Zavrieť

Porady

Príslušník policajného zboru (podmienky prijatia)

Dobrý deň, mal by som dva dotazy ohladne prijatia za príslušníka PZ a to nasledovné:
1) aké je ombedzenie čo sa týka dioptrických okuliarov. Mám na mysli, že keď nosím okuliare s dioptriami viac ako 0,5 čo je tolerancia u justičnej a štátnej polície, či môžem vykonávať aspoň prácu v kancelárií. A ešte ako je to s kontaktnými šošovkami ? Berie sa to do úvahy alebo nie ?

2)počas prípravy, t.j. 6 mesiacov štúdia, je toto platené, alebo nie ?

Za odpovede vopred každému ďakujem
Usporiadat
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

80 brušákov je veľa???? Pardon ale potom sa nedivím, ked niekoho vyhodia na telesných testoch. Ale to bolo mimo temy. Lillka prepac ale fakt by ma zaujímalo či si skutočne pevne rozhodnutá byť policajtom resp.či ti niekto objasnil čo chceš robiť. Na tvoju otázku na tyč nebudem reagovať. Prečítaj si najprv môj príspevok, ktorý som písala predtým.

Skrátené vyšetrovanie je odbor okresných riaditeľstiev PZ. Existuje odbor vyšetrovania, kde sa podľa názvu môžeme domnievať, že niečo vyšetrujú. Skúsim to v skratke opísať. Stane sa nejaký čin. Niekto ti ukradne auto. Prídeš na najbližšie obvodné oddelenie, kde službukonajúci policajt spíše o tom záznam. Vzhľadom na to, že sa jedná o vyššiu škodu /sumy presne neviem/ nie je v zmysle zákona a nariadení príslušný na riešenie uvedeného prípadu. Vec postupuje na vyšetrovačku. Vyšetrovateľ bude vo veci konať/vyšetrovať. To znamená, že musí zistiť či sa skutok stal, či sa stal tak ako uviedol oznamovateľ a zistiť páchateľa skutku. Následne ak získa odpovede, ktoré potrebuje rozhodne čo zo spisom spraví. Môže ho ukončiť pretože sa skutok nestal, môže ho posunúť prokurátorovi, ktorý následne vznesie obvinenie. To je vyšetrovanie. Skrátené vyšetrovanie robí presne toto všetko s tým, že sa jedná o trestné činy s hornou sadzbou do 3 rokov teda menej závažné trestňáky. napríklad krádeze a podobné.

Sedíš v kancelárii, vypočúvaš kopu debilov, máš okolo seba kvantum spisov kde si musíš sledovať zákonné lehoty. Ak ju prešvihneš máš problém. To je skrátené vyšetrovanie. Bárjaký feťák ukradne jogurt v potravinách a ty to budeš riešiť.

MIMO TEMY:
osobne ti odporúčam ujasniť si najprv čo chceš robiť. U policajného zboru slovenskej republiky je možné nájsť uplatnenie v mnohých oblastiach len treba vedieť čo od tej práce očakávam a čo chcem. Ak sa dostaneš na miesto, ktoré ti nebude vyhovovať a nebudeš mať tlačenku tak môžeš rátať s tým, že sa odtiaľ nevyhrabeš. Totižto na preloženie na inú funkciu resp. oddelenie potrebuješ súhlas tvojho riaditeľa, že ťa púšťa a nového riaditeľa, že ťa berie. Ak ich nemáš nikam nejdeš.
3 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Pre všetkých, čo sa stále pýzajú na to isté:

Prosím Vás, uvedomte si, že kvalifikácia policajta sa skladá z dvoch zložiek - zo všeobecného vzdelania (maturita, VŠ vzdelanie I. alebo II. stupňa) a z policajného vzdelania (základného, špecializovaného). Môžete mať aj desať titulov pred menom i za menom, jednoducho ho musíte najneskôr v prípravnej štátnej službe (ktorá trvá prvé dva roky) získať, inak nemôžete byť policajtmi. A nevolá sa to kurva sústredenie - je to normálna škola, ako každá iná. So známkami, s predmetmi, s písomkami i so záverečnými skúškami. A ak tú školu neabsolvujete a policajné vzdelanie nezískate, tak potom astalavista... Napísal som to zrozumiteľne polopatisticky?
3 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

je to jedno. Z okresneho to postupuju na krajske. Ak podáš žiadosť priamo na krajskom tak je dosť pravdepodobné, že ťa hodia niekde v rámci kraja. Pokiaľ ťa príjmu. Ak to dáš na okresné tak je pravdepodobné, že ak tam budu mať voľné tak ťa zamestnaju na tom danom okrese. Ak nie opať niekde v rámci kraja.

73/1998 Z.z.

ZÁKON

zo 17. februára 1998
o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže Slovenskej republiky a Železničnej polície

tabulková trieda
1 536, 50

(2) Percentuálny podiel prídavku za výsluhu rokov policajta je po dovŕšení odbornej praxe v pásme

a) do 2 rokov 0 % ,
hodnostne
strážmajster 2

To je tak všetko čo dostane policajt na škole. nemá rizikové, nemá smennosť, nadčasy, pohotovosť, príplatok za psa, príplatok za auto a pod.
2 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Pre Rikhard Juriga

Buchač tu už niečo popísal, takže niektoré veci trošku ešte rozviniem...

Či máte šance? V podstate áno. Aj keď, už sa v rezorte MV SR pripravuje centralizácia prijímacieho konania, ktorú bude vykonávať výlučne odbor prijímacieho konania na sekcii personálnych a sociálnych činností MV SR. Z celého procesu prijímacieho konania by teda mali byť vyškrtnuté okresné i krajské riaditeľstvá (vraj kvôli väčšej transparentnosti a zamedzeniu možnej korupcii). Ja osobne v tom vidím akurát chystanie bohovského fleku pre niekoho, pretože riaditeľovi toho nového odboru sa chystá plat, o akom sa ani len riaditeľovi krajského riaditeľstva nesníva. Ak by to prešlo, malo by to začať fungovať od 1. apríla 2012...
Hodnosť - je určená zákonom č. 73/1998 Z.z. v znení neskorších predpisov a takisto funkciou, na ktorú budete ustanovený. Hodnosť nemá nejaký brutálny vplyv na plat, sú to len drobné - hodnostné nájdete v zákone č. 73/1998 Z.z.
Čo sa samotného platu týka, vychádzajme z toho, že ste bežný smrteľník, ktorý bude po absolvovaní prijímacieho konania ustanovený do funkcie referent na obvodné oddelenie alebo okresný dopravný inšpektorát. To je platová trieda 1. Jej výšku v hrubom máte uvedenú v predošlom príspevku. K tomu dostanete na tejto funkcii hodnostné (pri nástupe strážmajster), paušálny príplatok za nerovnomernosť času služby a rizikový príplatok. Budete riadiť služobné motorové vozidlo, takže ďalších 20E mesačne navrch. Osobný príplatok počas prvých rokov neočakávajte, nie je to nároková zložka príjmu, ku odmenám sa ako bežný policajt dostanete možno 1 až 2x ročne, zo začiatku budú viacmenej symbolické (odhadujem v desiatkách euro, zdanené samozrejme). Po nejakých odslúžených rokoch budete dostávať i príplatok za výsluhu rokov, ktorý tvorí určité percento funkčného platu. Spočítané a zrátané - Váš reálny čistý plat sa bude pohybovať v priemere okolo 500 - 600E (+/- hovorím o prvých rokoch Vášho služobného pomeru). Samozrejme v prípade práce nadčas túto dostanete riadne zaplatenú. Pokiaľ budete prvý rok na rezortnej škole v Pezinku alebo Košiciach, bue ešte nižší o rizikový príplatok a príplatok za nerovnomernosť.
Čo sa samotnej školy týka, nie je to vojna, takže cez víkendy v pohode domov. Okrem takých nárazových akcií, ako sú napríklad voľby, kedy z Pezinku do Blavy ide slúžiť každý, kto má ruky a nohy.
A na záver - čo sa týka skončenia služobného pomeru - v skúšobnej dobe kedykoľvek bez udania dôvodu zo strany zamestnávateľa alebo z Vašej strany - je to párdňová záležitosť. Po skončení skúšobnej doby je štandardná výpovedná lehota dvojmesačná, dá sa však odísť i na dohodu skôr. V tomto ohľade, a nielen tomto Vám odporúčam si prečítať zákon č. 73/1998 Z.z., ktorý v úplnom znení nájdete v pohode cez uja googla. Sú tam uvádzané platové náležitosti, ukončenie služobného pomeru atď, skoro všetko.

Ešte odkaz na stránku MV SR - pre Vás sú zaujímavé prvý, druhý a posledný zákon:
http://www.minv.sk/?zakony_mvsr
A ak by ste si chcel načítať niečo o policajnej robote a problémoch, odporúčam túto stránku:
http://www.ozpsr.sk/ (nájdete tam zákony, kolektívne zmluvy a to najdôležitejšie, archív novín Polícia, ktoré vydáva odborový zväz polície...

A úplne na záver - na Vašom mieste by som v súčasnej dobe neváhal (ak si myslíte, že by Vás policajná robota bavila). Skôr alebo neskôr, lepšie napísané čoskoro sa bude opäť otvárať zákon o sociálnom zabezpečení policajtov. A s najväčšou pravdepodobnosťou sa doterajšie výhody, najmä systém dôchodkového zabezpečenia, bude vzťahovať len na doteraz slúžiacich policajtov. Policajti, ktorí nastúpia po účinnosti nového zákona o sociálnom zabezpečení budú mať oveľa menšie sociálne istoty, ako tí doterajší...
Naposledy upravil pavol36 : 18.02.12 at 08:29
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Balos83 Pozri príspevok
Dobrý večer, ťažká otázka na pondelok večer: Možno považovať človeka , ktorý spáchal trestný čin § 223 Tz č. 140/1961 Zb za bezúhonného? §223 - ublíženie na zdraví z nedbanlivosti?(kamarát sa uvažuje o kariére v PZ, len to nevie, či by to bol dajakým problémom)Ďakujem za vaše názory poradáci
http://www.minv.sk/?uvazujete-o-sluzobnom-pomere-v-pz
2 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Haban
Dobrý deň,
chcem is poslat žiadot do PZ do Trnavy.
Žiadost mam posielat mailom na tuto odresu? http://www.minv.sk/?okresne-riaditelstvo-pz-v-trnave
za odpoveď vopred Ďakujem
ziadost posielas na krajske alebo okresne riaditelstvo PZ - doporucene, nie emailom
- mozes aj osobne dorucit na prislusnu podatelnu, na jeden vytlacok si das potvrdit prevzatie
2 0
Strejdo Strejdo

Strejdo je offline (nepripojený) Strejdo

kaco11, tú informáciu o fyzických testoch máš 100% overenú, že po mesiaci môžeš dať novú žiadosť??? Mne sa vidí, že až po 3 mesiacoch. Môj kamarát neurobil pred mesiacom fyzické a toto mu povedali.

Ináč vážení, väčšina, čo chcete ísť do PZ sa tu pýtate IBA na minimálne hranice, ktoré máte zvládnuť na fyzických testoch. Veď to je hanba. Prečo vás nezaujímajú maximálne limity??? Nemáš tlačenku, ideš na minimum bodov, len aby si ako tak prešiel a čakáš, že ťa príjmu, keď sa hlási spolu s tebou ďalších 400 uchádzačov a voľných tabuliek je 100? No koho asi zoberú? V prvom rade toho, kto má tlačenku, aaale aj tak musel vyhovieť na všetkých previerkach, potom tých, ktorí tlačenku nemajú, taktiež prejdú všetkými previerkami, ale naviac musia prejsť previerkami nie priemerne, ale NADPRIEMERNE. A na tých ostatných už miesto neostáva. Takže tí, ktorí naozaj chcú byť príslušníkmi policajného zboru z presvedčenia, uvedomte si a porozmýšľajte, ako chcete na previerkach dopadnúť, či vám stači "ako tak prejsť" a čakať , na to že "snáď motyka vystrelí", čo určite nevystrelí, alebo sa poctivo pripravíte na previerky a ukážete im svoje prednosti a prečo by práve vás mali prijať do PZ. To už nehovorím o osobe, ktorá sa tu opýtala, či treba vedieť aj plávať. (Keď uvidíš niekoho , ako sa topí, čo budeš robiť, zavoláš hasičov a rýchlo zdrhneš, aby ťa niekto nevidel, že čo je to za policajt, ktorý nevie plávať? Kým prídu hasiči, tak už bude obeť iba nevládne plávať na hladine s hlavou pod vodou. A urobil si naviac prácu vlastným kolegom , ktorí budú musieť zisťovať, či ide o vlastné zapríčinenie, alebo vraždu. Veď aj v služobnej prísahe máš napisané:" Svoje sily a schopnosti vynaložím na to, aby som chránil práva občanov, ICH BEZPEČNOSŤ a ....." a blaa blaa. Tak pouvažujte.

lillka, tam kde sa ťa pýtajú na tvoje zaradenie, sa píše: Podľa potrieb PZ. A nohy ti pri brušákoch bude držať pomocník policajt.
Naposledy upravil Strejdo : 05.04.10 at 17:16
1 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

strejdo kamarátovi bolo povedané mesiac. Ale ono to môže záležať od personalistky, ktorá tam sedí. Jedna povie tak druhá tak. Je veľa vecí, ktoré u PZ SR sú rozporuplné.

Lillka, nebolo to myslené v zlom na tvoju osobu. Ide len o to, že už som zažila ľudí, ktorí "idem k dopravákom budem sedieť celý deň v aute, zohrievať si zadok a rozdávať pokutky na radare" Bohužiaľ to je omyl. Dopraváci robia omnoho viac práce. Keď som danému človeku vysvetlila, že tie vypnuté semafóry nebude riadiť nejaký major, ktorý má už 20 rokov odrobených a že ten semafór nezaujíma či je vonku -15 alebo +40 a niekto ho hold riadiť musí. Keď sa stane dopravná nehoda a ľudia tam krvácajú resp.sú už mrtvi tak aj policajt je jeden z tých, ktorý tam je a pozerá sa a pomáha. Keď ti na ulici bárjaký debil /podnikateľ, mafián, ing, bez urážky/ sa snaží dokázať, že ty si hovno a on je niekto. A začne sa po tebe voziť a pokiaľ pozná priamo nadriadeného tak s ním nič nespravíš. Musíš sklopiť uši a ísť ďalej. A pritom si nič neporušila. Kde kto ti vykrikuje, že ťa vyzlečie z uniformy a kde kto podá na teba sťažnosť. Väčšina ich je neopodstatnených, ale určite nie je príjemné, keď ti za zadkom chodí inšpekcia ministerstva vnútra a tvoj zle napísaný úradný záznam, pretože si bola po nočnej a unavená znamená, že 3 mesiace máš znížený plat o 15%. A to len preto, aby niekto ukázal, že odvádza svoju prácu. Veľa ľudí má skreslené predstavy o práci u polície a potom sú sklamaní.

Ja som to skôr myslela v dobrom, aby si si najskôr ujasnila čo presne chceš robiť a čo od tej práce očakávaš. Ak si nájdeš skvelé miesto a fantastický kolektív tak je to úžasná práca. Robím ju už niekoľko rokov. Viem o čom hovorím. A tiež mi chvílku trvalo než som chlapom okolo seba ukázala, že nie som hlúpučká policajtka v sukničke, ktorú si pomýlili zo sekretárkou.
1 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

tie okuliare v závislosti od funkcie na ktorú je prijímaný. Ak je to do kancelárie tak v tom problém nie je. a tích 6 mesiacov je platených platová trieda 1+hodnost strážmajster+odslúžené roky /percentá/. S tým, že na škole je ubytovanie a strava zdarma.
1 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

o tom nemam znalost. dostava len zaklad. bez rizikoveho,smennosti nadcasov osobneho a pod. preco znizeny o 20%?
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

malý
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
piove25 Pozri príspevok
Zdravím, chcel by som sa spýtať, či niekto nevie aký je nástupný plat u polície počas štúdia na škole v Pezinku, dík
...malý je slabý výraz ...


KATALÓG
pracovných činností
PRVÁ ČASŤ
POLICAJNÝ ZBOR SLOVENSKEJ REPUBLIKY
1. PLATOVÁ TRIEDA
Kvalifikačný predpoklad vzdelania: –
Príklady pracovných činností:
1.01. Prijímanie, potvrdzovanie, triedenie a doručovanie písomností a zásielok na útvare.
1.02. Zapisovanie korešpondencie do protokolov, sprostredkovanie obehu spisov, dokladov, tlače na útvare.
1.03. Príprava na výkon policajnej služby na strednej odbornej škole Policajného zboru Slovenskej republiky,
ktorá priamo nadväzuje na základnú (náhradnú) vojenskú službu.


...cifry radšej nechci vedieť .....to CIFROVÁ ich má väčšie ....
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
piove25 Pozri príspevok
Jasné, že to bude málo, ale chcel by som približne vedieť sumu... Dík
PRESNE všetky platové triedy :

Pre jednotlivé platové triedy príslušníkov Policajného
zboru sa určuje funkčný plat v tejto výške:
Platová trieda Výška funkčného platu v Sk
mesačne
1 16 150 respektíve cca 536 € ....
2 17 150
3 18 250
4 19 450
5 20 950
6 22 950
7 24 150
8 25 350
9 26 550“.

Zákon je z roku 2008 , respektíve došlok určitej valorizácii , čiže platy sú o niečo vyššie ...
Znenie celého zákona http://www.mosr.sk/data/files/645.pdf ...

...študuj , respektíve hľadaj...http://www.google.sk/search?client=o...hannel=suggest
1 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

to: Luka-Senko


To akým sposobom bol informatívny pohovor s tebou robený je jedno. Ty si musís uvedomiť, že to nie je ako na post riaditeľa. Jednoducho daný kraj alebo okres má volné 4 tabuľkové miesta. Jedná sa o poriadkovú políciu napríklad. Prihlási sa Vás 50. Ad jedna. Nepredpokladaj, že s každým bude robený osobný pohovor. Neúnosné. Ad dva už pred tebou boli robené pohovory, kde sú rozpracovaný ľudia alebo počas školy zmenili názor a traja sa rozhodli ísť na uvedené tabulky. Takže tým padom tabulky v tvojom okrese sú zaplnené, ale v druhom sa uvolnili, ale tam si sa nehlásil. Je to napísané veľmi zjednodušene, ale takto nejak to funguje. A potom samozrejme ak bol s tebou na pohovore človek,čo tam má životopis a je na tom inteligencne a fyzicky ako ty a ja sa za neho zaručím, tak aj na to sa prihliada, pokial je vo mna vložená dôvera. Nazvi si to napríklad protekcia Ale tá je všade.

Ak sa odvoláš tak ti to bude na dve veci, pretože pravý dôvod prijatia sa aj tak nedozvies) nikdy. Ak sa ti raz podarí dostať k Policajnému zboru Slovenskej republiky tak sám uvidíš čo to je. Nie je to ľahke. Na psychiku. A to mám pár rokov odrobených. A prepáč budem troška osobná. Teraz sú prijímaní mladí zasrani bez vojny, bez slušnosti, bez disciplíny. Nevedia čo je úcta či ku kolegom alebo k občanom. A potom sa všetci divíme, ze na nás občania nadávajú. A dalšia kapitola sú nadriadení)))

Odporúčam chod priamo za riaditeľom, kde by si chcel robit a zisti si, ci má volné miesta a kolko. A ci tam náhodou už nemá na ne rozpracovaných ludi.
1 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

piove25 Pozri príspevok
Zdravím, chystám sa na SOŠ v Pezinku a chcel by som sa spýtať či mi niekto neposkytne nejaké podklady pre štúdium. Niekto kto tam chodí, alebo chodil a niečo má. Poprípade nejaké dobré rady a na čo si mám dávať pozor. Dík
Základné podklady pre štúdium sú na internete. Jedná sa o zákony: zákon o cestnej premávke, zákon o PZ, trestné právo, trestný poriadok, priestupkový zákon. Všetký ostatné veci dostaneš na škole, pretože sa jedná o predpisy a nariadenia špecifické pre PZ. Knihy tam dostaneš tiež. Zošity si kúp)))) Uniformu dostaneš tiež)))))

Na čo si máš dávať pozor? Hlavne treba dodržiavať etický kódex príslušníka Policajného zboru))
http://www.minv.sk/?eticky_kodex_policajta

Prajem veľa šťastia v štúdiu a pevné nervy pri výkone))))

Dodám ešte jednu vec. Nezabúdaj na to, že prvé dva roky si v prípravnej štátnej službe. Jeden prúser, nasereš nesprávneho človeka a letíš.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lucy86 Pozri príspevok
A to aj pre Košice plati,že su posledne skúšky 4.juna??
http://www.minv.sk/?sospzke
1 0
jaro87 jaro87

jaro87 je offline (nepripojený) jaro87

buchač Pozri príspevok
..nesranduj...

...že zavolám mjr. Mgr. Janku XYZ ?????
Zavolaj , a odrazu jej môžeš odkázať nech mi pošle nejaké nehodové úseky v okrese čadca aj s počtami nehôd, počet usmrtených, ťažko a ľahko zranených, príčiny nehody,či to bolo nákladné auto, osobné,čas nehôd,vek šoféra,nehody cyklistov, chodcov,stačí od r. 2008 a ak by boli nejaké fotečky bol by som rád,nejaké štatistiky pekné , dĺžky ciest všetkých tried v okrese, nech sa mam s čím hrať, zabudol som na niečo?
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Balos83 Pozri príspevok
Dobrý večer, ťažká otázka na pondelok večer: Možno považovať človeka , ktorý spáchal trestný čin § 223 Tz č. 140/1961 Zb za bezúhonného? §223 - ublíženie na zdraví z nedbanlivosti?(kamarát sa uvažuje o kariére v PZ, len to nevie, či by to bol dajakým problémom)Ďakujem za vaše názory poradáci
73/1998 Z. z.Zákon o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže Slovenskej republiky a Železničnej polície

§14
(2) Za bezúhonného sa na účely tohto zákona nepovažuje občan, ktorý bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin alebo bol právoplatne odsúdený na nepodmienečný trest odňatia slobody. Bezúhonnosť sa v prijímacom konaní preukazuje odpisom z registra trestov.5)
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Bunds Pozri príspevok
Prosím vás.. nemá niekto bodovanie za disciplíny? neviem to nájsť na internete.. pritom staršie mám kde je 6 disciplín ako: Beh na 100m max počet 10= 13,0s // Skok do diaľky max počet 10= 270cm // Sed ľah max počet 10= 80 "brušákov" // zhyby max počet 10= 12 zhybov // Beh 12min. max počet 10= 2900m // Plávanie max počet 10= 1,30 min. / Nevyhovuje: 0-25 / Vyhovuje 26-40 / Dobré 41-50 / Výborný 51-60 / Počul som že teraz je to na vyhovuje min 30 bodov.. takže predpokladám že prišlo k zmenám.. táto informácia nie je z prvej ruky práve preto sa chcem čo najskôr informovať a uistiť či došlo k zmenám bodovania alebo všetko je tak ako bolo.
Ďalej neviem pri zhyboch či pôjdem na biceps alebo chrbát a na plávanie aký typ plaviek si mám zobrať šortky alebo slipové. Totižto do bazénov v poslednej dobe púšťajú len v slipových plavkách, preto by som bol rád keby mi niekto odpovedal na moje otázky čo najskôr. Ďakujem. ps. ak niekto má rozpis bodovania šup mail: bunds@azet.sk
Strana 2 - 6

http://www.minv.sk/swift_data/source...0POLICAJTA.pdf
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať