatového Stemalu, ktorý zbrúsite aj prstom.Ešte k tým cenám-za 200-250 skk urobíme solídnu omietku na novom Ytongu v hrúbke 3-4 mm s materiálom a bez sieťky, ktorú používame iba na kritických miestach. Na krivých pôvodných stenách nám to však nepokryje ani materiál a zákazník si zúfa pri konečnom súčte. Väčšinou je to však tak, že chceme americkú kvalitu za ukrajinskú cenu...
0 0
NEILOS NEILOS

NEILOS je offline (nepripojený) NEILOS

ja som stierkoval prvykrat v zivote, jedine moje vedomosti o tejto cinnosti mam od vas z tohto fora a zo stranky rigipsu . Mozem potvrdit ze s rigipsom sa robi velmi dobre ale nesmie byt moc husty, ale ani "tekuty" ale robi sa s nim velmi dobre. Da sa aj brusit celkom v pohode ale zagletovane to vyzera lepsie aj ked gletovanie som musel trosku trenovat. A negletovat ked to uz je suche - to je blbost alebo som to zle robil ale ked to uplne vyschlo tak som si to pri gletovani strhaval. Vtedy uz pomoze len bruska. Teda mne . Ale vytvrdnute ale mokre to gletovat slo.

Stierka je pevna a paradne kryte farba na nu. Velmi dobre sa mi s tym robilo a to ma vsetci odhovarali ze to nespravim. Je faktom ze som to robil dlhsie ako nejky majster ale to neva - staci si zarobit menej stierky aby nestvrdla vo vedre .

Diky este raz za rady - pomohly
0 0
NEILOS NEILOS

NEILOS je offline (nepripojený) NEILOS

sorry za to tvrde y na konci slova pomohli neviem co ma to napadlo
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
mame vystierkovane stemalom,ale je to velmi skarede.teraz sme dali prerobit okna aj balkonovu stenu.majstri nam doporucili za mame spravit novu stierku s RIMANO UNI.moze sa dat na tu staru stierku?
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

jajax Pozri príspevok
mame vystierkovane stemalom,ale je to velmi skarede.teraz sme dali prerobit okna aj balkonovu stenu.majstri nam doporucili za mame spravit novu stierku s RIMANO UNI.moze sa dat na tu staru stierku?
Už som reagoval v inej téme, tak len zopakujem: Rimano UNI je omietka, nie stierka. Takže ak chcete stierkovať, použite Rimano PRIMA (poprípade nejaký iný typ stierky).
Ten Stemal doporučujem dať dole. Steny potom napenetrovať a natiahnuť novú stierku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať