Zavrieť

Porady

Príslušník policajného zboru (podmienky prijatia)

Dobrý deň, mal by som dva dotazy ohladne prijatia za príslušníka PZ a to nasledovné:
1) aké je ombedzenie čo sa týka dioptrických okuliarov. Mám na mysli, že keď nosím okuliare s dioptriami viac ako 0,5 čo je tolerancia u justičnej a štátnej polície, či môžem vykonávať aspoň prácu v kancelárií. A ešte ako je to s kontaktnými šošovkami ? Berie sa to do úvahy alebo nie ?

2)počas prípravy, t.j. 6 mesiacov štúdia, je toto platené, alebo nie ?

Za odpovede vopred každému ďakujem
Usporiadat
renula4 renula4

renula4 je offline (nepripojený) renula4

SIU30 ja by som sa spýtala na personálnom, kde si bola na pohovore. Inak by mali odpovedať do 30 dní, avšak lehota sa dá predĺžiť. Keď je veľa uchádzačov do PZ tak sa nestíha ani všetkých pozvať na pohovor a nie to aby Ti ešte aj odpovedali, resp. odpisovali.
0 0
siu30 siu30

siu30 je offline (nepripojený) siu30

22.12. mi prisla obalka.......ZAMIETNUTA.......hm....co uz.....budem skusat dalej.......kedy by bolo najlepsie poslat si dalsiu ziadost???....
0 0
renula4 renula4

renula4 je offline (nepripojený) renula4

siu30 Pozri príspevok
22.12. mi prisla obalka.......ZAMIETNUTA.......hm....co uz.....budem skusat dalej.......kedy by bolo najlepsie poslat si dalsiu ziadost???....
Ja osobne by som nejaký ten mesiac počkala. Teraz sa veľmi veľa ľudí hlási, sú medzi nimi aj takí, ktorí by nikdy do zboru nešli. Počkaj nejaké dva - tri mesiace a vyskúšaj znovu. Ale vieš aký je problém, že ženy v zbore veľmi nechcú. Držím palce. Vyskúšaj
0 0
Rosenberg Rosenberg

Rosenberg je offline (nepripojený) Rosenberg

dobry den, tiez by som mal jednu otazku ohladom prijatia k PZ..
mam pracu na TPP ale mam aj zivnost.. je to tvorba webstranok a reklama.. pri mojej doterajsej praci to problem nieje.. chcel by som sa teda opytat, ci mozem podat prihlasku, alebo mam najskor zrusit zivnost? myslim, ze pri policii ju mat nemozem.. no ale pre istotu
0 0
renula4 renula4

renula4 je offline (nepripojený) renula4

Rosenberg Pozri príspevok
dobry den, tiez by som mal jednu otazku ohladom prijatia k PZ..
mam pracu na TPP ale mam aj zivnost.. je to tvorba webstranok a reklama.. pri mojej doterajsej praci to problem nieje.. chcel by som sa teda opytat, ci mozem podat prihlasku, alebo mam najskor zrusit zivnost? myslim, ze pri policii ju mat nemozem.. no ale pre istotu
Je to pravda, že policajti nemôžu podnikať. Zatiaľ živnosť môžeš mať až do rozhodnutia o prijatí do služobného pomeru príslušníka PZ. Pred podpísaním rozkazu o prijatí do PZ musíš predložiť doklad o zrušení živnosti, inak nemôže byť medzi tebou a PZ uzatvorený služobný pomer.
0 0
Gerdy Gerdy

Gerdy je offline (nepripojený) Gerdy

je to trosku mimo temy, ale predsa podelim sa o moje skusenosti s PZ.
minuly skolsky rok som ukoncil Pravnicku fakultu, dal som si ziadost .. najprv informativny pohovor, kde nas bolo asi okolo 20 .... 5-6 ludi bolo s vysokoskolskym vzdelanim, ja jediny s pravnickym. Pozvali ma na fyzicke testy, na ktore som sa poctivo pripravoval .. OK isiel som dalej, prisiel som na psychotesty, na ktore sa realne neda pripravit. Mal som sice nejaku literaturu ako sa cez to dostat, ale predsa kto nezazije - neuveri. 6 hodin v kuse odpovedania na osobnostne a logicke otazky .. ok, po 3 dnoch mi zavolali ze som ich nespravil. Bol som trosku zaskoceny ale tak co uz life goes on .... Jedno ma iba mrzy, ze to budem moct skusit o rok a realne ani neviem kde som spravil chybu na tych psychotestoch.. skoda
PS - jedna pikoska, kolega, tiez Mgr. nespravil psychotesty, odvolal sa voci nim, bol to velmi zdlhavy proces ... isiel do Ba robit opakovane ale pani psychologicka mu povedala, mate sice vysoke IQ ale raz ste introvert raz extrovert, takze nic z toho ....
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

tu nejde o to ci spravis alebo nie ale ci splnas osobnostne predpoklady pre danu pracu. a tich je dost. odhliadnuc od medielizovanych preslapov nie je to lahka praca. kto neskusil nevie.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Vzdelanie je dôležité, ale dôležitejšie je vedieť správne a pohotovo reagovať a rozhodovať v kritických situáciach a to žiadna škola človeka nenaučí, ale ak to má v sebe, škola to pomôže rozvinúť. Hlavne tieto vlastnosti majú odhaliť psychotesty.
0 0
mmmCCC mmmCCC

mmmCCC je offline (nepripojený) mmmCCC

robia sa aj fyzické testy s plávania?
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

ano. jeden čas boli vypustené, ale robia sa opať.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
mmmCCC Pozri príspevok
robia sa aj fyzické testy s plávania?
A možno aj z gramatiky, pre prípad, že by ste stále neboli dvaja....
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Danila Pozri príspevok
A možno aj z gramatiky, pre prípad, že by ste stále neboli dvaja....
Aj keď to píšeš žartom, skutočnosť je taká, že diktáty sa veru píšu. Musia sa písať. Stačí si prečítať zopár príspevkov záujemcov a každému je jasné, že je to opodstatnené. Nejedná sa o čiarky a bodky, ale....
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

ludia keby ste videli tie niektoré úradné záznamy. Kolega vedie zatial statistiku. na A4 52 gramatických chýb.
0 0
lillka lillka

lillka je offline (nepripojený) lillka

mam pred sebou psychotesty a fyzické skúšky pre prijatie do pz.

poradi niekto:
- keď nespravím psyhotesty dalšie možem zopakovat až po roku,....
-ako je to s fyz.testami....keď ich neurobím po akom čase ich možem zopakovať???


dakujem.
0 0
lillka lillka

lillka je offline (nepripojený) lillka

ja mam tiez živnost.a bola som na pohovore teraz idem absolvovat vs skusky a ked budem iste ze som prijata tak zivnost zrusim....to vravela aj na personalnom...zatial nemusis-potom uvidis.
dokonca niekomu davaju aj výnimky.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

fyzicke po mesiaci znova.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

zivnost zrus az budes mat personalny rozkaz. zivnost musi byt zrusena najneskor ku dnu nastupu.
0 0
lillka lillka

lillka je offline (nepripojený) lillka

to ucite po mesiaci?

su tie skusky velmi brutalne?
ako to tam prebieha?
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

lillka Pozri príspevok
to ucite po mesiaci?

su tie skusky velmi brutalne?
ako to tam prebieha?
ano a to určite po mesiaci. Jedná sa o to, psychotesty môžeš robiť najskôr o rok a to len z toho dôvodu, že až po roku je najpravdepodobnejšie, že budeš mať iný výsledok. Čo sa týka telesných previerok tak po mesiaci môžeš mať iný výsledok ak budeš na sebe makať.

Brutálne???? Pobavila si ma. Tie telesné previerky sú trapne. Zvládne ich každý kto má aspoň troška záujem sa pohybovať. Ale aby si nemala stresy tak to poviem takto. jedná sa o beh na 12 minút. Tam je vhodné aby si zabehla minimálne 2,5 km. Brušáky za dve minúty cca 80. Ale pokiaľ sa zdvíhaš tak ruky más zopäté za hlavou a laktom sa dotkneš opačného kolena. Skok do diaľky a zdvíhanie sa na tyči robia iba muži. Ženy sa na tyč zavesia a musia sa tam udržať. Bradu samozrejme nad tyčou. Cca 1 min. A potom je beh 100 muži, 50 ženy. Ale ten čas si už fakt nepamatám. A nakoniec plávanie. To už je tuším opať povinné. Tam sa pláva 100 metrov. Na plavárni v Bratislave sú to 4 dĺžky.

Ako teraz však funguje bodovanie neviem. Ja som mala dosiahnuť dokopy na prijatie 26 bodov, ale z každej disciplíny som musela mať aspoň jeden bod. Istý čas to bolo tak, že si mohla mať aj 0 bodov, ale dokopy to muselo byť ten daný počet. Teraz ako je to opať neviem. Musíš sa spýtať ked tam už prídeš.

Ale telesné testy sú to najmenej. Telesné testy idú ako prvé. Potom sú psychotesty a to sú 4 hodiny otázok a testov. To je troška záťaž hlavne pokiaľ si fajciar ako ja Telesné testy sú len v podstate na to, že sa vieš hýbať. Aj ked sa čudujem, že veľa ľudí na nich pohorí. Na oddelení sú už potom následne každoročne robené previerky a aj výcviky. Záleží od oddelenia. Špecialnejšie útvary majú každý mesiac niekoľkokrát celodenné výcviky.
0 0
lillka lillka

lillka je offline (nepripojený) lillka

cca 80 brusakov je trosku problem ale potesilo by ma keby aspon nohy sam mohla zakvacit do nejakych rebrim....ci sa to nerobi tam?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať