Zavrieť

Porady

zabezpečenie údajov v bunkách

poraďte mi prosim niekto , ako mám zabezpečiť údaje len v niektorých bunkách hárku excel 2003 ( mne sa dá zabezpečiť len celý hárok alebo zošit)
ď . k.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Ked chces blokovat / zabezpecit iba niektore bunky musis najprv odblokovat vsetky ostatne. Totiz v Exceli su defaultne nastavene vsetky bunky ako zamknute.
    Takze postup:
    1. Oznacis si cely list (tlacitko v lavom rohu medzi "1" a "A") - zamodrie cley list.
    2. Format - Bunka - Zamok a tam odkliknes (aby nebola kvacka) pri volbe "Zamknut bunky" - potvrdis (OK)
    3. Oznacis bunky ktore chces blokovat. (myskou - musia byt modre)
    4. Format - Bunka - Zamok - Zamknut bunky
    5. Nastroje - Zamok - Zamknut zosit
    No a mas blokovane iba tie bunky ktore si si oznacil, do ostatnych mozes vpisovat udaje
    Ako tak pozeram mam doma EXCEL 2000, a ked v nom zazamkujes zosit, mozes sice vpisovat do buniek data ale nemozes ich formatovat ani menit velkost stlpcov a riadkov atd.
    Ak ma pamat neklame, tak novsi Excel uz pri zamykani zositu ponuika podstatne viac moznosti co chces zamknut a co ma ostat povolene na dalsiu pracu.

    Hlasovalo 2 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    Rozalka, Blankake, sondaw, Charon, Marína, Xanti, oriana, Kabaka123
    2

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Ja mám síce Excel 2000, ale malo by to byť obdobné: Formát/Bunky a na karte Formát buniek zvolíš Ochrana a zaškrtneš Zamknúť bunky.
    Ale musíš následne zabezpečiť aj hárok, aby sa toto zamknutie prejavilo.

    brucháč je offline (nepripojený) brucháč

    brucháč
    no veď to , treba zabezpečiť aj hárok ; keď ho zabezpečím tak sa mi uzamkne celý hárok aj bunky ktoré som uzamknúť nechcel

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    brucháč Pozri príspevok
    no veď to , treba zabezpečiť aj hárok ; keď ho zabezpečím tak sa mi uzamkne celý hárok aj bunky ktoré som uzamknúť nechcel
    Aha fakt...

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    kergulaan Pozri príspevok
    Ked chces blokovat / zabezpecit iba niektore bunky musis najprv odblokovat vsetky ostatne. Totiz v Exceli su defaultne nastavene vsetky bunky ako zamknute.
    Takze postup:
    1. Oznacis si cely list (tlacitko v lavom rohu medzi "1" a "A") - zamodrie cley list.
    2. Format - Bunka - Zamok a tam odkliknes (aby nebola kvacka) pri volbe "Zamknut bunky" - potvrdis (OK)
    3. Oznacis bunky ktore chces blokovat. (myskou - musia byt modre)
    4. Format - Bunka - Zamok - Zamknut bunky
    5. Nastroje - Zamok - Zamknut zosit
    No a mas blokovane iba tie bunky ktore si si oznacil, do ostatnych mozes vpisovat udaje
    Ako tak pozeram mam doma EXCEL 2000, a ked v nom zazamkujes zosit, mozes sice vpisovat do buniek data ale nemozes ich formatovat ani menit velkost stlpcov a riadkov atd.
    Ak ma pamat neklame, tak novsi Excel uz pri zamykani zositu ponuika podstatne viac moznosti co chces zamknut a co ma ostat povolene na dalsiu pracu.
    Tak to je SUPER rada. V živote by mi nenapadlo ísť na to opačne.

    zabezpečenie údajov v bunkách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.