Zavrieť

Porady

Príslušník policajného zboru (podmienky prijatia)

Dobrý deň, mal by som dva dotazy ohladne prijatia za príslušníka PZ a to nasledovné:
1) aké je ombedzenie čo sa týka dioptrických okuliarov. Mám na mysli, že keď nosím okuliare s dioptriami viac ako 0,5 čo je tolerancia u justičnej a štátnej polície, či môžem vykonávať aspoň prácu v kancelárií. A ešte ako je to s kontaktnými šošovkami ? Berie sa to do úvahy alebo nie ?

2)počas prípravy, t.j. 6 mesiacov štúdia, je toto platené, alebo nie ?

Za odpovede vopred každému ďakujem
Usporiadat
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Tá tyč je horizontálne alebo vertikálne umiestnená? To aby sa vedelo kde treba trénovať.
0 0
lillka lillka

lillka je offline (nepripojený) lillka

aka tyc?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lillka Pozri príspevok
aka tyc?
Tá čo ju uvádza kaco v príspevku 80 ( to pre odľahčenie, veď policajti musia pracovať aj v prostredí kde sú vertikálne tyče, aspoň v krimi filmoch to tak býva)
0 0
lillka lillka

lillka je offline (nepripojený) lillka

ŽIVOTOPIS uchadzádzača do služobného pomeru k PZ

čo mám napísať k otázke : aké má byť Vaše pracovné zaradenie alebo funkcia?

známa mi napísala že tam mám napísať SKRÁTENÉ VYŠETROVANIE, čo to vlastne znamená???....možem to tam napísať keď mám iba maturitu?
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

80 brušákov je veľa???? Pardon ale potom sa nedivím, ked niekoho vyhodia na telesných testoch. Ale to bolo mimo temy. Lillka prepac ale fakt by ma zaujímalo či si skutočne pevne rozhodnutá byť policajtom resp.či ti niekto objasnil čo chceš robiť. Na tvoju otázku na tyč nebudem reagovať. Prečítaj si najprv môj príspevok, ktorý som písala predtým.

Skrátené vyšetrovanie je odbor okresných riaditeľstiev PZ. Existuje odbor vyšetrovania, kde sa podľa názvu môžeme domnievať, že niečo vyšetrujú. Skúsim to v skratke opísať. Stane sa nejaký čin. Niekto ti ukradne auto. Prídeš na najbližšie obvodné oddelenie, kde službukonajúci policajt spíše o tom záznam. Vzhľadom na to, že sa jedná o vyššiu škodu /sumy presne neviem/ nie je v zmysle zákona a nariadení príslušný na riešenie uvedeného prípadu. Vec postupuje na vyšetrovačku. Vyšetrovateľ bude vo veci konať/vyšetrovať. To znamená, že musí zistiť či sa skutok stal, či sa stal tak ako uviedol oznamovateľ a zistiť páchateľa skutku. Následne ak získa odpovede, ktoré potrebuje rozhodne čo zo spisom spraví. Môže ho ukončiť pretože sa skutok nestal, môže ho posunúť prokurátorovi, ktorý následne vznesie obvinenie. To je vyšetrovanie. Skrátené vyšetrovanie robí presne toto všetko s tým, že sa jedná o trestné činy s hornou sadzbou do 3 rokov teda menej závažné trestňáky. napríklad krádeze a podobné.

Sedíš v kancelárii, vypočúvaš kopu debilov, máš okolo seba kvantum spisov kde si musíš sledovať zákonné lehoty. Ak ju prešvihneš máš problém. To je skrátené vyšetrovanie. Bárjaký feťák ukradne jogurt v potravinách a ty to budeš riešiť.

MIMO TEMY:
osobne ti odporúčam ujasniť si najprv čo chceš robiť. U policajného zboru slovenskej republiky je možné nájsť uplatnenie v mnohých oblastiach len treba vedieť čo od tej práce očakávam a čo chcem. Ak sa dostaneš na miesto, ktoré ti nebude vyhovovať a nebudeš mať tlačenku tak môžeš rátať s tým, že sa odtiaľ nevyhrabeš. Totižto na preloženie na inú funkciu resp. oddelenie potrebuješ súhlas tvojho riaditeľa, že ťa púšťa a nového riaditeľa, že ťa berie. Ak ich nemáš nikam nejdeš.
3 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

A na skrátené vyš. ti stačí maturita. Ale prijať ťa tam nemusia.
0 0
lillka lillka

lillka je offline (nepripojený) lillka

diky za nazor, ale myslim ze je to len na mne ci to skusim alebo nie.v kazdom pripade sa nepozname tak nemozes objektivne posudit ci sa na to hodim alebo to mam nechat tak.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Kaco lillka je v tom nevinne to som ja zo srandy reagoval na tvoj príspevok "že ženy stačia ak budú visieť na tyči" .ale nič proti nemám
0 0
Strejdo Strejdo

Strejdo je offline (nepripojený) Strejdo

kaco11, tú informáciu o fyzických testoch máš 100% overenú, že po mesiaci môžeš dať novú žiadosť??? Mne sa vidí, že až po 3 mesiacoch. Môj kamarát neurobil pred mesiacom fyzické a toto mu povedali.

Ináč vážení, väčšina, čo chcete ísť do PZ sa tu pýtate IBA na minimálne hranice, ktoré máte zvládnuť na fyzických testoch. Veď to je hanba. Prečo vás nezaujímajú maximálne limity??? Nemáš tlačenku, ideš na minimum bodov, len aby si ako tak prešiel a čakáš, že ťa príjmu, keď sa hlási spolu s tebou ďalších 400 uchádzačov a voľných tabuliek je 100? No koho asi zoberú? V prvom rade toho, kto má tlačenku, aaale aj tak musel vyhovieť na všetkých previerkach, potom tých, ktorí tlačenku nemajú, taktiež prejdú všetkými previerkami, ale naviac musia prejsť previerkami nie priemerne, ale NADPRIEMERNE. A na tých ostatných už miesto neostáva. Takže tí, ktorí naozaj chcú byť príslušníkmi policajného zboru z presvedčenia, uvedomte si a porozmýšľajte, ako chcete na previerkach dopadnúť, či vám stači "ako tak prejsť" a čakať , na to že "snáď motyka vystrelí", čo určite nevystrelí, alebo sa poctivo pripravíte na previerky a ukážete im svoje prednosti a prečo by práve vás mali prijať do PZ. To už nehovorím o osobe, ktorá sa tu opýtala, či treba vedieť aj plávať. (Keď uvidíš niekoho , ako sa topí, čo budeš robiť, zavoláš hasičov a rýchlo zdrhneš, aby ťa niekto nevidel, že čo je to za policajt, ktorý nevie plávať? Kým prídu hasiči, tak už bude obeť iba nevládne plávať na hladine s hlavou pod vodou. A urobil si naviac prácu vlastným kolegom , ktorí budú musieť zisťovať, či ide o vlastné zapríčinenie, alebo vraždu. Veď aj v služobnej prísahe máš napisané:" Svoje sily a schopnosti vynaložím na to, aby som chránil práva občanov, ICH BEZPEČNOSŤ a ....." a blaa blaa. Tak pouvažujte.

lillka, tam kde sa ťa pýtajú na tvoje zaradenie, sa píše: Podľa potrieb PZ. A nohy ti pri brušákoch bude držať pomocník policajt.
Naposledy upravil Strejdo : 05.04.10 at 17:16
1 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

strejdo kamarátovi bolo povedané mesiac. Ale ono to môže záležať od personalistky, ktorá tam sedí. Jedna povie tak druhá tak. Je veľa vecí, ktoré u PZ SR sú rozporuplné.

Lillka, nebolo to myslené v zlom na tvoju osobu. Ide len o to, že už som zažila ľudí, ktorí "idem k dopravákom budem sedieť celý deň v aute, zohrievať si zadok a rozdávať pokutky na radare" Bohužiaľ to je omyl. Dopraváci robia omnoho viac práce. Keď som danému človeku vysvetlila, že tie vypnuté semafóry nebude riadiť nejaký major, ktorý má už 20 rokov odrobených a že ten semafór nezaujíma či je vonku -15 alebo +40 a niekto ho hold riadiť musí. Keď sa stane dopravná nehoda a ľudia tam krvácajú resp.sú už mrtvi tak aj policajt je jeden z tých, ktorý tam je a pozerá sa a pomáha. Keď ti na ulici bárjaký debil /podnikateľ, mafián, ing, bez urážky/ sa snaží dokázať, že ty si hovno a on je niekto. A začne sa po tebe voziť a pokiaľ pozná priamo nadriadeného tak s ním nič nespravíš. Musíš sklopiť uši a ísť ďalej. A pritom si nič neporušila. Kde kto ti vykrikuje, že ťa vyzlečie z uniformy a kde kto podá na teba sťažnosť. Väčšina ich je neopodstatnených, ale určite nie je príjemné, keď ti za zadkom chodí inšpekcia ministerstva vnútra a tvoj zle napísaný úradný záznam, pretože si bola po nočnej a unavená znamená, že 3 mesiace máš znížený plat o 15%. A to len preto, aby niekto ukázal, že odvádza svoju prácu. Veľa ľudí má skreslené predstavy o práci u polície a potom sú sklamaní.

Ja som to skôr myslela v dobrom, aby si si najskôr ujasnila čo presne chceš robiť a čo od tej práce očakávaš. Ak si nájdeš skvelé miesto a fantastický kolektív tak je to úžasná práca. Robím ju už niekoľko rokov. Viem o čom hovorím. A tiež mi chvílku trvalo než som chlapom okolo seba ukázala, že nie som hlúpučká policajtka v sukničke, ktorú si pomýlili zo sekretárkou.
1 0
lillka lillka

lillka je offline (nepripojený) lillka

kaco11 ja viem ze vsetko zalezi od cloveka, a u kazdeho ide o nieco ine. som rozhodnuta,no zalezi len od toho ci urobim tie skusky. pokial ide o take prelomove a dolezite veci v zivote tak som z toho na nervy. na druhej strane sa tam dostat ani nemusim aj keby som tie skusky urobila,lebo z kazdej strany pocuvam ze nie je dvolezite ako to dopadne pokial mas tlacenku a niekto za tebou stoji. a ja ju nemam, tak sa mozem spoliehat len na seba a dufat ze to bude stacit.
0 0
lukas.m lukas.m

lukas.m je offline (nepripojený) lukas.m

Dobrý deň ! Chcel by som sa vás opýtať že či vôbec mám šancu prejsť pohovorom ak som zamturoval zo slovenského jazyka na 4 , sranda je že z anglického jazyka na jednotku . Bolo mi povedané že také žiadosti dávajú bokom a ani ich nezaujímajú. Je to pravda ? Mám nejakú šancu alebo nie ? ďakujem za vaše odpovede ...
0 0
lillka lillka

lillka je offline (nepripojený) lillka

lukas m, ja som bola na pohovore minuly mesiac a tiez slovencina bola na 3, ale na pohovore odomna nechceli vysvedcenia. to budes potrebovat az ked tym pohovorom prejdes.
0 0
Strejdo Strejdo

Strejdo je offline (nepripojený) Strejdo

Tak šanca tu stále je, ale aj keby si prešiel všetkými previerkami, v dnešnej dobe majú na výber koho prijmu a koho nie, takže pri tomto rozhodovaní si vyberú takého, ktorý mal dobre výsledky počas celého prijímacieho konania a navyše mal dobré známky. Ale veď skús, nádej stále máš a možno prihliadnu aj na to, keď ťa predsa len rozpracujú, že dobre napíšeš diktát a slohovú prácu.
0 0
lukas.m lukas.m

lukas.m je offline (nepripojený) lukas.m

Čiže mám šancu sa dostať k fyzickým previerkam a psychotestom ? No povedzme že fyzické testy spravím s vynikajúcim výsledkom a ten čo mal zo slovenčiny jednotku ich spraví len tak tak uprednostnia jeho lebo mal so sloviny jednotku alebo mňa čo som mal 4 . (berme do úvahy že diktát som napísal správne )
0 0
Strejdo Strejdo

Strejdo je offline (nepripojený) Strejdo

Tak ty si tu môžeš uvažovať koľko chceš. Ale keď ten, čo mal slabšie fyzické, má tlačenku, tak ani keby si bol superman, ti to nepomôže. To je ťažké tu uvažovať, či áno alebo nie. Skús a uvidíš. Jediný, kto by ti vedel poradiť je iba krajský riaditeľ, ktorý by prispieval do tejto témy, ale taký tu určite nieje.
Takže skús a zbytočne nefilozofuj.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Takže treba si uvedomiť jednu vec. Pred "krízou", ktorá prebehla svetom a ešte stále do istej miery je aj na slovensku a teda vďaka ktorej je aj vyššia nezamestnanosť na slovensku sa veľa ľudí zrazu spamätalo a zistilo, že v štátnej správe je celkom fajn. Bratislava mala napríklad pred troma rokmi podstav 500 policajtov. A to len samotná bratislava. Dnes je stav naplnený. Ale bohužiaľ uchádzačov je čím ďalej tým viac. Predtým sa tak nepozeralo na vysvedčenia, výsledky previerok, dokázali prepáčiť veľa vecí, pretože potrebovali ľudí. Dnes berú ľudí, ktorí majú NADPRIEMERNE výsledky vo všetkom alebo dobrú tlačenku. Aj tlačenka môže byť dobrá, ale pokiaľ nemáte dosah priamo na krajského riaditeľa tak je to problém. V bratislave aj s tlačenkou krajský neberie ľudí nad 30 rokov. Napríklad. Aj keď vek obmedzený nie je.

Totižto v bratislave /neviem ako v ostatných krajoch/ je to tak, že všetky žiadosti idú najprv ku krajskému a ten potom púšťa ľudí na previerky. Takže v BA ludia nad 30 už sa nemusia ani snažiť a podávať žiadosti. Voľakedy to bolo opačne.
0 0
matej22 matej22

matej22 je offline (nepripojený) matej22

Na základnej škole policajta PZ je samozrejme 6 mesiacov platených a myslím si že tých 0,5 dioptrijí nehrá takú velkú rolu
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

tie okuliare v závislosti od funkcie na ktorú je prijímaný. Ak je to do kancelárie tak v tom problém nie je. a tích 6 mesiacov je platených platová trieda 1+hodnost strážmajster+odslúžené roky /percentá/. S tým, že na škole je ubytovanie a strava zdarma.
1 0
Strejdo Strejdo

Strejdo je offline (nepripojený) Strejdo

Zabudla si dodať, že v škole je plat znížený o 20%.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať