Zavrieť

Porady

Príslušník policajného zboru (podmienky prijatia)

Dobrý deň, mal by som dva dotazy ohladne prijatia za príslušníka PZ a to nasledovné:
1) aké je ombedzenie čo sa týka dioptrických okuliarov. Mám na mysli, že keď nosím okuliare s dioptriami viac ako 0,5 čo je tolerancia u justičnej a štátnej polície, či môžem vykonávať aspoň prácu v kancelárií. A ešte ako je to s kontaktnými šošovkami ? Berie sa to do úvahy alebo nie ?

2)počas prípravy, t.j. 6 mesiacov štúdia, je toto platené, alebo nie ?

Za odpovede vopred každému ďakujem
Usporiadat
ekomart ekomart

ekomart je offline (nepripojený) ekomart

mal by si byť bohatý
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Jaakuboo Pozri príspevok
Ahojte môže mi tu niekto poradiť, ak študujem na VS, ale už ma to tam nebaví a ukončím štúdium a chcem ísť za štátneho policajta, čo všetko musím vybaviť ?

Račej by som bol keby mi z vás niekto bol ochotný poradiť napísal nick na Pokec alebo FB pokecáme ... dik
skús si pozrieť príspevok pred tvojim, je tam kopec info
0 0
Jaakuboo Jaakuboo

Jaakuboo je offline (nepripojený) Jaakuboo

ako o to mam poziadat a kde to mam zaslat ?
0 0
242micro 242micro

242micro je offline (nepripojený) 242micro

a je sanca aj bez maturity dostat sa tam?....stredna je ukoncena..len matura chyba..hm?vdaka.
co nerobia vynimky..ak sa spravia psycho aj fyzicke testy.
0 0
Jaakuboo Jaakuboo

Jaakuboo je offline (nepripojený) Jaakuboo

242micro Pozri príspevok
a je sanca aj bez maturity dostat sa tam?....stredna je ukoncena..len matura chyba..hm?vdaka.
co nerobia vynimky..ak sa spravia psycho aj fyzicke testy.
niekto to tu uz pisal, ze maturita musi byt, ale viem, ze ak by si chcel ist za prof vojaka tak tam nemusis mat maturitu...
0 0
242micro 242micro

242micro je offline (nepripojený) 242micro

Jaakuboo Pozri príspevok
niekto to tu uz pisal, ze maturita musi byt, ale viem, ze ak by si chcel ist za prof vojaka tak tam nemusis mat maturitu...
dakujem..aj nadtym som rozmyslal..ale viac sa mi pozdava policajt...znova urobit maturu..ach jaj..ze znovu studovat 2 roky..sa neda .uz je rodina atd...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jaakuboo Pozri príspevok
Ahojte môže mi tu niekto poradiť, ak študujem na VS, ale už ma to tam nebaví a ukončím štúdium a chcem ísť za štátneho policajta, čo všetko musím vybaviť ?
Račej by som bol keby mi z vás niekto bol ochotný poradiť napísal nick na Pokec alebo FB pokecáme ... dik
ekomart Pozri príspevok
mal by si byť bohatý
Jaakuboo Pozri príspevok
ako o to mam poziadat a kde to mam zaslat ?
242micro Pozri príspevok
a je sanca aj bez maturity dostat sa tam?....stredna je ukoncena..len matura chyba..hm?vdaka.
co nerobia vynimky..ak sa spravia psycho aj fyzicke testy.
Jaakuboo Pozri príspevok
niekto to tu uz pisal, ze maturita musi byt, ale viem, ze ak by si chcel ist za prof vojaka tak tam nemusis mat maturitu...
Chlapci moji zlatíííí .....

Dlho som nečítal takú znášku ...oné....blbostí ...
0 0
Jaakuboo Jaakuboo

Jaakuboo je offline (nepripojený) Jaakuboo

buchač Pozri príspevok
Chlapci moji zlatíííí .....

Dlho som nečítal takú znášku ...oné....blbostí ...
Čo sa ti na tom nepáči ?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

buchač Pozri príspevok
Chlapci moji zlatíííí .....

Dlho som nečítal takú znášku ...oné....blbostí ...
no čo už potom ma takí v noci zastavia a prvé čo sa ma opýta, že odkiaľ idem a keď sa ho opýtam, že aký to ma súvis s tým, že ma zastavil tak je z toho
0 0
jozef cerny jozef cerny

jozef cerny je offline (nepripojený) jozef cerny

takze ked sa chcem stat vezenskym strážnym referentom musím absolvovat tiež akadémiu v Pezinku?
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

CHCEM BYT POLICAJTOM
POSTUP:
musím mať 18 rokov, ukončené minimálne stredoškolské vzdelanie s maturitou. Pošlem si písomnú žiadosť resp. dá sa zastaviť aj osobne na personálnom príslušného okresu, kde by som chcel pracovať. Ide o to, že ak to pošlete písomne a nebudú mať voľné tabuľky tak v momente obratom dostanete odpoveď, že máte smolu.

V prípade ak majú voľné miesta tak sa robí výberové konanie. Potrebujú pre začiatok žiadosť o prijatie do služobného pomeru, životopis a neskôr musíte predložiť aj maturitné vysvedčenie. Ak toto všetko na personálnom dostanú tak s vami spravia osobný pohovor /tak to bolo v BA/. Potom dostanete papier o mieste a čase konaní telesných previerok. Všetky tabuľky nájdete na stránke minv.sk /mimochodom tie previerky sú maximálne trápne/. Ak postúpite do ďaľšieho kola tak dostanete papier o mieste a konaní psychotestov. Máte si doniesť jedlo a pitie a pod. lebo to bude trvať dlho. Cca tak 6 hodín. Ak aj to spravíte znova Vám pride papier že potrebujú lekársku prehliadku. Ak bude aj tá v poriadku tak ste prijatý a čakáte len na uvolnenie tabuľky, aby ste mohli nastúpiť a podpísať rozkaz.

K príspevku nadomnou. Názov školy v Pezinku je Stredná policajná škola v Pezinku. Patrí pod Ministerstvo vnútra. Väzenská a justičná stráž patrí pod Ministerstvo spravodlivosti. Nie nemusíš ju absolvovať, ale čo majú oni, to neviem.

A k záveru ešte jedna prosba. Pokiaľ chcem byť policajtom kvôli presvedčeniu tak je mi jedno čo musím absolvovať, aby sa naplnil môj sen. Pokiaľ hľadáte prácu a nemáte dostatočné IQ /nechcem nikoho uraziť/ tak skúste niečo iné. Policajná práca nie je taká jednoduchá ako vyzerá. Je psychicky dosť náročná. Veľa vecí musíte prekusnúť. To čo denne vidíte v správach ako sa správajú naši politici nelogicky tak také rozkazy budete denne dostávať a budete ich musieť splniť.
0 0
Čivava Čivava

Čivava je offline (nepripojený) Čivava

mňa by len zaujímalo, o čom sa píše slohová práca,
dík
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

na uvedenú tému. To ti nikto nepovie, čo momentálne učiteľa napadne
0 0
zuziiiik zuziiiik

zuziiiik je offline (nepripojený) zuziiiik

Ahojte, mam za sebou psychotesty a fyzické testy a teraz ma čaká lekárska prehliadka, je tu niekto, kto vie ako to chodiiii.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

spravia vyšetrenia či si zdravá. t.j. krv, vrodené choroby, chronické ochorenia a pod. krvný tlak, cholesterol a čo ja viem čo. Bežná lekárska prehliadka, ktorú keď absolvuješ a prijmu ťá tak ju budeš robiť každý rok
0 0
zuziiiik zuziiiik

zuziiiik je offline (nepripojený) zuziiiik

ano ano to uz sa deje, dali mi zoznam testov ktore si mam urobit u svojho lekara a potom sa mam objednať u ich služobneho som taka nedočkava a zvedava. Dakujem za odpoved kaco11
0 0
lucia_nr lucia_nr

lucia_nr je offline (nepripojený) lucia_nr

Rada by som sa spýtala, aké sú disciplíny s časmi a výkonmi pri previerkach fyzickej zdatnosti pri prijatí do ZVJS pre muža, vek 34 rokov... Ďakujem
0 0
Mirynka Mirynka

Mirynka je offline (nepripojený) Mirynka

lucia_nr Pozri príspevok
Rada by som sa spýtala, aké sú disciplíny s časmi a výkonmi pri previerkach fyzickej zdatnosti pri prijatí do ZVJS pre muža, vek 34 rokov... Ďakujem

Ako mám skúsenosti, tak personalistka zvykne v ZVJS zvykne poskytnúť tabuľku disciplín
0 0
dominiček dominiček

dominiček je offline (nepripojený) dominiček

Dobrý deň prajem,

chcel by som sa opýtať, či mi niekto nevie na 100% povedať, kedy si môžem podať žiadosť o opätovné prijatie do PZ. Niekto vraví tri mesiace niekto pol roka, na pohovore vraveli niečo že až po roku, ale v zakone sa píše že do pol roka musi byť uchadzať oboznamený z definitívnym rozhodnutím o prijatí resp.o neprijatí a teda keď je príjmacie konanie ukončene, bráni mi niečo požiadať o prijatie znova? Vrela vďaka za odpovede...
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

ak nie je ukoncené prvá žiadosť o prijatie tak druhou sa zaoberať ani nebudú. Záleží od toho, čo si nespravil.Ak si nespravil napríklad psychotesty tam je to rok. Až po roku môžeš opatovne požiadať o prijatie. Ak si sa však na testy nedostal a hned ti oznámia, že ta neberu tak by som to riešila cca o 3 mesiace. Tam totižto dôvod nepoznáš, obratom ked budeš žiadať o prijatie tak ti to sfleku zamietnu. Ale tam hranica nie je určená.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať