Zavrieť

Porady

Samovoľné zapínanie počítača

Ahojte všetci fanúšikovia PC.Potreboval by som pomôcť s týmto problémom.Môj počítač sa zapína kedykoľvek-ráno,naobed,večer.Čítal som,že to môže byť chyba zdroja.Tak som kúpil nový 350 W.Nejakú dobu som mal pokoj,ale teraz už zase blbne.Nerád by som menil všetky čreva počítača.Nemôžem si to dovoliť.Skoro každý deň spúšťam antivírak-Avast Home,Spybot and Destroy,Defragmentáciu disku a pod.Mal som aj nod 32.Nič nepomohlo.Preinštalovanie Windowsu robím asi raz ročne.Nič nepomáha.Už som aj kontroloval všetky kábliky,čistil od prachu.Bez zmeny.Vopred dakujem za pomoc.
Usporiadat
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

možno by bolo vhodné k zdroju dokúpiť aj prepäťovú ochranu alebo UPS... Odchádzanie zdroja môže spôsobovať aj kolísanie napätia v sieti.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
falokrat falokrat

falokrat je offline (nepripojený) falokrat

Zabudol som spomenúť,že prepäťovú ochranu mám
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp na začiatok samozrejme trikrát w... len zatiaľ neviem dať link
možno zdroj nemá dostatočnú výkonovú rezervu... tu je stránka na výpočet potrebného výkonu... aj tam môže byť problém
0 0
skill skill

skill je offline (nepripojený) skill

v prvom rade skus zamenit na MTB tlacitko reset a power ,niekedy sa stava ze mikrospinac je unaveny a samovolne sa spina /nahodne/ ak to nepomoze samozrejme je treba preinstalovat comp, ak to bude robit aj nadalej je to v maticnej doske. Samozrejme da sa to lahko odsledovat aj tak ze odpojis vsetky kabliky od tlacitok, odpojis HDD,DVD,FDD a cisty systemovy blok /MTB,CPU,RAMM, a VGA ak nieje na MTB/ nechas pripojeny k zdroju a uvidis ci sa zapina.Ak ano tak mozes vymenit MTB na 99%.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

falokrat Pozri príspevok
Ahojte všetci fanúšikovia PC.Potreboval by som pomôcť s týmto problémom.Môj počítač sa zapína kedykoľvek-ráno,naobed,večer.Čítal som,že to môže byť chyba zdroja.Tak som kúpil nový 350 W.Nejakú dobu som mal pokoj,ale teraz už zase blbne.Nerád by som menil všetky čreva počítača.Nemôžem si to dovoliť.Skoro každý deň spúšťam antivírak-Avast Home,Spybot and Destroy,Defragmentáciu disku a pod.Mal som aj nod 32.Nič nepomohlo.Preinštalovanie Windowsu robím asi raz ročne.Nič nepomáha.Už som aj kontroloval všetky kábliky,čistil od prachu.Bez zmeny.Vopred dakujem za pomoc.
Ešte vyskúšaj aj ísť do BIOSu a tam zakázať funkciu Wake on LAN, prípadne ďalšie funkcie na zapnutie PC. BIOS zvykne obsahovať ešte funkcie, ktoré zapínajú PC aj napr. pohnutím myši.

Ďalšou možnosťou je, že niekde skratuje skrinka, konkrétne tlačítko zapnutia. Ja som mal problém, že keď som sa dotkol skrinky (ktorá je kovová), tak statický výboj mi reštartoval PC. PC to registrovalo ako stlačenie tlačítka RESET. Pomohlo, keď som odpojil toto tlačítko zo základnej dosky.
Naposledy upravil Chobot : 12.01.11 at 09:11
0 0
Marikaby Marikaby

Marikaby je offline (nepripojený) Marikaby

Ja mám opačný problém: môj počítač má obdobia, kedy sa nechce zapnúť na prvýkrát. Vydáva nepríjemný zvuk a na čiernom monitore čítam: INSERT SYSTEM DISK and PRESS ENTER
V rámci záruky bol 2x skontrolovaný u dodávateľa (nezistili dôvod). Preinštalovali sme BIOS, Windows,... pol roka je pokoj a znova to začne... Neviete poradiť ?
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Moze sa to stat napr. vtedy ked je v biose nastavene bootovanie z mechaniky a v mechanike mas nejake CD
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Marikaby Pozri príspevok
Ja mám opačný problém: môj počítač má obdobia, kedy sa nechce zapnúť na prvýkrát. Vydáva nepríjemný zvuk a na čiernom monitore čítam: INSERT SYSTEM DISK and PRESS ENTER
V rámci záruky bol 2x skontrolovaný u dodávateľa (nezistili dôvod). Preinštalovali sme BIOS, Windows,... pol roka je pokoj a znova to začne... Neviete poradiť ?
Alebo nemáš pri zapnutí PC vložený USB kľúč? Aj vtedy zvykne skúšať štartovať z tohto média.

Pozri (alebo daj pozrieť niekomu), akú mechaniku máš primárne nastavenú v BIOSe na spúšťanie operačného systému. Mal by byť pevný disk ako primárny a potom CD mechanika ako sekundárny.
0 0
skill skill

skill je offline (nepripojený) skill

v prvom rade zdroj, potom HDD
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

skill Pozri príspevok
v prvom rade zdroj, potom HDD
To je reakcia na ktorý problém??
0 0
skill skill

skill je offline (nepripojený) skill

Chobot Pozri príspevok
To je reakcia na ktorý problém??
prepac, na to samovolne zapinanie
0 0
skill skill

skill je offline (nepripojený) skill

Chobot Pozri príspevok
To je reakcia na ktorý problém??
ja som magor, opacne ,na to problemove zapinanie :-))))
0 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

falokrat Pozri príspevok
Ahojte všetci fanúšikovia PC.Potreboval by som pomôcť s týmto problémom.Môj počítač sa zapína kedykoľvek-ráno,naobed,večer.Čítal som,že to môže byť chyba zdroja.Tak som kúpil nový 350 W.Nejakú dobu som mal pokoj,ale teraz už zase blbne.Nerád by som menil všetky čreva počítača.Nemôžem si to dovoliť.Skoro každý deň spúšťam antivírak-Avast Home,Spybot and Destroy,Defragmentáciu disku a pod.Mal som aj nod 32.Nič nepomohlo.Preinštalovanie Windowsu robím asi raz ročne.Nič nepomáha.Už som aj kontroloval všetky kábliky,čistil od prachu.Bez zmeny.Vopred dakujem za pomoc.
Nemas Vistu a pri vypinani ju nedavas omylom uspat? PC sa potom preberie napr. pri pohybe mysi, alebo tuknutim do klavesnice. Je to len jedna z viacerych moznosti.
0 0
falokrat falokrat

falokrat je offline (nepripojený) falokrat

Mam Windows xp sp 2.
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Ja som sa stretol so samozapínaním PC, ale vždy sa jednalo o korektné samozapnutie. Buď ako poradil Chobot vyššie - Wake on LAN, alebo Ti ho spúšťa nejaký program - napr. SystemMechanic - pri spustení ošetrenia systému nastavený napr. na každých 6 hodín (ako som mal ja :-D )
0 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

falokrat Pozri príspevok
Mam Windows xp sp 2.
Okrem wake on lan existuju v biose aj rozne ine nastavenia, kedy sa vie pc prebrat pri aktivite na roznych portoch (seriove, usb,...). Skus este mrknut tam.

Alebo vypinaj PC po jeho vypnti cez system este vypinacom na zdroji, alebo na nejakej predlzovacke a mas pokoj. Navyse si tak ochranis PC pred mznym poskodeim pri kolisani napatia, spickach a podobne. PC mas totiz stale pod napatim, a ked ti "lupne" zdroj, tak moze odist doska, hdd,..., a pritom mas PC akoze vypnute.
0 0
Sojka 007 Sojka 007

Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

Ja mám tiež problém s PC. Asi pred rokom som nechala v počítači disketu a vypla som ho . Pri zapnutí som musela niečo postláčať, pretože odvtedy sa mi počítač po vypnutí zapína. Musím ho vyťahovať z elektriky. Ráno keď sa vrátim a dám ho opäť do elektriky už ho musím zapínať cez gombík, vtedy už samovoľne nezapne.Neviem čo som tam pobabrala. Mal už niekto z vás s tým skúsenosti?
0 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

Sojka 007 Pozri príspevok
Ja mám tiež problém s PC. Asi pred rokom som nechala v počítači disketu a vypla som ho . Pri zapnutí som musela niečo postláčať, pretože odvtedy sa mi počítač po vypnutí zapína. Musím ho vyťahovať z elektriky. Ráno keď sa vrátim a dám ho opäť do elektriky už ho musím zapínať cez gombík, vtedy už samovoľne nezapne.Neviem čo som tam pobabrala. Mal už niekto z vás s tým skúsenosti?
Skus dat vo Win vypnut PC a kym sa vypne, tak vytiahni z neho vsetko okrem napajania a monitora (cize mys, klavesnicu, modem, tlaciaren, kabel k pocitacovej sieti,...). A uvidis ci sa ti zapne. Ak sa nezapne, tak skus zakazdym vytiahnut len niektore kable. Zistiz ze ci ti to nezapina nejake externe zariadnie. A ak sa a bez kablov zapna, tak treba pzriet bios, alebo uz zakladnu dosku a zdroj. To ale prenechaj odbornikom.
0 0
falokrat falokrat

falokrat je offline (nepripojený) falokrat

Ja ho teraz stále vypínam vzadu na zdroji.Skusim jednu s Vasich rad.Cize odpojit klavesnicu,myš a pod.Nastaveniam v biose velmi nerozumiem.Ak by som presne vedel co hladat v biose,tak sa na to pozriem.Som totiz laik.Raz som sa totiz v biose pohyboval a potom som niesol pocitac ku znamemu,na preinstalovanie.
0 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

falokrat Pozri príspevok
Ja ho teraz stále vypínam vzadu na zdroji.Skusim jednu s Vasich rad.Cize odpojit klavesnicu,myš a pod.Nastaveniam v biose velmi nerozumiem.Ak by som presne vedel co hladat v biose,tak sa na to pozriem.Som totiz laik.Raz som sa totiz v biose pohyboval a potom som niesol pocitac ku znamemu,na preinstalovanie.
BIOS zatial nechaj tak, hlavne ak sa tomu nerozumies. Pokazit na disku si sice nic nepokazis, ale budes ho musiet nastavit nanovo (aj ked vatsinou staci default nastavenie).
Takze hor sa do experimentovania s periferiami a kablami.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať