Zavrieť

Porady

kopirovanie udajov (ako napr.obchodne podmienky, obrazky a popis tovaru)z inych eshov

Rada by som sa dozvedela jednu vec,

1.a to ako ste riesili/riesite znenie obchodnych podmienok/reklamacneho poriadku/a podobnych veci ktore su na eshope nevyhnutne..
A)riesite to s pravnikom a mate vlastne znenie?
B)skopcite to z nejakeho webu co ma taky tovar ako vy? - nebojite sa toho ze by vas mohli pravne napadnut?nakolko vacsina eshopov ma dole v paticke uvedene ze kopirovanie z ich shopu je trestne..

2. A presne toto ma napriklad zaujima aj pri obrazkoch a popisoch k produktom..ked nahadzujete produkt, odkial berete obrazky?tiez len kopirujete? popripade text?

3aka je sanca ze by ma niekto sankcionoval? (lebo napr k jednemu tovaru je na nete milion takych istych obrazkov..ako moze dotycny shop zistit ze som obrazok stiahla prave od nich?je nieco take vobec zistitelne?
-popripade je dovoelen aspon kopirovat obrazky a popisy k tovaru aspon z webov, ktore su priami vyrobcovia tovaru , hoci od nich nepoberam tovar?
(napr. kupim notebook z velkoskladu, ale obrazok a popis produktu stiahnem a skopirujem zo stranky vyrobcu notebooku)

4. ako ste riesili tuto problemtiku pri zriadovani eshopu vy?

Dakujem vsetkymurcite nebudem jedina ktori budu vdacni za tieto info
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Predávam aj pár kníh - tie priznávam, že som si stiahla priamo zo stránky vydavateľstva. Ostatné som si nafotila sama, ale ja mám radovo len cca 100 produktov, takže nie je až tak veľký problém. Aj ked som začínala povodne s väčším rozsahom.

    Obchodné podmienky mám vlastné, sú písané právnikom, ale mám ho doma ) Po pravde, už som ich viac krát upravovala a budem upravovať v kratkej dobe zase.
    Už sa mi stalo, že ma požiadali z iného obchodu, či môžu použiť moje podmienky. Súhlasila som.


    Ked sme pripravovali manželov web, tak sme tiež nafotili, resp. dali nafotiť ilustračné fotky. Nemali sme odvahu použiť voľne dostupné a cudzie už vôbec nie.

    bolacka je offline (nepripojený) bolacka

    vsetko ma boli :) bolacka
    uff..myslis ze kebyze oslovim vydavatelstva a normalne shopy ze by mi dali suhlas na pouzitie fotiek a obchodnych podmienok?lebo ja budem prakticky ich priama konkurencia tak neviem neviem..
    ..a zase ked pouzijem nejaku fotku z netu myslis ze niekto niekedy bude odomna pytat dokaz ze odkial ju mam?lebo myslim ze tazko sa dohlada ze odkial som ju stiahla ked je takych istych skoro v kazdom shope..

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    bolacka Pozri príspevok
    uff..myslis ze kebyze oslovim vydavatelstva a normalne shopy ze by mi dali suhlas na pouzitie fotiek a obchodnych podmienok?lebo ja budem prakticky ich priama konkurencia tak neviem neviem..
    ..a zase ked pouzijem nejaku fotku z netu myslis ze niekto niekedy bude odomna pytat dokaz ze odkial ju mam?lebo myslim ze tazko sa dohlada ze odkial som ju stiahla ked je takych istych skoro v kazdom shope..
    y


    u kníh, ked máš celú fotku iba obal knihy, tak by bolo ťažké dokazovanie. Len treba pozrieť, či nemajú vodoznak. U ostatných fotiek ti neporadím, ale predpokladám, že čo sa elektroniky tyka, tak výrobcovia asi majú nejaké reklamné fotky.

    U obchodných podmienok je to zložitejšie. Možno si treba nejake prečítať a porozmýšľať nad nimi.

    ami2 je offline (nepripojený) ami2

    ami2
    Ešte k tomu vodoznaku, je mi jasné ako zistím viditeľný vodoznak. Ale ako nájdem ten neviditeľný? Oslovila som kôli obrázkom výrobcov. Zo zahraničia mi väčšinou neodpovedali, jedna zahr. firma mi odsúhlasila telefonicky. Je dosť ťažké každý výrobok sama nafotiť, keď sa jedná o potraviny ktoré rýchlo expirujú, ja len začínam a sklad mám na dosah.

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    ami2 Pozri príspevok
    Ešte k tomu vodoznaku, je mi jasné ako zistím viditeľný vodoznak. Ale ako nájdem ten neviditeľný? Oslovila som kôli obrázkom výrobcov. Zo zahraničia mi väčšinou neodpovedali, jedna zahr. firma mi odsúhlasila telefonicky. Je dosť ťažké každý výrobok sama nafotiť, keď sa jedná o potraviny ktoré rýchlo expirujú, ja len začínam a sklad mám na dosah.
    No - s tým kopírovaním obrázkov by som opatrne. Jedna je rovina morálna - nemala by si to robiť. Ani tebe by sa nepáčilo keby z tvojej stránky niekto kopíroval tvoje obrázky.
    Najlepšie, ak je to len v tvojich silách, a malo by byť keď máš obchod, nafotiť si všetko vlastné. Prípadne keď používam cudzie, mám na to súhlas autora. Internet je síce veľká dedina, ale google ti je sviňa.

    Druhá rovina - technická. Dneska už máš technológie, ktoré ti tvoj obrázok podpíšu digitálne, a ako autor obrázka môžeš pri troche šťastia aj vypátrať kde sa objaví na nete (http://blog.fotobanka.cz/2009/07/sig...-verze-30.html). Čiže riešiť také že či to má watermark alebo nie, to ti nepomôže. Aj keď watermark je dosť účinný nástroj.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Kopirovanie vseobecnych obchodnych podmienok:

    A. Kopirovanie textov ktore su vynatky zo zakona smies bez obmedzenia.
    B. Kopirovat akekolvek ine casti bez suhlasu autora je trestne.

    Kopirovanie obrazkov a grafiky a textov:

    Toto je mozne len so suhlasom autora resp. nositela autorskych prav.

    V pripade ak okopirujes nieco v rozpore s autorskymi resp. licencnymi podmienkami autora, dopustas sa trestneho cinu porusovania autorskych prav podla § 283 Trestneho zakona. A v pripade ak to niekto zisti a poda na teba trestne oznamenie - pravdepodobne to urobi skor tvoja konkurencia ako skutocny autor - kedze trestne oznamenie smie podat ktokolvek - tak ti hrozi nepodmienecny trest odnatia slobody az na 5 rokov a financny trest az do vysky 125.000 Eur.

    A to este nevravim ze si autor bude moct nad ramec tohto vymahat od teba vydanie bezdovodneho obohatenia - cely tvoj zisk - a to za dobu az 10 rokov.

    sasenkak je offline (nepripojený) sasenkak

    sasenkak
    Dobrý den, planujem otvorit eshop a zaujímalo by ma ako zistím autora alebo majitela fotky,nejedná sa mi o fotky tovaru/porduktov ,ale o nejaké obrazky/grafiku na uvodnej stranke eshopu a pod.
    Dakujem

    D.Halas je offline (nepripojený) D.Halas

    D.Halas
    Ako prvé sa vždy oplatí obrátiť priamo na vydavateľa/dodávateľa, či Vám napríklad fotky nie je ochotný dodať. Pomerne často je možné sa dohodnúť.

    Pri popiskoch produktov/obchodných podmienkach a všeobecne textoch by som naopak odporúčal písať všetko originálne, prípadne si na to niekoho najať. Ak už zo žiadneho iného dôvodu, tak jednoducho preto, že za kopírované texty vyhľadávače penalizujú. Optimalizácia stránky je dosť náročný proces aj bez hádzania si podobných polen pod nohy.

    kopirovanie udajov (ako napr.obchodne podmienky, obrazky a popis tovaru)z inych eshov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.