Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 20:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Raňajky v tráve: chlieb vo vajci, posypaný mladými hráškovými výhonkami a k tomu káva zalievaná studničnou nechlórovanou vodou. Doteraz si len tak hoviem na hovníku (vraj je to takto spisovne), lebo len teraz sa po včerajšom hokeji všetci prebúdzajú. A ja sa teším z krásneho rána a hľadám čo urobím ako prvé ...... Čo si viac môžem želať: vyhrali sme v hokeji a ešte je mi aj dobre na duši.
3 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

alabut prešvihol tisíci príspevok - máme smolu, ale hlásil dopredu, že tu týždeň nebude
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Brokolicová polievka, dusené bravčové kotlety na kari korení, ryža a hlávkový šalát.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

zapekaná feta
1 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

dnes za misku kapustových halušiek a za misu bryndzových aj s pažitkou.
3 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

U nas zelerova polievka a pangasius s cesnakom a syrom, k tomu ryža a dezert smotanova torta s piškotami
3 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Dnes francúzska cibuľová polievka so syrom ( bude aj zajtra), ryža, sójové kari so šampiňónmi a pórom + uhorkový šalát, v nedeľu zemiaková kaša, kuracie fašírky + miešaný šalát.
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

dnes: losos + krumple - všetko na masle
Naposledy upravil srska : 12.08.11 at 00:34
5 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Sladká fazuľová polievka, plnená paprika, tvarohový koláč s čučoriedkami... mňam...
2 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

srska Pozri príspevok
dnes: losos + krumple - všetko na masle
Ak smiem vedieť, aké si použil bylinky a korenie?
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

srska Pozri príspevok
dnes: losos + krumple - všetko na masle
Vyzerá to fantasticky.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Marína Pozri príspevok
Ak smiem vedieť, aké si použil bylinky a korenie?
bylinky už na rybe boli - polotovar, len maslo + prikryté v rúre alobalom na 20 min pri 200 st.C
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ja vždy keď dostanem lístky na obedy nakupujem v Bille. Mrazené pstruhy a potom tam dostať filety lososa aj z kožou. Tá suma 9 Euro sa dá zniesť keď viem, že to rozdelím na 5 častí.. No dobre 4 väčšie.. a losos je dobrý so všetkým.. Aj špenátom aj so syrom.. a kôpor na ňom to je mňamka.. Rada večeriam rybu. Mohla by som aj každý deň. Zvláštne nikomu inému z rodiny ryby nechutia.. ani hríby..
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

srska Pozri príspevok
bylinky už na rybe boli - polotovar, len maslo + prikryté v rúre alobalom na 20 min pri 200 st.C
Ach tak. Dobre ste to vymysleli.
Ja lososa ochutím len tak jednoducho http://www.porada.sk/1097091-post373.html Ak by ťa zaujal šalát, je ozaj vhodný k rybe, najlepšie je ho robiť z nových malých zemiakov uvarených v šupke a ešte za horúca pridať ingrediencie, až tak nechať vychladiť.
Evi, s tým kôprom máš pravdu, veľmi sa k rybe hodí. Ja ak pečiem celú rybu, vložim do nej snitku kôpru, prípadne mesiačiky cibule a pod.
Naposledy upravil Marína : 30.04.11 at 14:56
3 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
V sterdu došli strechári takže:
streda - domáci zajačí guláš robený vonku (aby boli pod dozorom )
štvrtok - zemiakový prívarok, údené, chlieb
piatok - segedín s knedľou
dnes - bryndzová polievka, orechové rezance
zajtra - bravčové na hubách, zelená fazuľka, ryža
2 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Marína Pozri príspevok
Evi, s tým kôprom máš pravdu, veľmi sa k rybe hodí. Ja ak pečiem celú rybu, vložim do nej snitku kôpru, prípadne mesiačiky cibule a pod.
Vieš pretože nikomu okrem mňa ryby nechutia.. môžem si vyberať..To čo sa zdá byť drahé ak to robíš pre 5 člennú rodinu je lacné lebo to máš na 5 až 6 krát. Mne stačí iba kúsok takže.. Som sfajnovela.. Pstruhy.. losos sem tam šťuka.. Losos je najdrahší ale najvďačnejší.. Dá sa k nemu vymyslieť veľa vecí.. U pstruha som prestala vymýšľať iba ho pokvapkám olivovým olejom . prípadne maslom ak ho mám .. A šťuka je zvláštna tým, že nechutí ako ryba. Dokonca ani žralok. Kedysi ho bolo dostať bežne.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ja tiež nie som veľmi na ryby, ale ak sú chutne pripravené, tak zjem, niektoré mám však rada.
Dravé ryby majú chutnejšie mäso, aspoň podľa môjho názoru a takou rybou je aj žralok, i šťuka. Žraloka som aj ja dosť často kupovala a ešte strašne dávno halibuta, juj, to bola dobrá ryba.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Oliwa Pozri príspevok
Sladká fazuľová polievka, plnená paprika, tvarohový koláč s čučoriedkami... mňam...
aspoň kúšťok, prosíííííím
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

srska Pozri príspevok
bylinky už na rybe boli - polotovar, len maslo + prikryté v rúre alobalom na 20 min pri 200 st.C
... nedávno v akcii v Lidli...tiež som si naň brúsila zúbky
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Zdenka 0705 Pozri príspevok
... nedávno v akcii v Lidli...tiež som si naň brúsila zúbky
trafila si presne - išiel na dračku
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať