Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 20:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Darma111 Pozri príspevok
Ja dnes asi urobím vysmažaný syr bez smaženia, našla som ten recept na mimibazari, snad to bude dobre...
Darma, ak si našla ten recept, kde sa syr nastrúha do mištičiek a zapeká - odporúčam - výborné.
Dnes varím sójové mäsko so špagetami, zajtra vyprážam karfiol a v sobotu idem robiť tvarohové guľky s jahodami.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
terezamaria Pozri príspevok
Zajtra varím koložvársku kapustu a pečiem čerešňovú bublaninu.
Koložvársku zbožňujem, pošli kúsok aj nám, alebo aspoň vyfoť nech sa na ne kukneme
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Ja som včera došla domov, v tom domnení, že ešte nemusím variť, lebo tam mal byť perkelt s cestovinami, ale niekto to sežral, takže sa muselo niečo narýchlo spraviť, samozrejme každý chcel teplú večeru, tak som spravila "Chladničkový výmet". - zapekané cestoviny so šunkou a syrom. Rýchle chutné a nestojíš pri sporáku hodinu.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

TOto som dnes obdržala mailošom, tak sa s vami podelím vyzerá to úžasne a určite to vyskúšam.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Kazu Pozri príspevok
K obedu som robila tú čínu. Je to rýchle a aby som len tak zbytočne nepostávala v kuchyni vytiahla som údené kuracie stehná a dala dusiť s kyslou kapustou. Kapusty nebolo veľa, len ako príloha k mäsu a novým zemiakom na cibuľke. Myslela som, že to bude už na zajtra, pretože mladí si k večeri zvyčajne niečo ľahké ukuchtia /to sa realizuje nevesta, aby mal môj syn pocit, že má manželku/, môj manžel zvyčajne doje čo je od obeda a ja s tým sto kilovým pozadím už len niečo zelené s bielym jogurtom. Dnes mi však skrížili plány, na stavbe vyhladli a zajtrajší obed je fuč. Som zvedavá, čo zase vymyslím Kdesik som tu čítala o francúzskych erteploch, tak asik to
No ja som zas včera poobede išla variť na dnes pre chlapov na stavbu francuzske zemiaky.... Keď boli večer dopečené, tak fajne voňali, že som im ukradla jednu porciu.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ja dnes nevarím, ušetrila som si zo včera.
A včera som varila (názov neviem ): bravčové kocky opražené na väčšom množstve cibule, pridať práškovú papriku, dusiť, až kým sa neodparí väčšina vody, nakoniec pridať mrazenú zeleninovú zmes (dve balenia), napr. polievkovú. Zahustiť solamylom. Koreniny podľa chuti. Príloha: ryža, cestovina, knedľa, tarhoňa. Včera som mala s ryžou, dnes bude s kolienkami.
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Konečne som našla inšpiráciu. Lebo keď sa doma pýtam, čo mám variť, tak väčšinou počujem odpoveď "mne je to jedno". Takže včera sme mali bračové závitky s ryžou, dnes bude lečo a tú kuraciu roládu, čo som tu našla budem robiť zajtra alebo v sobotu. Už teraz sa mi na ňu slinky zbiehajú.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
bv_alexandra Pozri príspevok
TOto som dnes obdržala mailošom, tak sa s vami podelím vyzerá to úžasne a určite to vyskúšam.
Ďakujem za typ na nedeľný obed, vyzerá to perfektne.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...furt hovorím, že niet nad dobré kamarátky...večer sem postupne posadím mojich synkov, nech si prečítajú a budú najedení, tak ako práve teraz ja...fajn ste vy žienky...a idem kuk do chladničky, čo by sa dalo ""vymiesť""
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Včera som varila-síce nie na obed, ale na večeru takúto fajnotku:

Špenátová roláda:

urobíte si cesto ako na špenátové halušky: ja som dala jeden sáčok mraz.špenátu (samozrejme už rozmrazeného), jedno vajíčko, 1/2 lyžice klasického masla, soľ, majoránka, polohrubá múka (podľa "oka", aby nebolo cesto príliš husté a dalo sa rozmastiť na plech).
Hotové cesto rozmastíme na plech vystlaný papierom na pečenie a dáme upiecť. Po upečení ešte teplé natrieme taveným syrom (najlepšie Bambino,Karička), na to naukladáme plátky šunky, sterilizované šampiňony (nemusia byť,ale môžu), steriliz.kukurica... všetko spolu stočíme do rolády a papáme... môžme podávať aj na "studeno"... je to rýchle a veľmi chutné. Je to super aj ako príloha k hociakém jedlu.

Dobrú chuť.
1 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Dnes som varila vyprážaný syr so šunkou a hranolky, namiesto tatárky som dala len tak urobený biely jogurt s pokrájanou cibulkou a korením.
Veľmi sa teším tejto téme, pretože keď si tu prečítam pár strán, tak mám po probléme, "čo navariť?".
Ďakujem za nápady a diskusiu.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ja sa tiež teším tejto teme , lebo pozriem a varím. Pridam ja, čo som dnes varila. kupila som karfiol a nove zemiaky. Nechcela som vypražať, kedže je dnes tak teplo a tak som spravila veľmi dobru karfiolovu polievku a do zapekacej maslom vymastenej misky som nakrajala na kolieska zemiaky, osolila, okorenila, nato vrstvu predvareneho karfiolu, znovu zemiaky a vrstvenie, zapiekla som to a nakoniec zaliala rozmiešanými vajičkami. Ako prilohu dobry zeleninový šalat alebo moji chlapci kečup.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Sabadka Pozri príspevok
Koložvársku zbožňujem, pošli kúsok aj nám, alebo aspoň vyfoť nech sa na ne kukneme
Keby som vedela dávať na Poradu fotky, tak to urobím, digitálny foťák nemám a z mobilu sa to dá? Mám na ňu vynikajúci recept, ale tuším tu sa recepty nesmú dávať, či sa mýlim? Bola fakt báječná.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
terezamaria Pozri príspevok
Keby som vedela dávať na Poradu fotky, tak to urobím, digitálny foťák nemám a z mobilu sa to dá? Mám na ňu vynikajúci recept, ale tuším tu sa recepty nesmú dávať, či sa mýlim? Bola fakt báječná.
Terezka, aj z mobilu sa dajú stiahnúť fotky na Poraduhttp://www.porada.sk/t28341-fotky-ak...s-fotkami.html
prečo sa recepty nemôžu dávať??
Naposledy upravil alla66 : 18.06.09 at 19:44
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

terezamaria Pozri príspevok
Keby som vedela dávať na Poradu fotky, tak to urobím, digitálny foťák nemám a z mobilu sa to dá? Mám na ňu vynikajúci recept, ale tuším tu sa recepty nesmú dávať, či sa mýlim? Bola fakt báječná.
A prečo by si sem nemohla dať ten recept?
0 0
Bubasik Bubasik

Bubasik je offline (nepripojený) Bubasik

a predpokladam ze na tejto teme sa samozrejme stretli same zeny... chlapi tento problem nemaju.... Ako ten moj: ked mi totalne dochadza moja kulinarska inspiracia tak mu polozim otazku... citujem: Co mam varit?... On na to... ved nevar stale.. netreba, dame si nieco suche...
Ale ked dojde z roboty, tak prve co urobi je, ze sa postavi ku chladnicke a spyta sa.. opat citujem: Co mame dnes navarene?
No neporazi Vas raz z toho.......
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Bubasik Pozri príspevok
a predpokladam ze na tejto teme sa samozrejme stretli same zeny... chlapi tento problem nemaju.... Ako ten moj: ked mi totalne dochadza moja kulinarska inspiracia tak mu polozim otazku... citujem: Co mam varit?... On na to... ved nevar stale.. netreba, dame si nieco suche...
Ale ked dojde z roboty, tak prve co urobi je, ze sa postavi ku chladnicke a spyta sa.. opat citujem: Co mame dnes navarene?
No neporazi Vas raz z toho.......
Muži sa na seba podobajú, ako keby si písala o mojom
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Bubasik Pozri príspevok
a predpokladam ze na tejto teme sa samozrejme stretli same zeny... chlapi tento problem nemaju.... Ako ten moj: ked mi totalne dochadza moja kulinarska inspiracia tak mu polozim otazku... citujem: Co mam varit?... On na to... ved nevar stale.. netreba, dame si nieco suche...
Ale ked dojde z roboty, tak prve co urobi je, ze sa postavi ku chladnicke a spyta sa.. opat citujem: Co mame dnes navarene?
No neporazi Vas raz z toho.......
Máš ho slušne vychovaného, aspoň sa postaví k chladničke, ten môj si sadne rovno za stôl A keď už náhodou sa stane, že tak hlboko klesne a otvorí chladničku tak vyberie len údený syr ale hrnce nie, to bude tvrdiť, že ich tam nevidel.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Kazu Pozri príspevok
Máš ho slušne vychovaného, aspoň sa postaví k chladničke, ten môj si sadne rovno za stôl A keď už náhodou sa stane, že tak hlboko klesne a otvorí chladničku tak vyberie len údený syr ale hrnce nie, to bude tvrdiť, že ich tam nevidel.
ja s manželom problém nemám, svokra ho celkom slušne vychovala

Horšie to je so synáčikom - minule sa mi strašne nechcelo variť - podotýkam, na večeru som mala naplánované cestoviny od obeda, ale on ich zjedol hned, jak prišiel zo školy.
"Mama, ty musíš večer variť, uvar mi aspon cestoviny s kečupom "
Des a bes, idú prázdniny a to bude požadovať dve rôzne varené jedlá denne


A k téme, dnes som zapekala brokolicu (v peci na chlieb), ku tomu zemiaky.
A druha polovica brokolice bude zajtra s cestovinami a syrom

A aby som nič z tej brokolice nevyhodila, tak z vody, kde sa varila a z hlúbov kremova brokolicová polievka (ešte som tam pridala aj nejaký ten zemiak, aby bola hustejšia ...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

A ja mám chuť na kelový prívarok s duseným hovädzím. Tento týždeň už nie, ale na budúci ho urobím. A musím si kúpiť Cholagol, lebo žlčník sa aj prekotí
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať