Zavrieť

Porady

tresne oznamenie za zanedbanie vyziv.povinnosti

tak este by som chcela poradit v tomto smere.potrebovala by som vediet,co vsetko potrebujem privliect na policiu,a ake dokumenty si zadovazit,ak chcem podat trestne oznamenie za zanedbanie vyzivovacej povinnost voci maloletemu dietatu.otec dietata je zaviazany sudom ,ale nereaguje ani na exekucie,hoc co je divne, exekucne poplatky zaplatil a tym exekutor prestal vysetrovat a vymahat,vraj si myslel,ze otec poslal peniaze aj nam.no lenze nam nic nechodi a nechodi a predpokladam,ze dalsi mesiac nic nepride uz od minuleho septembra.tak by som vam bola vdacna za rady,lebo tu ako som zistila su zbehli ludkovia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    právoplatný rozsudok, rodný list dieťaťa, potvrdenie o návšteve školy a samozrejme mať vyčíslené za ktoré mesiace sploditeľ nezaplatil :-) JO a zavolať si na príslušné oddelenie PZ a dohodnúť termín návštevy.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    nemusíš preukazovať kedy ti zaplatil, len skutočne vyčísli mesiace v ktorých ti výživné vôbec nedošlo a v akej výške za ten ktorý mesiac. Je na ňom aby tvoje tvrdenia vyvrátil preukázaním šeku, resp. výpisom z účtu, keď hradil prevodom.

    02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

    02Michaela
    willma Pozri príspevok
    právoplatný rozsudok, rodný list dieťaťa, potvrdenie o návšteve školy a samozrejme mať vyčíslené za ktoré mesiace sploditeľ nezaplatil :-) JO a zavolať si na príslušné oddelenie PZ a dohodnúť termín návštevy.
    Súhlasím, ale volať na PZ nemusí. Stačí sa tam vybrať a oni sú zo zákona povinný prijať oznámenie, kedy koľvek a kde koľvek. Ak by si nemala potrebné papiere, nevadí. Hlavné je podať oznámenie, aby sa začalo konať (lebo to niekedy dlho trvá) a príslušné papiere doložíš aj neskôr. Držím palce

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    02Michaela Pozri príspevok
    Súhlasím, ale volať na PZ nemusí. Stačí sa tam vybrať a oni sú zo zákona povinný prijať oznámenie, kedy koľvek a kde koľvek. Ak by si nemala potrebné papiere, nevadí. Hlavné je podať oznámenie, aby sa začalo konať (lebo to niekedy dlho trvá) a príslušné papiere doložíš aj neskôr. Držím palce
    Moja vlastná skúsenosť, lepšie je dohodnúť si termín s kompetentnou osobou na polícii a samozrejme v mieste trvalého bydliska oznamovateľa, aj keď je pravda, že oznámenie musí prijať každý, Ale načo sa cez hlavu škriabať, keď sa dá prísť s komplet papiermi a vtedy je to väčšinou otázka týždňa dvoch, záleží od toho ako sa podarí rýchlo dostať protistranu na výsluch. Tentokrát bola moja protistrana obvinená v priebehu mesiaca a exekútor už má súhlasné stanovisko zo súdu tiež v priebehu mesiaca. Takže na moje vlastné počudovanie to ide skutočne šikovno.

    02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

    02Michaela
    willma Pozri príspevok
    Moja vlastná skúsenosť, lepšie je dohodnúť si termín s kompetentnou osobou na polícii a samozrejme v mieste trvalého bydliska oznamovateľa, aj keď je pravda, že oznámenie musí prijať každý, Ale načo sa cez hlavu škriabať, keď sa dá prísť s komplet papiermi a vtedy je to väčšinou otázka týždňa dvoch, záleží od toho ako sa podarí rýchlo dostať protistranu na výsluch. Tentokrát bola moja protistrana obvinená v priebehu mesiaca a exekútor už má súhlasné stanovisko zo súdu tiež v priebehu mesiaca. Takže na moje vlastné počudovanie to ide skutočne šikovno.
    Tak to som veľmi rada. Aspoň niekto ma dobrú skúsenosť s našimi orgánmi

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    nemôžem si zatiaľ sťažovať, ale asi k tomu prispievam aj ja tým, že hneď na prvý krát prinesiem všetko čo treba a samozrejme nič neprikrášľujem a uvediem len holé fakty.

    tresne oznamenie za zanedbanie vyziv.povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.