Zavrieť

Porady

co máme robyť

Sme piati živnostnici ktorym za 3 mesiace nezaplatil faktury za vykonanú prácu v zmysle dohody.Zme zúfalý. Kde sa dá takýto ... zverejniť a ako to od neho vymôcť. Piatim rodinam chýba na živobytie.Prosíme o radu.
Usporiadat
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Posielali ste firme upomienky ? Čo Vám odpísali? Príp. urgovali ste úhradu telefonicky?
Posledná možnosť : obráťte sa na súd. Ale to tiež potrvá.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
spojte sa, chodte za právnikom, je možné ho dať do konkurzu......
určite si to rozmyslí a radšej zaplatí.
0 0
m.bernat@atlas.sk m.bernat@atlas.sk
Bolo to aj osobne stretnutie. Stale oddaluje a vodi nas za nos.Na telefon už nedviha.Posielali sme mu faxom,mailom osobne mal to nam vyplatit už v niekolkych terminoch.Odtrhol nam dve zakazky co sme mali dokoncit to je cca ešte na 8 mesiaco práce.Jeden den sme prisli do prace a nasu prácu robili iny z U.P.-udajne. Ten chlap je dlžny SP 18200€ kde by sa dal vyvesiť na nastenku ako odstršujuci priklad.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
SP si s ním poriadok urobí, majú na to účinné metódy.
U vás je to iné. Ak budete otáľať,peniaze už isto neuvidíte.
Opakujem, chodte spoločne za právnikom, o výdavky sa podelíte.
Ak je viac veriteľov, je možné ho dať do konkurzu a ten sa už zverejňuje. Na porade sa sícew môžeš pýtať, sťažovať, ale podľa mňa je evidentné, že vás vodí za nos.
0 0
m.bernat@atlas.sk m.bernat@atlas.sk
Velmi dakujem za radu. neviem ci je lepsie-rýchlejsie prvej ist cestou mediacie a medializacie a až potom k právnikovy alebo naopak.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
určite k právnikovi.........
ak dlhuje SP, tak tam už medzi dlžníkmi zavesený je. Ak by napr.žiadal o úver,
tak ho nedostane.Nedostane nazad DPH do 30 dní, ak je platiteľom, atp.
pár živnostníkov, ktorí ho úverujú, mu už naviac neublíži.......
a potom aké zverejnenie? tu sa sťažuješ a tiež si meno, firmu nezverejnil......
0 0
m.bernat@atlas.sk m.bernat@atlas.sk
Dik za radu ako aj za kolegovPrepacte som na ziv. nieco cez rok a mam malo skusenosti. Miroslav Bernát ako aj firma má.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Skôr než pôjdeš právnikovi - máte s firmou, pre ktorú ste vykonávali činnosť, uzatvorenú nejakú zmluvu, v ktorej je dohodnutá aj splatnosť faktúr ? Máte od firmy prevzaté práce na základe nejakého preberacieho protokolu ? Máte potvrdenú kopiu faktúry, že vám ju firma prevzala, príp. doručenku z pošty ?
0 0
m.bernat@atlas.sk m.bernat@atlas.sk
Mame uzatvorenu obchodnu zmluvu z dobou splatnosti fakturi+ostatne podmienky spoluprace na skusobnu dobu a po skusobnej dobe. sme po skus. dobe. Co sa týka zacatia a ukoncenia prac bolo to ustne . tak sme sa dohodli pred podpisovanim obchodnej zmluvy . Co je zaujimave poslal nas prec , a ani sme o tom nevedeli a robil nabor z UP.Pre takyto pripad odstavec v O.Z ktora osetruje takyto postup.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

KEJKA Pozri príspevok
spojte sa, chodte za právnikom, je možné ho dať do konkurzu......
určite si to rozmyslí a radšej zaplatí.
neviem, aké máš skúsenosti s konkurzami, ale v podstate som ešte nevidela konkurz, z ktorého by veriteľ dostal nejakú zaujímavú čiastku.

Skor som videla, že majiteľ nechal sro skrachovať, medzitým si založil na novo inu firmu a veriteľom ostali oči pre plač.

Ale za právnikom by som išla určite, občas pomôže list s oficialnou hlavičkou.

A samozrejme sa treba popozerať po inej práci...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

m.bernat@atlas.sk Pozri príspevok
Mame uzatvorenu obchodnu zmluvu z dobou splatnosti fakturi+ostatne podmienky spoluprace na skusobnu dobu a po skusobnej dobe. sme po skus. dobe. Co sa týka zacatia a ukoncenia prac bolo to ustne . tak sme sa dohodli pred podpisovanim obchodnej zmluvy . Co je zaujimave poslal nas prec , a ani sme o tom nevedeli a robil nabor z UP.Pre takyto pripad odstavec v O.Z ktora osetruje takyto postup.
Aj keď ste už po skúšobnej dobe - bol odberatel spokojný s kvalitou vašej práce ?
Nezaplatenie faktúr je jedna vec - to je teraz "moderné" zvaľovať na krízu - tu pomôže konzultácia s právnikom a možno aj nejaká výzva na úhradu v jeho mene - a ukončenie spolupráce druhá ...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

m.bernat@atlas.sk Pozri príspevok
Mame uzatvorenu obchodnu zmluvu z dobou splatnosti fakturi+ostatne podmienky spoluprace na skusobnu dobu a po skusobnej dobe. sme po skus. dobe. Co sa týka zacatia a ukoncenia prac bolo to ustne . tak sme sa dohodli pred podpisovanim obchodnej zmluvy . Co je zaujimave poslal nas prec , a ani sme o tom nevedeli a robil nabor z UP.Pre takyto pripad odstavec v O.Z ktora osetruje takyto postup.
vy ste vlastne robili akokeby ste boli zamestnani? Ale v skutocnosti vas mal vyplacat ako zivnostnikov?
0 0
m.bernat@atlas.sk m.bernat@atlas.sk
nepoznate takeho na danu problematiku?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
m.bernat@atlas.sk Pozri príspevok
Mame uzatvorenu obchodnu zmluvu z dobou splatnosti fakturi+ostatne podmienky spoluprace na skusobnu dobu a po skusobnej dobe. sme po skus. dobe. Co sa týka zacatia a ukoncenia prac bolo to ustne . tak sme sa dohodli pred podpisovanim obchodnej zmluvy . Co je zaujimave poslal nas prec , a ani sme o tom nevedeli a robil nabor z UP.Pre takyto pripad odstavec v O.Z ktora osetruje takyto postup.
to je pracovný pomer, obchodná zmluva sa neuzatvára na skusonu dobu
určite by som to posunula o.i. na inšpektorát práce
Dáša_ Pozri príspevok
neviem, aké máš skúsenosti s konkurzami, ale v podstate som ešte nevidela konkurz, z ktorého by veriteľ dostal nejakú zaujímavú čiastku.
i...
ani ja, mne ide o oficiálny postup, vdaka ktorému by som dúfala, že sa majiteľ zľakne, a radšej zaplatí.

Dáša_ Pozri príspevok
vy ste vlastne robili akokeby ste boli zamestnani? Ale v skutocnosti vas mal vyplacat ako zivnostnikov?
asi áno, doplatili na svoju neskúsenosť
m.bernat@atlas.sk Pozri príspevok
nepoznate takeho na danu problematiku?
každý právnik sa zaoberá problematikou obchodného alebo občianskeho zákonníka. Môžem ti poslať kontakt, ale odkiaľ si?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

KEJKA Pozri príspevok
každý právnik sa zaoberá problematikou obchodného alebo občianskeho zákonníka. Môžem ti poslať kontakt, ale odkiaľ si?
Nitrianske Rudno = okres Prievidza
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

KEJKA Pozri príspevok
to je pracovný pomer, obchodná zmluva sa neuzatvára na skusonu dobu
určite by som to posunula o.i. na inšpektorát práce
súhlas, toto bol špekulant. A veľký. Ten išpektorát práce by mohol byť. Ale obávam sa, že takýto sa nezľakne ničoho.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Nitrianske Rudno = okres Prievidza
mne nejde otvoriť profil, tak som to nevedela zistit.
Dáša_ Pozri príspevok
súhlas, toto bol špekulant. A veľký. Ten išpektorát práce by mohol byť. Ale obávam sa, že takýto sa nezľakne ničoho.
aj ja.
Bohužiaľ v okoli Prievidze právnika nepoznám. Ale prejdi sa po meste, a chodte na konzultáciu, za to sa nezvykne platiť.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

m.bernat@atlas.sk Pozri príspevok
nepoznate takeho na danu problematiku?
Pozri do tlf. zoznamu - Zlaté stránky Prievidza-Zvolen. Pod Advokátskou kanceláriou nájdeš mnoho právnikov, skús sa informovať. Kedysi môj bývalý zamestnávatel spolupracoval s JUDr. Krškom
0 0
m.bernat@atlas.sk m.bernat@atlas.sk
som -sme Od prievidze ja z nitrianskeho rudna ale aj tak vam vsetkym dakujem v pondelok sa stretneme a spolocne ideme na to.este raz dik dik za drahocenne rady
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

podajte na súd návrh na vydanie platobného rozkazu (dá sa použiť aj "rýchly" platobný rozkaz), platí sa poplatok 6% z vymáhanej sumy... právnik to dokáže napísať. Takýto plaťák by ste mali mať v rukách tak do 14 dní, ak sa odporca neodvolá máte právoplatný exekučný titul
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať